Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden. Snad nám vyjde počasí a všichni se budou dobře bavit.

Uskutečníme asi pro nás poslední grilování na zahradě. Jsem ráda, že mi moje narozeniny vychází právě na měsíc srpen, protože vlivem většinou pěkného počasí, je můžu slavit právě tímto způsobem. Letos si tedy připijí na moje zdraví všichni kromě mě. Já si to ale zase vynahradím dobrým jídlem, ovocem a něčím sladkým.

V tomto týdnu jsem absolvovala kontrolu po měsíci u své gynekoložky. Návštěva proběhla rychle, stručně, s dobrým výsledkem, ale tentokrát bez fotky. Svého Oliverka mám jen v paměti. Každý měsíc totiž dostávám obrázek z ultrazvuku, teď jsem ho ale nedostala, prý až zase příště. To nás čeká poslední větší ultrazvuk před Oliverkovým narozením. Daří se mu ale dobře, změnil svoji polohu hlavičkou dolů, tím se vysvětlují moje časté návštěvy toalety a občas mi bývá těžko po jídle. Pěkně roste, už váží 1300 g, což našemu týdnu odpovídá, takže placenta funguje výborně a bylo vidět, že už je i živější.

Tentýž den jsme totiž byli objednaní na 3D ultrazvuk i s natočením na DVD. Byl to neuvěřitelný zážitek pro mě i přítele. Konečně jsme viděli našeho prcka úplně jiným pohledem. Sice toto vyšetření nehradí pojišťovna a pro někoho se to může zdát zbytečné, ale já toho vůbec nelituji. Viděli jsme Oliverkův obličej, podobu si zatím netroufneme říct, ale je krásný. Malý nosánek, pusinka, naducané tvářičky, prostě náš malý andílek. Potom nám lékařka, která tento ultrazvuk prováděla, vytáhla ještě několik záběrů, jak zívá, vystrkuje jazýček a dokonce si cucal paleček od nohy.

Pustila nám srdíčko, poměřila hlavičku, bříško i stehenní kost a tím potvrdila jeho váhu kolem 1300 g. Záznam na DVD byl zakončen záběrem na proudění krve v pupečníku a celkový pohled na několik zřetelných záběrů, které stihla za 30 minut, které toto vyšetření trvalo. Byli jsme ale upozorněni, že ve 29. týdnu už je na toto vyšetření pozdě, obrázky mohou být i více jasnější, ale jí tam zavazela placenta. Oliverek její prosbu vyslyšel, oddálil hlavičku a hned byl obrázek tak jak má. Všem toto vyšetření vřele doporučuji. Máme pěknou památku, nejen ve snímcích ale i právě na zmiňovaném DVD, takže mu jednou můžeme ukázat, jak byl tenkrát malinký, když byl u maminky v bříšku.

Jinak si vesele užívám příprav na příchod Oliverka. Chystám oblečení, peru věci do postýlky, kolíbky i kočárku. Moc si tyto přípravy užívám. Ještě si stále plně neuvědomuji, že za 2 měsíce tu bude s námi nový člen. Výsledek naší velké lásky.

V práci mě čeká směna, kdy se definitivně po 10 letech rozloučím s prací, doberu zbytek dovolené a nastoupím na mateřskou dovolenou. Jedna další životní změna. Ale ta největší bude celoživotní a na tu se těším ze všeho nejvíc.


Bára právě prožila 29. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

1. 9. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Příjemné setkání

BÁŘINO MATEŘSTVÍ! Konečně jsem si zase ukradla čas, povyprávět vám, co je u nás nového. Každá dovednost, chování, vlastnost.....vše je pro nás nové. Co si myslíme, že máme pod kontrolou, druhý den nemáme, ale společně bojujeme, radujeme se a... Celý článek »

Miminko & Mimino

BÁŘINO MATEŘSTVÍ 4 měsíce... Připadá mi, jako by ten čas najednou nabral dvojité obrátky. Zda se mi to nebo ty děti opravdu rostou před očima? Poslední dobou se každý den dlouze dívám na našeho chlapečka a říkám si, jestli je opravdu možné, že... Celý článek »

V hlavní roli Oliverek

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Opět se hlásíme s Oliverkem. Po delší odmlce, celkem 6 týdenní, kdy jsem byla značně v časovém presu a bohužel na psaní mého oblíbeného blogu nějak nebyl čas. Navíc mi ani do hlavy nešly žádné myšlenky. Má pozornost se plně... Celý článek »

Konec šestinedělí

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Přesně tak. Moje šestinedělí je u konce a Oliverek přechází do svého druhého měsíce života. Vše se zdá se uklidnilo. Stačilo jen vzít věci z jiného úhlu pohledu. Už jsem pochopila, že nikdo nechce, abych byla nadčlověk a dělala... Celý článek »

Laktační krize

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Měsíc. Měsíc štěstí, radosti, ale i slziček spolu s nedostatkem spánku a pocitem, co dělat dřív. Tak bych charakterizovala náš život v posledních dnech.  Celý článek »

Nový člen rodiny

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Už uběhlo téměř 14 dní, co jsme se rozrostli ze dvou na tři. Naše životy se od základu změnily a vše se točí hlavně kolem našeho chlapečka Oliverka. Hlavně, aby on byl spokojený.  Celý článek »

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty... Celý článek »

33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.  Celý článek »

32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.  Celý článek »

Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná... Celý článek »

26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký... Celý článek »

25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.  Celý článek »

Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu. Celý článek »

Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého,... Celý článek »

Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme. Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené