Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Psát příspěvky do klubu jsem začala někdy kolem 27. týdne těhotenství. Zprvu jsem byla z možnosti psaní blogu unešená, časem se stalo, že jsem na to občas náladu tak úplně neměla, nebo jsem nevěděla, o čem bych měla vlastně psát. Pravdou ale je, že už nyní jsou mé příspěvky cennou vzpomínkou na krásné a neopakovatelné období v životě. A tak vem čert, kdo všechno mé články četl nebo komu se nelíbily. Jsem ráda, že se mi tahle možnost naskytla. Kvůli mně samotné a kvůli Adince. Mám v úmyslu všechny své příspěvky za uplynulé měsíce vytisknout a schovat si je, jako další památku vedle fotek či růžového Adinčina pásku na ruku, který dostala hned po narození v porodnici.

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!

Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom" budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Za těch šest týdnů se toho tolik událo! Já už nejsem tou vyděšenou maminkou, kterou jsem byla po příchodu z porodnice. Už nechodím Adinku každých deset minut kontrolovat, zda dýchá. Už nepropadám panice, když pláče. Už se nestresuju, zda mám dost mlíka. Už neusínám v noci s obavou, zda budu dobrá máma a zda to všechno zvládnu. Já UŽ totiž VÍM. Vím, že strach a stres nikdy nepřinesou nic dobrého. A hlavně vím, že budu (a jsem) dobrou mámou. Jsem jí ne proto, že bych snad nikdy neměla udělat žádnou chybu, ale proto, že Adinku miluju z celého srdce. A co může dát máma lepšího svému dítěti, než bezmeznou všeobjímající mateřskou lásku?!? Nic. Nezáleží na značce sunaru, nezáleží, jakou používáte kosmetiku, kolik máte doma dětských houpátek, jak často koupete a nezáleží ani na tom, zda zvolíte dudlík nebo metodu bezdudlíkovou.

POVÍDEJTE SI S KLÁROU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Lidské teplo. Něžná náruč. Laskavé slovo. Trpělivost. A mámino prso. To je oč tu běží. Miminku je opravdu jedno, zda má na sobě pyžamko poděděné, nebo zakoupené ve značkovém butiku. A je mu i jedno, v jakém se vozí kočáru. To my dospělí z toho děláme vědu. A kolikrát nakupujeme jako zběsilí a máme pocit, že čím víc toho máme, tím lepšími jsme rodiči.

Adinka nemá jen milující mámu. Má i naprosto báječného tátu, který od ní tak nerad ráno odchází do práce a tak rád se k ní v podvečer vrací. Který je z ní celý pryč a často mi do ucha šeptá, jak nádhernou a dokonalou máme dceru. Už když jsme se v červnu loňského roku seznámili, věděla jsem, že to jednou bude skvělý táta. A nespletla jsem se. Ani v nejmenším.

A pak má Adinka taky skvělé prarodiče, praprarodiče, tety i strejdy. A co na to ona?!? Myslím, že to moc dobře ví. Že tu lásku kolem sebe cítí. A i proto je tak hodným, spavým a veselým miminkem. A taky miminkem společenským. Nevadí ji hlasitá zábava, ráda se nechá chovat „cizími".

A jak se proměnila za těch uplynulých několik týdnů?!? K nepoznání! Mění se snad každým dnem. Už vyrostla o několik centimetrů. Oblečky, co jí byly po příchodu z porodnice velké, už jí jsou tak akorát. Už pozoruje okolí. Občas i reaguje na hlasy. A usmívá se! Pozorovat ji je úžasné a já se na ni nemůžu vynadívat!

Tímto se loučím a zbylým těhulkám z klubu přeji krásné dny 2v1, bezproblémový porod a hlavně, ať jsou ty jejich holčičky zdravé!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele ibina
ibina

Kláry, NÁDHERNÉ. Díky.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené