Kutululůůůů tralala

PAVLÍNY DENÍČEK Uff, tak už zase nestíhám. Článek měl být už dávno napsaný a já teprve začínám...

Úterý sedm hodin ráno. Maxík po mně skáče v posteli, abych vstala. Po chvíli to vzdá a začne rajtovat do tátovi. Marná snaha. No nic, máma teda vstát musí. Převléknout, přebalit, ustlat, nasnídat u pohádky, převléknout sebe, zapnout pračku, vytřít, umýt koupelnu a toaletu, jít si hrát v tu chvíli již s vřískajícím Maxem (klimbám na Alexově posteli, Max si spokojeně hraje), pověsit prádlo a šup, sednout k notebooku a psát tahle slova. Okamžitě máte půl desáté a prakticky můžete pomalu začít připravovat k obědu. Protože, když k tomu přidáte ještě Alexka za normálních okolností a mimi, které nás už co nevidět čeká, máte od šesti od ráno do poobědového spaní co dělat.

Bráchu máme po měsíci na hlídání u babi. To je doma ale divný klid. Na chvíli sice lebeda na duši, když nemusíte někoho neustále krotit, aby nepřizabil sebe nebo okolí, ale potom už víte, že tu něco chybí. To vzduchoprázdno jindy naplněné vřískavým a vzteklým vzdorovitým NE mi už začíná druhý den vadit. Však i Maxík se na bráchu už dneska těší. Nic na plat, s mámou a tátou se přece jen dělají jiné voloviny než s bráchou a není to úplně ono.

Babi asi vůbec komentovat nebudu. Bude stačit, když napíšu, že jen co viděla Alexka mezi dveřmi, spustila hystericky pláč, jako kdyby se dělo, nevím co. V tu chvíli jsem myslela, že se neudržím a začnu se buď smát anebo vyletím vzteky až ke stropu. Nakonec jsem ale obě pokušení zahnala a rozhodla jsem se veškeré pohledy a tóny hlasu ignorovat. Babi si ani neprošla naše nové bydlení. V zimní bundě si v obýváku počkala na to, až Alexe ustrojím a odjeli pryč. Scenérie jedna :-)

Já držím pohromadě silou vůle. A takřka denně čekám, kdy poslíčci nabudou pravidelnosti, protože už jsou vážně bolestivé a poměrně vytrvalé, mrchy jedny. Už aby bylo po všem. Tohle čekání, ale hlavně neustálé bolení tady a támhle mě nebaví. Potřebuju být fit a všechno zvládat, jenže teď už jsem v posledním tažení i po nákupu v krámě za rohem. Ven už nechci chodit skoro vůbec, kolikrát stačí jít s odpadky. Kyčle, záda, břicho.... no, paráda. Prokousáváme se třicátým osmým týdnem a já už nechci, aby byl nějaký další. Mnohem raději budu za pár dní běhat kolem tří dětiček, než setrvávat v tomhle stavu. Mohla bych leda tak celé dny jen ležet a vynakládat veškeré úsilí na to, abych se šla desettisíckrát za den vyčůrat.

(Max řve jak tur, že se mu nevěnuji, leží na zemi na břiše a vzteky mlátí hlavou o zem. Vypadá to, že dneska půjde pusinka spinkat dřív. Pokračování článku musí počkat.)

Jsem zpět u počítače. (Brouček se mezitím stihl kousnout v pusince, takže nám tekla krev. Ale už hajá, tedy pokud ten pán nezačne zase vrtat.) Čím pokračovat? Jak jsem psala již minule, doma je vše nachystané. Tak teď už jen potřebujeme toho človíčka, abychom ta místečka mohli zaplnit. Myslím si, že i náš taťka už by měl doma raději mimi, než mě kolem sebe utahanou a ufuněnou k ničemu.

Také jsem se tu musela na poslední chvíli zaregistrovat k porodu. Strategicky jsem zvolila nejbližší porodnici pro případ opětovné rychlé záchranné služby. Paní byla v telefonu moc milá, ale vtipně mě na sepsání dokumentace a kontrolu objednala až na čtvrtého. To bych vsadila boty, že do té doby tam dorazím rodící.

Dexík začíná vypadat na to, že je mu u mě těsno. A popravdě, mně je s ním v břiše už také těsno. Když se na ten pupek podívám, vypadám, že jsem spolkla bowlingovou kouli. Tak kulaté je. Doufám, že už ho to každým dnem patřičně naštve a bude si chtít protáhnout tělo.

Maxík se nám den ode dne zdokonaluje v chození. Má z toho veeeeelkou radost, že mu to jde a náramně ho to baví. Už se i sám od sebe jen tak otočí do prostoru a jde, co nejdál to dokáže. A že už se mu někdy podaří dojít opravdu daleko. A jak náš táta říká, dokonce i se zatáčkou! A opět ho zlobí další zoubky. A když Maxíka zlobí zoubky, zlobí Maxíček s papáním.

A Alexína, to je náš ksichtík. Přes den zlobí, lítá, skáče, no zkrátka neposedí ani na chvíli. Když jde brácha spát, tak se znuděně válí, hrát si nechce ani s mašinkami. A jen Max vstane, už zase zlobí nás i bráchu. Stále vzdorujeme a stále bojujeme. Dvě noci za sebou nás zas potrápily noční děsy, ale situace se již poměrně zklidnila. Dočetla jsem se, že vliv má i to jakým stylem dítě stráví den a co dělá před spaním, že by pokud možno mělo být v klidu alespoň, než jde spát. Takže v Alexově případě můžeme být rádi, že se vůbec vyspí on i my. Aby ho člověk udržel chvilku v klidu, tak to by musel být na řetězu.

Také se nám pěkně ochlazuje. No jo, mně bylo jasné, že Dexík přijde až s prvními mrazy, tak jako loni Max.

Příště už doufám jen sama za sebe, dnes však ještě ukutálená
Pavlína...

 

26. 11. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené