Kulatý 33. týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Nejenom tento týden je pěkně zakulacený, ale i ze mě se stává celkem koule, která má problém se v posteli přetočit. Nečekaně nám začaly první (brzo) problémy. Už jsem si myslela, že to snad ani nepřijde. Naštěstí se nejedná o nic hrozného a s mimčem jsme v naprostém pořádku.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Naše první problémy se naštěstí netýkají mě ani miminka, ale nečekaně výbavičky. Dobře nám tak, když máme pořád na všechno čas.

Kočárek, který jsme měli vybraný, dokonce ale i objednaný a se zaplacenou zálohou, nějakým záhadným způsobem asi vůbec nebude. Kdybych se sama ze zvědavosti nezeptala v obchodě, jak je na tom naše objednávka, asi bych se to ani nedozvěděla. Bylo mi sděleno, že várka kočárků, která měla být dopravena na velkosklad, z poloviny nedorazila. Takže nejsme jediní, kteří by na kočárek čekali marně. Je tady sice možnost, že ještě v půlce prosince kočárky na sklad dovezou, ale není to 100% jistota. A kdo by chtěl čekat na něco, co třeba ani nebude.

A tak nám nastal opět nekonečný koloběh. Procházení internetových stránek, zjišťování recenzí, cen, kvality, porovnávání vzhledu a dalších pro nás důležitých věcí. Nakonec jsme dorazili do prodejny s tím, že uvidíme, co vůbec nabízejí a co mají na skladě. Kočárek, který nás na první pohled zaujal nejvíc a oba dva jsme z něj byli nadšení, nám nevyhovoval z důvodu terénu, který kočárek bude muset zvládat, ale byl prostě nádherný a mně strašně bude mrzet, že ho mít nebudeme.

A tak jsme zůstali u původní značky kterou jsme chtěli, jen jsme vybrali jiný a novější typ. Prostě to odpružení je pro nás nejdůležitější. Tento týden by měl být na prodejně, tak budu netrpělivě očekávat zprávu o vyzvednutí a těšit se na to, jak vlastně doopravdy vypadá.

Dalším problémem, nebo spíš nepříjemností je to, že se moje tělo začalo připravovat na porod. Bolesti v kyčlích jsou někdy k nesnesení. Doufám, že to co nejdříve přejde, protože když vstávám, tak si připadám jako důchodce, který bez opěry neustojí a neudělá krok.

Než se nastartuju, je to katastrofa a pak se nesmím zastavit, abych zase neztuhla. A tak jsem zkusila navštívit těhotenské masáže. Od bolestí kyčlí mi sice nepomohly, ale bylo to super. Paní masérka byla naprosto skvělá. Poté, co jsem opouštěla místo činu, jsem se cítila uvolněná, odpočinutá a s pocitem nutnosti pořídit si kojící polštář, který měla masérka k dispozici.

Vážně nechápu, proč jsem o tomto vynálezu neslyšela mnohem (opravdu mnohem) dřív. Nejlépe už před tím, než jsem otěhotněla, dokonce i předtím, než jsem kdy uvažovala o těhotenství. Měla jsem ten polštář mít už snad od narození!

Honza se mi směje, že z něj teď už nevylezu a že jsem ho vyměnila za pytel plný kuliček. Ale ten polštář je neskutečný zázrak!

Taky se nám podařilo tento týden sehnat autosedačku/vajíčko. Nebráním se věcem „z druhé ruky“ a jelikož bylo vajíčko v perfektním stavu, za super cenu a dokonce i s isofixovou základnou, bylo rozhodnuto. Paní byla moc milá, vysvětlila nám instalaci, k vajíčku poskytla i potah a díky ní jsem přišla i k výše zmiňovanému polštáři.

Někdo tvrdí, že základna do auta není potřeba a že je to zbytečné pořizovat. No když jsem se dívala, jak bych musela pásem připevňovat vajíčko, jak bych musela lozit do auta, jelikož jsem nedostala přes, tak jsem ráda, že jsem tuto nabídku na internetu našla!

Taky se mi podařilo nakoupit věci do porodnice. Teď je bude potřeba jenom sbalit do tašky a nachystat na patřičné místo, kde na ni nezapomeneme (doufám, že nepojedu s kufrem, přijde mi toho hrozně moc).

Ještě mi chybí vhodná podprsenka, měla by dojít brzy poštou a doufám, že jsem trefila velikost, protože se mi opravdu nechce vracet zpátky a čekat znovu na další.

Kontrola ve 32. týdnu proběhla v pořádku. Musíme zaklepat, že je malé zdravé a krásně roste. Přesnou velikost nám sice pan doktor neprozradil, ale pozitivní zprávou bylo, že pokud bude takto v normě, budu moct zkusit i porod přirozenou cestou. Podle hlavičky totiž nebudeme mít žádného cvalíka (prej max. 3 kg), ale podle stehenní kostí to vypadá na dlouhána. Takže po mamince určitě nebude, jak jsem už nejednou zmiňovala, bude to prostě celý tatínek.

Tento týden bych zhodnotila jako velmi vydařený. Jsem spokojená, že jsem konečně dokoupila snad už všechno, co bylo potřeba. Sice tam nastaly malé komplikace, ale všechno se v klidu vyřešilo a my můžeme odpočívat. Tento týden tedy sepíšu, co ještě chybí, všechno dokoupím a někdy se musím i zastavit na úřad pořešit co a jak a pak už budeme stříhat metr.


Vendy je v 33. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

26. 11. 2015Vendy
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Vendy
Vendy

@kurametla děkuju za reakci, ohledně nehtů, bude to pro mě hrozný nezvyk, už teď se snažím zkracovat a zkracovat, abych pak měla jen krátké a hlavně zakulacené nehtíky. Opravdu si na to musím zvykat, protože co jsem byla zvyklá dělat s nehtama, mi bez nich někdy vůbec nejde (třeba jenom napsat blbou SMS) :D ale máte pravdu, ani já si ze začátku neumím představit, jak bych třeba čištila pupík nebo nosík s tím, co mám nyní :) 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Vendy, dnes jsem se konečně odhodlala Vám napsat. Na Vašich fotografiích mě totiž místo rostoucího břicha (jak by se asi očekávalo) naprosto fascinují Vaše nehty, předpokládám, že s blížícím se termínem porodu je nejspíše "sundáte", neumím si totiž představit, jak s takovými zbraněmi pečujete o miminko :-) . Jinak na bolesti kyčlí si také velmi dobře pamatuji, někdy to bylo opravdu nesnesitelné, spala jsem taktéž vypodložená vším možným, abych našla aspoň nějakou úlevu. Užívejte poslední týdny klidu než Vám nastane ten pravý a nekončící zápřah :-) .  

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Čas loučení

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak se nám pomalu ale jistě blíží konec šestinedělí a tím i konec přidáváním příspěvků sem na blog. Popravdě se mi to docela hodí, protože vůbec nic nestíhám. A tak tento příspěvek bude od nás zatím poslední, pokud se ještě... Celý článek »

Eminčiny první zážitky

KLUB TĚHULEK! VENDY Blíží se nám konec šestinedělí a v neděli jsme oslavily první měsíc života. Návštěvy jsem sice odpískala, ale doma pořád být nemůžu, je to na palici a hlavně, když malá křičí. A tak jsme začaly podnikat výlety a já jsem začala... Celý článek »

Ne všechno je vždy růžové

KLUB TĚHULEK! VENDY Emička je hodné dítko, ale když se jí chce, umí se taky pěkně vztekat. A nejvíc, právě když má hlad. Pochopila totiž, že z prsa teče mlíčko, že je to moc dobré a že s plným bříškem se spí lépe. A jak řekl můj bratr, je... Celý článek »

První dny v novém

KLUB TĚHULEK! VENDY Po těch pěti dnech v porodnici jsem se opravdu těšila domů. Konečně do svého, kde máme svůj klid, a nikdo nás neruší. Ema je neskutečně hodné dítě, takové jsem si snad ani nezasloužila. V porodnici spala jako dřevo (i když to... Celý článek »

Čtvrté patro, pokoj číslo jedna

KLUB TĚHULEK! VENDY První týden v porodnici byl pro nás obě hodně náročný. I přes to, že mi byla malá ihned po porodu přiložena k prsu, jsme k sobě nějak nemohly najít cestu. Ema se mi po porodu nepřisála a největší problémy nastaly právě kvůli... Celý článek »

Nakonec bylo vše úplně jinak

KLUB TĚHULEK! VENDY Jak jsem se již v několika článcích zmiňovala, můj porod byl podle gynekologa plánován jako porod císařský. Moje obavy z porodu stoupaly a názory na porodní zákrok se mi střídaly stejně jako moje nálady. Nakonec se nám v týdnu... Celý článek »

Naše poslední kontrola

KLUB TĚHULEK! VENDY 39. týden těhotenství a poslední dny, kdy mám cvrčka v sobě, cílová páska už je blízko. Blíží se termín porodu a s ním přichází čím dál větší stres a obavy. Najednou se začínám bát a možná ani rodit nechci, ale zato se těším,... Celý článek »

Nespím, nejím, ale ještě nerodím

KLUB TĚHULEK! VENDY Týden po vánocích a náš 38. týden společného soužití v jednom těle. Vypadá to, že naše malé už to vydrží asi až do plánovaného termínu a mně je teď zle akorát tak z toho vánočního přejídání. Což je někdy opravdu nepříjemné. Celý článek »

A budou Vánoce

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme ve 37. týdnu. Máme za sebou 4. adventní neděli a cukroví už je všechno pěkně napečené. Dokonce jsem minulý týden zahájila i předvánoční úklid a tak nás tento týden bude čekat pěkně odpočívání a užívání si vánoční pohody.  Celý článek »

Mé (po)citové výlevy

KLUB TĚHULEK! VENDY Hurá už 36. týden!!! Bříško takových rozměrů, jako mám v tuto chvíli, je opravdu velkou přítěží a to nejen pro mě, ale i pro mé okolí. Natáhnout se přes něj je nepopsatelná morda, neposhazovat regály v obchodě, když se otáčím,... Celý článek »

Připravujeme se na porod

KLUB TĚHULEK! VENDY Tento týden jsem se začala psychicky připravovat na porod. A nejen já, ale i Honza. Sice mi bylo gynekologem řečeno, že bych mohla zvládnout i porod přirozenou cestou, v porodnici mi to bylo vyvráceno. Přiznávám, že jsem se... Celý článek »

Už máme konečně všechno !?

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme se posunuli zase o týden k cílové rovince. Čím dál častěji slýchám, že jsem jak kinder surprise. Ano ano, stále totiž nikdo nebyl obeznámen s tím, co v sobě nosím za potvůrku. Poslední dobou je to hodně náročné, co se... Celý článek »

A teď tě mámo pořádně dokopu

KLUB TĚHULEK! VENDY Týden - 32. Těhotenské změny – poměrně žádné (pořád je mi krásně). Partnerské změny – nevím o ničem zásadním (naštěstí). Změny u miminka – velké a hlavně hodně znatelné (konečně o něm všichni víme). Přípravy – v plném proudu,... Celý článek »

Bond, kanec a velké focení

KLUB TĚHULEK! VENDY 31. týdnů, 10 kg nahoře a pupek stále roste. Minulý týden byl dušičkový a narozeninový, plný aktivit, změn a dokonce i jednoho nabouraného kance. Nicméně opět vypadám konečně jako člověk.  Celý článek »

Týden plný jídla a relaxu

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme tu po týdnu zase. Já, mé druhé já a zážitky z těhotenství. Už je to krásných, ale dlouhých 30 týdnů, co v sobě nosím mrňavé stvoření. Tak si říkám, jestli už není na čase začít shánět výbavičku i pro sebe do porodnice... Celý článek »

Pozitivní myšlení je důležité

KLUB TĚHULEK! VENDY Těhotenství je poslední dobou v mém okolí hodně řešené téma. Je to nejspíš dáno tím, že já i švagrová jsme "v tom". A hlavně v mém okolí se teď s porody roztrhl pytel, Asi bylo plodné jaro. My jsme se bez problémů vrhli do 29.... Celý článek »

Přípravy na miminko začínají

KLUB TĚHULEK! VENDY 28. týden a moje žebra se rozhodla roztáhnout do nevídaných velikostí. Asi teda. V minulém týdnu jsem složila postýlku a začala jsem zařizovat v ložnici pokojíčkový koutek. Příprava na miminko začíná být v plném proudu.  Celý článek »

Zima za dveřma a já nic neobleču

KLUB TĚHULEK! VENDY 27. týden a konec 2 trimestru. Uf, teď už to snad uteče rychle. Malé se mi zdá klidnější, než minulý týden. Možná už si zvyklo na to, co všechno dokáže a nepotřebuje se prokopat ven skrz můj pravý bok. Jestli je naše malé podle... Celý článek »

Zpátky do školy

KLUB TĚHULEK! VENDY Three, two, one ... odstartovali jsme 26. týden a s tím i opět pravidelné navštěvování školní přednáškové auly. Ne že by to byla nějaká hrůza, ale usedět na přednášce a dávat pozor, když vás dítě v břiše okopává, protože se mu... Celý článek »

Začínáme odškrtávat ze seznamu

KLUB TĚHULEK! VENDY 25. týden těhotenství, 7 lunární měsíc a kopance do břicha jsou čím dál častější a hlavně intenzivnější. Ale našli jsme způsob jak mrně uklidnit. Na maminku totiž nereaguje, ale táta, to je uspávač hadů a malých neposedů. Stačí... Celý článek »

Jak jsem přežila vyšetření cukrovky

KLUB TĚHULEK! VENDY 24. týden a pro mě snad nejhorší vyšetření za celé těhotenství. Vážně to pro mě bylo utrpení. Tento týden jsem prožívala hodně stereotypně. Vstát, jít do práce, po práci domů, pouklízet, navařit, koupel a spánek. Ale i tak mi... Celý článek »

Zpět v ČR a návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDY 23. týden a my se vracíme do reality. Opět nastává pracovní proces, za chvilku i školní povinnosti a mimčo kope a kope. Jsem zvědavá na to, jak na mě budou koukat na přednáškách, až se tam dovalím z břichem jako balón :-D  Celý článek »

Vezmeš si mě ?

KLUB TĚHULEK! VENDY 22. týden těhotenství jsem odstartovala v Chorvatsku. Venku je krásných 33° a tomu malému tvorečku uvnitř se líbí, když ho houpu ve vodě. Papáme si jak prasátka, takže jsem zvědavá, kam se vyhoupne moje váha po dovolené.  Celý článek »

Trnka sem, trnka tam, závodníka vychovám

KLUB TĚHULEK! VENDY Ve 21. týdnu se ukazatel mojí krásné, nové, zelené váhy zastavil na 50 kg. Vážně mě teda po prvním použití moc krasotinka nepotěšila. Všichni se teda diví, že mě 50 kg děsí, ale když jste zvyklí se dívat na číslovku kolem 40 kg... Celý článek »

Tak už jsme v půlce

KLUB TĚHULEK! VENDY Dnes, když píšu tento článek, dostáváme se s mrňouskem do 20. týdne. Připadám si tak nějak… větší a větší. Ne ale, že bych měla větší bříško, i když už jde pěkně vidět, ale moje stehna nabírají šílených rozměrů a přes kalhoty... Celý článek »

Bude to celý táta

KLUB TĚHULEK! VENDY Počasí se i u nás změnilo na urousané a upršené dny. Převařený mozek se trošku schladil a já tak nějak začínám fungovat. Těhotenství se strašně vleče, hlavně pro tak netrpělivého člověka, jako jsem já. Jsme v 19 týdnu a pořád... Celý článek »

Hormony? Ne nechci!

KLUB TĚHULEK! VENDY Netušila jsem, že mi hormony budou tak komplikovat život a budou mi ničit nervy. Opravdu to na sobě začínám tak nějak pociťovat. Zatímco Honza si toho všiml už o něco dříve, na mě to dopadlo nyní. Jelikož mi můj život teď... Celý článek »

Tak trošku odpočinkový týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsem tu po týdnu zase s novými poznatky, vlastně v mém případě mi přijde, že s žádnými. Pořád je to takový nijaký. Kdyby každé těhotenství byla taková pohoda, chtěla bych být těhotná minimálně každý druhý rok. S prckem jsme... Celý článek »

Pouťové radovánky

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak nějak zapomínám na to, že jsem vlastně těhotná. Tento týden se sice dostáváme do 16. týdne, ale přijde mi to tak nějak už normální, nic nového se neděje a mně se zdá, že už je to strašně dlouho a že už by mohlo to malé... Celý článek »

Do Vídně a zase zpátky

KLUB TĚHULEK! VENDY Zdravíme ze 14. týdne a přesouváme se do druhého trimestru. Minulý týden proběhl první screening, miminko bylo změřeno a zjištěno, že je v pořádku. Od hlavičky po zadeček máme 7 cm a já jsem ze svých původních 44 kg se vyhoupla... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené