Malý rošťák

MIMI LIVE! TOBY Asi se mi narodí mandarinka. Jako každý rok, když začíná sezóna mandarinek (těch pravých, co vůní připomínají vánoce), nemůžu se udržet a kupuji si mandarinky po kilech...a také je po kilech konzumuji. I když v tom případě by se Toby narodil jako pomeranč.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Hodně lidí se mě ptá, jak jsem řekla Tobymu, že bude mít sourozence. Popravdě – klukovi, kterému je rok a půl, se toho moc vysvětlit nedá.  Myslím, že pochopí, až bude ségra nebo brácha na světě.  Při jedné návštěvě jsem měla v náručí miminko. Malou holčičku. Toby ke mně přiběhl a prohlížel si, co to držím.  Řekla jsem mu, jestli dá Sabince pusu. S nedůvěrou se na Sabinku opět podíval a nakonec ji políbil. Poté ale následovala klasická reakce – Toby se po mě začal sápat.  Nejdříve mě chytil oběma rukama kolem krku, na to se začal přitahovat, aby se mi dostal do náručí. Musela jsem zavolat, aby se někdo Sabinky ujal a já mohla vzít Tobyho.

Malý žárlivec

První „záchvat“ žárlivosti tedy máme za sebou.  Asi jediná cesta, jak se později vyrovnat s novým sourozencem bude, že se Toby musí cítit potřebný a součástí toho všeho nového. Už teď je hrozně šťastný, když může pomáhat. Ať je to třeba jen s vybalováním nákupu nebo přesazováním kytek.  Sice mi vše trvá dvojnásobek času, ale za ten úsměv na Tobyho tváři to stojí. Při čem vám pomáhají vaše děti? Na vaše příspěvky se budu těšit v diskuzi.  Vždycky si moc ráda přečtu vaše názory nebo příběhy. Mám už i maminky „kamarádky“, které přispívají pravidelně.  A vlastně jsem díky diskuzi na Babywebu poznala i jednu maminku žijící v Belgii a společně se navštěvujeme.

Hledá se auto (velikosti busu)

Vzhledem k tomu, že čekáme přírůstek do rodiny, je na čase poohlédnout se po větším autě. Pro mě je slovo „větší“ zásadní. Chtěla bych auto, kam můžu dát dvě autosedačky a ještě si někdo vleze mezi ně, když bude potřeba.  Auto, kam se mi v pohodě vejde kočárek a kdybych ho nemusela skládat, bylo by to ideální.  Diskutujeme o našem budoucím novém autě s Michelem  a ejhle... jeho představy se liší. Jak jinak, je to chlap.

Souhlasí v prostorným autem, ale není to priorita číslo jedna. Hlavně chce, aby se mu auto líbilo. Také záleží na barvě a na tom, jak velká jsou kola, samozřejmě litá... Nejdřív mi oponoval slovy, že když za něco dá tolik peněz, chce, aby se mu to i líbilo.  Můj požadavek – dát do auta v pohodě kočárek ho zas až tolik nenadchl. Pomalu a jistě ho ale přesvědčuji, že sportovní vůz není pro rodinu zrovna ideální a že nevadí, když nepředjede každé auto na dálnici. Uvidíme, co nakonec bude naše rodinné vozidlo na příštích pár let. Zatím se ještě porozhlížíme.

Zpátky doma

Během uplynulého týdne jsme byli na focení v Praze. Už vím, do čeho jdeme, takže nejsem ani trochu nervózní a na ty super fotky se hrozně těším. Vím, že na nás budou všichni příjemní a také, že se nezlobí, když děti až tak nespolupracují.  Což byl i případ našeho Tobyho... Posadili ho na židli, slezl z ní. Dali mu na hlavu klobouk, sundal ho. V bedýnce vydržel zhruba 2 vteřiny.  Nosit se nechtěl, chtěl skákat a tancovat.  Přesto – nějakým zázrakem – se vždy nějaká pěkná fotka najde. Tímto děkuji všem účastníkům našeho focení za trpělivost . : -)

Nejen, že jsme se minulý týden dostali do Prahy, ale trávili jsme také podzimní dovolenou u rodičů v Čechách.  Tato návštěva byla zvláštní hlavně proto, že moje sestra chtěla oznámit rodině velkou novinu. Čekají s přítelem první miminko.  Jsem ráda, že počkala s oznámením rodičům až do chvíle, než dorazíme i my a já se mohla vidět tvář mých rodičů, když se to provalilo. Máma byla nadšená. Předtím si stěžovala, že s dětmi  nepospícháme  a že se nedočká vnoučátka...  a najednou bude mít nejen Tobyho, ale i další dvě.  Toby je ale stále její miláček a ona si ho naplno užívala. 

Je s ním teď legrace. Snaží se opakovat slova a občas si vytváří svoje vlastní.   Když vidí v televizi včelku Máju, vždy se úplně rozněžní a opakuje „Jája! Jája!“. Když Toby už po několikáté změnil na pračce prací program, moje mamka ho vyháněla v legraci z koupelny se slovy „Ty malej sígře“, Toby se začal smát a opakovat „sígže, sígže“. No, doufám, že na tohle slovo teď zase rychle zapomene . : -)

Mějte se prozatím hezky a příště opět na napsanou (a nebo v diskuzi ještě dříve).

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené