Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme se prvně potápěli. A co Vítek na to? Z vody se vynoří a řechtá se na celé kolo.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Z nemocí se jsme se dostali jak my rodiče, tak i Vítek. Vítek má ještě maličko rýmu, ale odsávačku používáme už jen na noc, a co se týká kašle, Vítek si zakašle tak jednou denně, a to nejčastěji, když se bleskovou rychlostí vydá napříč místností a zapomene dýchat. Občas si z něj děláme legraci, protože když se na něco takhle soustředí, dýchá jakoby za čtyři pejsky. Paní doktorka nám při kontrolní prohlídce řekla, že v tomhle počasí je rýma a kašel u dětí celkem normální a že pokud to není dramatické, nemusíme se nijak omezovat. Konkrétně jsem se jí zeptala i na plavání a paní doktorka mi pověděla, že můžeme chodit.

Už máme za sebou 5 hodin plavání a na předminulé jsme se poprvé potápěli. Prvně to děti zkoušeli s paní lektorkou, to proto, abychom se my maminky naučily, jak s dětmi zacházet. Pak jsme si to každá vyzkoušela a mohla své dítě potopit sama. Vítek je na plavání „nejstarší“, takže si lektorka vybírá Vítka jako ukázkové dítě. A protože nám potápění jde na výbornou, tak jako první jsme si na minulé hodině vyzkoušeli, jaké to je, když se potopíme s Vítkem společně. Já i Jára jsme jako mladí dokonce závodně plavali a vodu milujeme, takže jsme pevně doufali, že i Vítek bude kachna. A jak se zdá, je kachna prvotřídní. Kdykoliv se Vítek vynoří z vody, usmívá se na celé kolo. Jako by snad ani nebyl problém se potopit. Jsem moc ráda, že má Vítek vodu rád, a jsem ráda, že jsme se na plavání přihlásili. Maminky kolem, kamarádky nebo švagrová říkaly, že na plavčo nechodili, ať už z jakéhokoliv důvodu, ale já byla celkem brzy rozhodnutá, že chodit budeme. A teď jsem opravdu ráda.

Co se týká dovednosti postavit se na nohy, je Vítek šikovnější den ode dne. Kdykoliv se někam doplazí, hned hledá cíl, o který by se mohl opřít a postavit se na ta svoje párátka. Dokonce ho musím několikrát denně vzít do náručí a zabavit nějakou jinou činností, protože mi připadá, že je na nožkách často a dlouho. Od té doby, co se na nožky postavil, si totiž odmítá hrát na bříšku (o lehu na zádech už ani nemluvím, protože na zádech je Vítek jen v kočárku a při večerním usínání). Takže když neodpočíváme po jídle nebo nejedeme na procházku, je Vítek skoro pořád na nohou. A chraň mě, když ho z nohou položím, to mi dá co proto. Podívá se na mě takovým přísným pohledem a přidá výkřik, který určitě znamená „mámo, postav mě na nohy, mě to jinak nebaví a nic nevidím“.

Ještě s jednou věcí se Vám musíme pochlubit. Máme za sebou další focení v ateliéru v Praze. Tentokrát s námi vyrazila moje mamka. Minulé focení bylo výborné, ale tentokrát jsme se smáli všichni od začátku do konce. Slečna fotografka byla úžasná, perfektně si s Vítkem rozuměla. Vítek krásně reagoval na povzbuzování, takže si troufnu říct, že snad na každé fotce se bude usmívat. A to „pozadí“, které slečna fotografka vymyslela, uvidíte sami, ale troufnu si říct, že nejkrásnější a nejvtipnější bylo, když seděl Vítek jen v kalhotách a v čepici na dřevěné lavičce, na krku kravatu a v ruce růži. Úplný lázeňský švihák. No, uvidíte sami...

Příští týden nás čeká přespání u mých rodičů. Jára jede pracovně na dva dny do Brna, takže jsme se domluvili a rodiče si budou moc užít Vítka od rána do rána. Děda se nejvíc těší na společně koupání a babička se těší na uspávání a na to, jak je Vítek rozkošný, když se ráno probudí, postaví se v postýlce a začne volat kohokoliv, kdo by se mu věnoval.

Krásné sluníčkové dny přejí

Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak hlavně, že už je zase zdravý. Já dávám Lukáškovi vždycky nějaký bylinkový sirup, nechci do něho cpát chemii, posledně jsme měli Kašelstop nebo Stopkašel, prostě něco bylinkového a přímo pro děti a super, za pár dní jsme měli od kašle pokoj :-), tak třeba příště pomůže Vítkovi.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené