Kontaktní mateřství „šátkování“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Začnu tím, jak se nám vede. Absolvovali jsme kontrolu kyčlí, která dopadla na výbornou. Mám za sebou další úspěšný týden kojení bez odsávání a přepadl nás strašák zvaný „kolika".

Tento týden už jsem opravdu nevěděla, co s Nikolou mám dělat, když chytne ten svůj několika hodinový hysterák a není k zastavení.

Pláče několik hodin v kuse, většinou ráno po probuzení, kdy už nechce jít spát a večer, kdy je po celém dni rozmrzelá a my taky po celém dni už chceme mít večer takový ten svůj domácí klid. K tomu samozřejmě nevím, jestli jí netrápí bolesti břicha zvané „kolika", na které už jsem jí koupila kapičky Espumisan – zatím nevidím rozdíl. V podstatě kdyby tatínek nepohlídal teď malou tak ani nemám čas napsat blog, protože buď malou chovám, uspávám, utěšuju, prostě se ji snažím ukonejšit ... nic nezabírá doté doby, než se unaví nebo ukojí :-) ale ...

... snad jsem na to přišla!

Od přátel jsem si zapůjčila šátek na nošení dětí. Zatím se to teprve učím, zkouším malou nosit v domácím prostředí, při vaření, při uspávání, právě při jejím hysterickém pláči a zatím to pokaždé zabralo. Jen jak se mi uvelebí v šátku tak v tu ránu je klid. Existuje více druhů úvazů, já zatím praktikuji ten nejjednodušší „kolébka". Dítě se může nosit v šátku již od jeho narození do doby, dokud ho unesete tj. cca do 15kg (2-3 let). Miminko má přesně tu polohu, která odpovídá jeho anatomickým predispozicím. Důležité je, aby miminko mělo zakulacená zádíčka, roztažené a lehce přitažené nožičky a podsazený zadeček. Pokud máte obavy, že nošení může poškodit dětskou páteř, nebo dokonce, že skončí se skoliózou. Přečtěte si o „šátkování" pár článků na internetu, názorů maminek a třeba změníte názor. Nemám totiž ráda názory lidí, kteří si o tom nic nezjistí, ale již dopředu prohlašují, že je to špatné.

Kontaktní mateřství u nás doma zatím zabírá :-).

Vaše Kristýna

26. 3. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené