La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.

Moje bývalá spolužačka, v té době čerstvá maminka, dala na Facebooku „like“ Babywebu. Ze zvědavosti jsem odkaz rozklikla a objevila tenhle web. Hltala jsem všechny informace o mém nenarozeném miminku, četla příspěvky ostatních těhulek a maminek. Když se hledala nová těhulka, jen tak nezávazně jsem napsala, že jsem mimochodem zrovna těhotná. Ale vzhledem k tomu, že nežiji v Čechách, nejsem zrovna ideální kandidátka.

K mému překvapení jsem byla vybrána jako nová těhulka. A Babywebu jsem zůstala věrná, právě proto, že je (oproti ostatním webům – co si budeme povídat :-) úplně normální. A tak jsem se na chvíli stala i já a moje rodina součástí tohohle webu.

Už nejsem ta vyplašená ani ne třicetiletá holka, co čeká první mimčo a nemá to s kým probrat. Doma na mě čekají dva kluci. Většinou fajn, občas na zabití, jak už to bývá. Během těch čtyř let jsem se naučila nespočet věcí – jak přebalit dítě vestoje, jak připravit večeři během deseti minut, jak jít do práce v oslintané blůze, aniž by si toho někdo všiml a nebo jak v noci podat miminku dudlík, aniž bych u toho otevřela oči. Ve spoustě věcí jsem si pohoršila – já, která byla všude načas (ne-li dřív) najednou dobíhám na smluvené schůzky jen tak tak (a nebo se zpožděním, přiznávám se!), já,která měla v hlavě diář, najednou zapomínám popřát ségře k svátku.

Ale největší změna za poslední čtyři roky je, že mám v životě o dva lidi navíc. Malé lidi. Moje kluky. Bezbranné, veselé, ukňučené, rozdováděné, usměvavé, občas unavené a zároveň neunavitelné. Najednou mám někoho, koho miluju, s kým se směju, komu se směju (občas) a o koho se neuvěřitelně bojím. Ačkoli jsem si občas mateřství představovala jinak, neměnila bych.

Nemám ukázkové děti, co si sednou ke stolku a dovedou si hodinu kreslit. Moje děti si nesednou ani na minutu, natož na hodinu. A možná právě proto mě to s nimi baví. Baví mě se dívat, jak se mají rádi, jak se navzájem pošťuchují, utěšují, brání. Sice jsem asi od roku 2012 (přesněji od března 2012) nepřečetla ani jednu knížku nebo se nenajedla aniž bych během jídla vstala od stolu a noci ,kdy jsem spala bez probuzení bych spočítala na prstech jedné ruky, ale přesto jsem pořád ještě přesvědčená, že to za to stojí. A díky Babywebu mám tyhle moje převratné 4 roky zdokumentované.

Jistě už tušíte, že se dneska loučím.

Prošla jsem si všemi kategoriemi, které jsou na Babywebu k dispozici, některé jsem si dokonce zopakovala. Už odmala jsem byla tip, co radši věci píše, než říká. Přijde mi to jednodušší. A tak díky, že jsem mohla psát. Že jsem s vámi mohla sdílet moje těhotenství a mateřství, mojí rodinu.

Nedávno mi kamarádka poslala email, že život ženy je samé „lalala“. Uvařila, upekla, uklidila, zametla, vyprala, pověsila, usušila, skládala, vyžehlila... a já vám přeju, ať je mezitím vším „lalala“ více smála, líbala, milovala, tancovala a štěstím brečela.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Ytagom
Ytagom

Ahoj Gábi,

to to letí, ten čas :) Přijde mi to táááák strašně dávno, co jsem byla i já poprvé těhotná a už mám taky 2 prďolata. Napsala jsi to moc hezky, také to tak cítím.  Je mi líto, že už tvé psaní skončilo, i na diskuzi jsme to teď pěkně flinkaly, ale jsem ráda, že jsi šťastná a spokojená :). Měj se pořád tak báječně a snad někdy zase napsanou. Ivča

Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Dekuji za prispevek, Pavlino :) A taky se mejte krasne ;-)

 

Obrázek uživatele Pavlína
Pavlína

Dobrý den, Gábino, to mě mrzí, Vaše příspěvky jsem četla moc ráda. Tak dodatečně děkuji za ně a mějte se všichni moc krásně! Pavlína

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

2016

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Ještě se vrátím o pár týdnů zpět. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o novinku – čekáme třetí mimčo. Tedy – zase až taková novinka to není, jsem téměř ve třicátém týdnu těhotenství. Hned se mi dostalo... Celý článek »

Co se může stát za jeden měsíc?

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Máme dva kluky... dva zdravé, šťastné, občas zlobivé kluky. Tobymu bude v březnu pět let, Maxovi tři. Žijeme v Belgii. Ok, žádný další sourozenec nebude. Rozhodnuto. Začínám rozprodávat dětské zboží. Oblečení po dětech... Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené