Loučím se

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky! Píši dnes svůj poslední blog. Možná se sem ještě jednou vrátím, ale to není jisté, snad pokud se mi poštěstí ještě jedno miminko. Proto se s Vámi tímto příspěvkem loučím.

Můj poslední příspěvek však nebude zcela pozitivní. Ne že bych chtěla kohokoli odrazovat svými negativními poznámkami, ale mateřství prostě není jen plutí na růžovém obláčku.

Svého synáčka miluji a neznám hezčí pocit než je mateřství, ale přesto se najdou okamžiky, které nejsou dvakrát jednoduché a které usilují o můj zdravý rozum.

Nevím, kolik z vás je příznivkyněmi kontaktního rodičovství, já ano. Není ovšem jednoduché dopřát svému miminku kontakt pokaždé, když si ho vyžádá, obzvláště je-li to skoro pořád. Jak zvládat úklid domácnosti a vaření manželovi/příteli, když máte volnou maximálně jednu ruku? I přesto, že vyznávám kouzelné rčení: "Bordel v bytě - šťastné dítě", i přesto je mi úzko, když vidím, jak se mi na zemi převalují chuchvalce prachu (bydlíme u silnice). Navíc můj partner, přesto, že je hodně tolerantní a moc mi pomáhá, nemá-li co jíst, je značně nevrlý. Z tohoto důvodu jsem si pořídila šátek, který mi měl pomoci "uvolnit ruce". Chtěla jsem svoje miminko, stejně jako to dělají primitivnější národy, nosit na svém těle v šátku. Bohužel se mi nošení v šátku nějak nedaří. Nevím, jestli je to tím, že mám dítě, které šátky nerado. Spíš si myslím, že neumím šátek správně uvázat. Změnila jsem dokonce i typ úvazu, který má být dle dnešních poznatků pro vývoj pohybového aparátu dítěte ten nejlepší, ale bohužel moje miminko v tomto úvazu vůbec není spokojené. Pláče v něm snad ještě více než v tom prvním a hlavně se v něm i s pláčem budí. Tím pádem mám stále svázané ruce, protože Jaroušek je hodně kontaktní. Rozhodla jsem se tudíž zajít na kurz šátkování, abych své "nedovednosti" vylepšila.

Dopřání kontaktu svému dítěti není ale zdaleka jediný "problém" mého rodičovství. Najednou už to totiž není jen čtení v moudrých knihách, je to realita, a ta je setsakra jiná. Hrají s vámi hormony a vy reagujete najednou nějak přecitlivěle a přestáváte si být jistá správností svého počínání, které jste měla předtím tak dobře nastudované.

Naštěstí se nám podařil obrovský "kauf". Zatímco jsem brouzdala na internetu a hledala pro malého nějaké hračky, natrefila jsem na elektronickou houpačku. Cena je sice vyšší, ale ty vyhlídky! Rozhodli jsme se s přítelem do ní zainvestovat, protože náš prcek houpání miluje a mohlo by nám to moc pomoci. No a ono to pomohlo! Ani ve snu jsem si nemohla představit, jak moc to bude Jarouška bavit a hlavně, jak spolehlivě ho to bude ukolébávat. Najednou mám 2-4 hodiny volno a mohu konečně udělat něco v domácnosti!

Houpačku vřele doporučuji všem, kteří budou mít stejně kontaktní dítě a budou potřebovat chvilku také pro sebe. Co však budeme dělat, až z ní vyroste? Je totiž jen do 9kg dítěte a Jaroušek nám docela rychle přibírá. No snad už se potom bude batolit a zaujmou ho jiné věci než jen mámino teplo a tlukot jejího srdce.

Tak uvidíme, jak se mi/nám naše vysněná výchova bude nadále dařit a budeme-li jednou schopní se všem nynějším problémům zasmát a třeba i někomu poradit.

Přeji všem těhulkám a novopečeným maminkám zdravé a hodné děti a hlavně pevné nervy a pevnou vůli!

Štastný nový rok 2015 vám přeje vaše bloggerka Zdeňka

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Co dál v šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky. Píši svůj předposlední příspěvek a stejně jako jiným přispěvatelkám mi přijde líto, že už se s vámi nebudu nadále moci dělit o společné dojmy a zážitky. Je pravda, že ne vždy bylo lehké nějaký ten... Celý článek »

Návrat domů - radost nebo slzy?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! Již jsem popsala svůj porod a pobyt na šestinedělí v porodnici. Teď bych měla popsat své první dojmy po návratu z porodnice domů. A že je o čem psát! Celý článek »

Šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. V minulém příspěvku jsem popsala svůj porod a slíbila vám tentokrát napsat o šestinedělí. Naše šestinedělí bylo tak trochu kovbojka a pár okamžiků bylo bohužel skoro hororových. Celý článek »

Porod? Tak brzy??

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, píši vám dnes již z pozice maminky! Stalo se "to" předminulý pátek! A stalo se to tak, jak jsem se obávala - brzy ráno mi odtekla plodová voda. Nechtěla jsem tento start porodu, protože jsem se bála, že budu... Celý článek »

Hezký ale náročný týden

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Kotě se u nás začíná pomalu zabydlovat a zvykat si na psa. Pes je sice hrrrr, ale nežárlí, takže doufám, že stejné to bude i s miminkem.  Celý článek »

Nový člen rodiny

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, usedám k počítači a říkám si, co psát? Poslední týden se u mne nic převratného nestalo. I nadále pokračuji v praní, zatím bez žehlení. Byla jsem na další hodině jógy, ale bohužel doma v tom nepokračuji. Celý článek »

Poslední přípravy na životní změnu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Ahoj těhulky. Tak už jsem snad konečně zase zdravá. Doufám, že to vydrží déle než minule. Ale přiznám se, že mezi lidi se mi už moc chodit nechce. Snad mi tato hloupá úzkost nezůstane, každopádně 6 týdnů před porodem s... Celý článek »

Když vás zasáhne smrt

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! V minulém příspěvku jsem psala o pupečníkové krvi a děkuji všem, které jste mi napsaly svůj názor. Momentálně jsem téměř rozhodnuta, že tuto proceduru podstoupím, ale pro změnu to zase neguje můj přítel. Je... Celý článek »

Pupečníková krev, máte zkušenost?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden byl dost fádní a úmorný zároveň, jelikož se mě chytil nějaký bacil a ne a ne mě pustit. Léky samozřejmě žádné nemůžete, max. při vyšší teplotě, kterou jsem naštěstí neměla. Takže pěkně ležet a... Celý článek »

Všudypřítomné zastrašování

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, dnes jsem si v pravidelném týdeníku ze strany Babywebu přečetla, že budu stále více zapomínat a budu roztržitá. Já bych k tomu ještě dodala, že mi také pomalu ale jistě ubývá invence,co psát. Jednak je skoro... Celý článek »

Pozvolná příprava na porod

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začíná se mi pozvolna krátit doba do porodu, který tak začíná být víc a víc hmatatelný. Popravdě je ta myšlenka zároveň vzrušující i trochu naplněná obavou. Na miminko se strašně těším, jsem přesvědčená, že je... Celý článek »

Neustále v kalupu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, již se mi stalo zvykem, že nepíši svůj blog v neděli, kdy má normální člověk nejvíce času a klidu na cokoli, psaní nevyjímaje, nýbrž v pondělí ráno, kdy už takzvaně "honím kočku za ocas". Celý článek »

Spokojená těhule

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, v minulém blogu jsem psala o domácích porodech a dostala jsem až neočekávaný počet ohlasů. Děkuji za ně. Celý článek »

Domácí porod?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, ještě před pár týdny jsem patřila k těm ženám, které považovaly porod v domácím prostředí nikoli za šílený, ale prostě jen za velmi odvážný počin. Musím však říci, že čím více si o porodech čtu, tím více se... Celý článek »

Úklid

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, už zase je týden za námi! Strašně ten čas letí. Nedokážu si představit, že to může být ještě horší, ale každá maminka mi to říká. Je pravda, že s rostoucími dětmi si to uvědomujeme asi nejvíce. Celý článek »

Kopanec, ale elektrický

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, zažila jsem první větší strach o dítě a poté strávila krásných pár dnů na Moravě u svých blízkých a bylo mi nádherně. Celý článek »

Vnímání krásy kolem nás

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, nevím, jestli se mi to jen zdá, nebo prostě ten čas čím dál tím více letí. Už asi 5 let mám pocit, že týden uběhne stejně rychle, jako kdysi 2 dny. Dospělo to tak daleko, že mi nevadilo sedět dlouho v práci... Celý článek »

Jak na kolotoči

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden jsem se vrátila z krásné dovolené v Chorvatsku. Bylo tam nádherně a chci si na ten ostrov ještě jednou zajet, protože byl dost vyjímečný - hodně zeleně a málo turistů, pláže čisté, moře tyrkysové... Celý článek »

Strach

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Poprvé zde píši ve strachu. Jsem na dovolené a měla bych si užívat krásných chvil, místo toho stále řeším nějaké obavy a problémy. Asi se skutečně začíná projevovat moje těhotenská psychická labilita, jinak... Celý článek »

Dovolená!

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Tento týden, respektive o víkendu, pro mne začal "nový život". V pátek jsem definitivně odešla z práce na mateřskou dovolenou. Bylo to "za 5 min 12", protože už mě ten stres a hlavně každodenní operování na sále totálně... Celý článek »

Je vše v pořádku?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začala jsem svůj čtvrtý měsíc těhotenství, a místo abych si ho užívala, jak mě každá již zkušená těhule ujišťovala, je pro mě začátek druhého trimestru dosti stresující. Celý článek »

Ne/plodit děti?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Zatím jsem stále psala o sobě a svých pocitech, dnes bych ráda napsala o tom malém človíčku, kolem kterého se všechno, co tu píši, a celý můj další život točí a točit bude. Celý článek »

Vliv těhotenství na inteligenci ženy

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, uplynul týden a já jsem tu opět se zprávami ze svého těhotenského života. Minule jsem psala o strastech fyzických, které přináší těhotenství, dnes budu psát o strastech psychických. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené