Mám tu nejlepší práci na světě!!!! Stala se ze mě máma na plný úvazek!!!!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásím se po menší odmlce zpátky jakožto novopečená maminka jednoho naprosto nádherného a roztomilého miminka!

Musím to vzít hezky popořádku a osvětlit takovou menší odmlku, jelikož se mi naše drahá dcera rozhodla svým příchodem na svět ještě řádně nandat pár starostí a komplikací v podobě několika dnů strávených v bolestech střídavě ve sprše, vaně na gymnastickém míči a kilometry nachozenými po bytě a okolí našeho domu. V doprovodu mého milujícího a trpělivého manžela absolvovat za ten týden 4 příjmy v porodnici a v ten finální už tedy opravdu finální, jsem konečně na svět přivedla naší dlouze očekávanou milovanou malinkou bytůstku, která nám ihned v našich srdcích udělala totální explozi té nejkrásnější a nejupřímnější lásky, kterou člověk v životě pocítí, až když se mu narodí potomek.

V pondělí mě začaly trápit velice bolestivé poslíčky, které neustupovaly ani po teplé vaně a hopsání na gymnastickém míči, všechna bolest mě přecházela do kříže a podbřišku, stahy po deseti minutách celých x hodin. Po pár hodinách už jsem začala být docela nervózní, jakožto prvorodička jsem ještě nepoznala, že to je jen velice silný nácvik ale ještě ne ty pravé kontrakce, které vedou k porodu. Ale i přes to, že se intervaly nezkracovaly, vyrazili jsme s mužem směr Podolí a udělali mi kontrolní monitor, kde sice bylo zaznamenáno, že děloha pracuje, ale ještě není dostatečně připravena k porodu, ale že už se něco děje, každopádně jsme byli odesláni domů a za dvě hodinky zpět na překontrolování ozvů malinké, poté opět odesláni domů pro nepostupující porod.

POVZBUĎTE LUCKU V PRVNÍCH DNECH DOMA A NAPIŠTE JÍ DO DISKUZE

To samé, ale už s větší razancí se opakovalo další den a stahy se zkracovaly na 5 minut, takže jsme opět vyjeli do Podolí a opět jsme byli odesláni domů, kvůli nepostupujícímu porodu, dole se už otevíralo, ale stále to nebylo na příjem, ale mohlo to přijít klidně za pár hodin, popřípadě pár dnů. Představa těch bolestí ještě dalších pár dnů mě děsila a začala jsem aktivně vyhánět Nikolku. Popisovat nekonečně táhnoucí se dny nebudu, byla jsem už na půl zoufalá, že se pořád nic neděje a přitom už několik dnů mě to nenechá spát a bolest stále neodchází. Gruntovala jsem celý byt, luxovala, přichystala tašku do porodnice a věci pro malou už po 150té přerovnala, pár skleniček vína a aktivní procházka, sex, prostě skoro všechny tipy a triky co jsem zaslechla a stále nic!

Den před porodem jsem se cítila nečekaně výborně! Jak se říká klid před bouří, stahy ustaly a já začala být šťastná, že se konečně vyspím po těch pár dnech, a celý den jsem prospala a byla jsem i na kávě u kamarádky a ještě jsme se smály, že Nikolka půjde na Apríla, podle toho jak si ze mě střílí už takhle v bříšku. Ale ono chyba lávky!! V sobotu jsem se vzbudila přesně ve 3:33 a už jsem si říkala, to se už něco děje!

A opravdu se dělo, vstala jsem na wc a cestou mě chytla tak velká kontrakce že jsem to musela prodýchat a kroutily se mi i prsty na nohou. To se opakovalo s pravidelností po pěti minutách, takže jsem se asi hodinu procházela a prodýchavala v obývacím pokoji a pak si napustila vanu, kde to ještě víc zesílilo. Šla jsem vzbudit manžela a než jsme obstarali vše, co je potřeba tak, mě přijímali na porodní sál v 7 hodin. Následoval monitor a vyšetření a odešla jsem na porodní box na přípravu k porodu.

Porod jako takový jsem nevnímala nijak bolestivě, jediné co mě trápilo a dost bolelo, tak křížové bolesti - ty snad bolely úplně nejvíc. Malinká vykoukla na svět 29.3. ve 13:18 s mírami 3650g a 51 cm. Dala mi celkem zabrat, protože nedorotovala hlavičkou jak měla a nemohla jsem ji vytlačit až zasáhla ruka paní doktorky a byla na světě po 6 kontrakcích. Hned jak mi ji položili na břicho, opadla ze mě veškerá bolest a byla jsem sice šíleně vyčerpaná, ale hrdá a šťastná že už je mezi námi!! Takové nádherné modrooké stvoření!!

Manžel byl celou dobu se mnou a držel mě za ruku! Byl velkou podporou.

Tak zase za týden Lucka s Nikolkou!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené