Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil 3 850g a měřil 51cm. A jak že to bylo?

O den dříve, tedy ve čtvrtek jsem dorazila do poradny, kde jsem byla odhodlaná neustoupit ze svého a domluvit se na příští den na vyvolání porodu. Tak, jak mi v tu dobu bylo, už vážně nebylo k žití. Brouček se ve mně tlačil dolu s takovou vervou, že zřejmě přilehával nějaké nervy v oblasti pánve. Bolest, která mi tak prostupovala nohy a především kyčle byla občas k nevydržení. Naštěstí paní doktorka zkonstatovala, že jsem otevřená na čtyři centimetry a že pokud by mě to chytlo, byl by to kalup a že rozhodně nebudeme déle otálet. Nejvíce se jí zamlouvala varianta, že si mě tam nechá ležet už do příštího rána na vyvolání. To jsem zdvořile odmítla. Místo toho jsem situaci vysvětlila doma našemu taťkovi a celý zbytek dne jsem prolenošila na gauči. Když už to bylo takhle pěkně domluvené, nestála jsem o žádné překvápko.

To se nekonalo a já ráno nastoupila v plné polní na příjem. Ovšem nikoli na pokoj, nýbrž přímo na porodní sál. Paní doktorka věděla, že se s tím párat nebudeme a budeme mít hotovo raz dva.

Za sebe musím ale říct, že pro mě to čekání před porodním sálem, kde jsem strávila hodinu kvůli protáhlé vizitě, bylo celkem peklo. Mnohem raději jsem žila v nevědomosti, kdy to přijde a byla na to připravená i s krizovým plánem ohledně hlídání dětí. Sedět tam s taškou nacpanou k prasknutí a přemýšlet nad tím, co mě čeká, a že člověk měl už jasno, co že ho to čeká (FUJ), to byl pocit jako "prase na porážku". Nehledě na to, že den předem nám vybouchlo hlídání k dětem. Naše babi (tentokrát má skoro-tchýně) musela nutně být doma kvůli manželovi, což nepochopím. Moje máma už předem nahlásila, že v předvánočním čase musí být v práci, a tak nezbylo než projít si tím nejhorším-nejlepším zážitkem bez partnera. Ten jediný totiž mohl zlatíčka pohlídat. Zamrzelo to a já si připadala tak trošku opuštěná.

Naštěstí na mě na porodním sále čekala ona příjemná paní doktorka a snad ještě milejší porodní asistentka, která se o mě po celou dobu skvěle starala, sem tam mě chlácholila a celý porod kromě medikace vedla ona. Doktorka pouze přihlížela. Natočily jsme monitor a po chvilce mi během něj v 9:05 píchla doktorka vodu. Ohledně toho jsem byla celkem nervózní, nevěděla jsem co čekat. V předchozích těhu voda praskla vždy sama. A ten moment nebyl vůbec příjemný. Oproti tomu jsem nyní samotnou indukci vůbec nepostřehla.

O porodu samotném vlastně sama nevím, co bych měla napsat. Rozhodně ho tedy nevnímám jako pozitivní nebo snad dokonce éterický zážitek, jako jsem před časem četla na Babywebu o porodu aktuálního "mimi LIVE!".

Ano, samozřejmě. Miminko, co se narodí, je pro každou ženu krásné. Každá by za něj už v tu chvíli, kdy ho nosí pod svým srdcem, dala život, ale já to vnímám tak, že právě to mimi je to nejkrásnější na samotném konci tohoto procesu. Je to pro mě tedy ta nejpozitivnější tečka ze všech. Světýlko na konci tunelu plného bolesti a neschopnosti kontrolovat vlastní tělo, protože ono si s Vámi dělá, co chce. A myslím si, že každá žena, co někdy rodila, mě chápe. Tohle všechno žena podstupuje kvůli tomu svému vysněnému světýlku a každá žena by na sebe měla být hrdá, že to zvládla a přežila, i když někde těsně před koncem si možná myslela, že je to její poslední okamžik. A pánové by si měli svých partnerek vážit za to, co musely vytrpět. Můj partner to vidí tak, že mi řekl být mnou, tak by raději šel na porážku jako to prase, než rodit.

A tak mohu jen poděkovat své úžasné porodní asistentce. Měla pochopení pro mé představy i obavy, přežila mé hysterické momenty a provedla mě celým porodem až ke zdárnému konci a to bez nástřihu a bez jakéhokoli poranění a to i přesto, že Dexík si cestu razil ručkou podobně, jako předtím Max. Jsou to hold bráchové.

Máme teď vlastně doma "velkého" bráchu a " velkého-malého" bráchu. Mini bráška se oběma moc líbí, ale někdy to s nimi nemám lehké.

Ale o tom a o pobytu v porodnici Vám napíšu až příště. Těm, co jsem zkazila představu o porodu, se omlouvám, ale tento blog má být o mně a pocitech ve mně. A já to mám prostě takhle.

Letím zpět do našeho cirkusového stanu krotit divou zvěř.
Pavlína

3. 1. 2014Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené