Mateřství? To mi nikdo neřekl, že: To bude jen horší

Tonička je nejhodnější pidimimino na celém světě. Tonička je ten největší sígr, jakého svět kdy nosil. Rozpor? Ale vůbec ne. Jsou dny a situace, kdy mám intenzivní pocit, že jsem neporodila jedno dítě, ale děti dvě. To je totiž tak. Tonička je většinu dne úžasná - směje se nahlas, sní všechno, co jí uvařím, spát chodí se železnou pravidelností v půl jedenácté dopoledne a večer v sedm a spí celou noc jako dub. Ale.

Kudy chodí, tudy škodí
Jsou dny, a je jich dost, kdy kudy chodí, tudy škodí. Začalo to nenápadně - když zjistila, že je náramná zábavka otočit se na přebalovacím pultu na bok, uchopit cokoliv, na co dosáhne, máchat mi tím před obličejem a čekat, co udělám. Když jsem se ji snažila jednou rukou držet za nezalepenou plenu a druhou se jí pokoušela vyrvat předmět, kterým by si mohla ublížit, smála se nahlas.

Zlobení přišlo plazivě
Samotné zlobení se rozjíždělo tak nějak nenápadně a pozvolna - nejdřív si Tonička hrála s předměty, které jsme jí dali (a moc jiného jí ani, coby nepohyblivé placce, nezbývalo), ale ve chvíli, kdy se naučila plazit a válet sudy, vytyčila azimut a prostě se přemístila tam, kde ji to nejvíc zajímalo.

To se ještě omezovala na mobilní telefony, dálkové ovladače, kabely a časopisy, a když jsme jí je vzali, šla „chytit“ na něco jiného. Dokonce to byla doba, kdy bylo možné od mimina odejít, ono si hrálo a nijak zvlášť mu máma nechyběla. A pak to přišlo.

Totální mamiňák
Nastala také mimiňákovská růstová fáze, kdy se z našeho samostatného potomka, kterého máma zajímá jen jako mlékárna a přebalovač, stal totální mamiňák. Opět nejde odložit, nebo, nedej bože, opustit. To si potom celá čtvrť myslí, že jsem krkavčí matka, která týrá miminko a odchází kamsi za zábavou. Vrátila jsem se tedy o několik měsíců zpět a opět jím a koupu se výhradně, když Tonka spí.

Utečenec
Dlouho jsem si myslela, že miminka jsou schopná plánovat úklady až po roce života, ovšem Tonka bude asi výjimka. Začala mi totiž utíkat. Při nevinné hře je to zábava i pro mne, ale když se rozhodneme, že vyrážíme na vycházku, je to děs. Předně - Tonička chodí doma ve vytepleném overalu, takže celý převlékací proces začíná svléknutím domácího oblečku, to je ještě v klidu. Ale ve chvíli, kdy sáhnu na suchý zip u pleny, začne po mně šibalsky pokukovat a když jí plenu sundám, vyráží. Nikdy jsem si nedokázala představit, jakou rychlost je schopné vyvinout nahaté mimino na koberci…

Nejsem sadista
Když jsem v relativně dobrém rozpoložení, naháním ji po pokoji s úsměvem, když ale spěcháme, je to o nervy. I když se mi ji podaří chytit za nohu a oblepím ji plenou, narvat na ni punčocháčky je velice tvrdý boj. Občas si říkám, že by se mi hodil nějaký judistický chvat – uchopit za rameno, fláknout dotyčnou o podlahu, zalehnout a držet, ale protože jsem matka něžná, takové sadistické akce nepodnikám. Zatím. Punčocháčky to totiž nekončí, ještě ji musím nasoukat do kalhot, svetru, teplých ponožek, bot, bundy, rukavic a čepice. A všechny tyhle silové aktivity musím provádět oblečená do vycházkového, protože kdybych ji takhle navrstvenou nechala čekat, až se k odchodu připravím já, uvaří se.

Vyčerpaná bojem
Každé odpoledne tedy vyráží ven načančané spokojené a doširoka se usmívající miminko s tvářičkami zrůžovělými předchozím zápolením, za kterým se vláčí zplavená rozcuchaná matka v posledním tažení, která až před domem zjišťuje, že sice má teplý čajík, náhradní rukavičky, plenu pod bradu, protože potomek se čajem sprchuje i v největších mrazech, kousátko, chrastítko, přesnídávku, dvě lžičky a kukuřičné křupky, ale své brýle a rukavice spolehlivě nechala doma.

Postřeh na závěr? Nepropadejme panice, už to bude jenom horší.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

louis vuitton 正規
株式会社ベネッセコーポレーションのシンクタンクであるBenesse 教育研究開発センターは2011年9月、首都圏の小・中学生の子供をもつ母親7,519名を対象に、しつけや教育に関する意識・実態調査を行った。同調査は今回が4回目となる。世界的な経済危機や東日本大震災は、確実に母親世代の子供の教育に対する意識を変えていた。

デジタルの世界にアナログ的な曖昧さを残すことで、今までにない高い階調性と精細感を実現。また、高画質画像生成技術「Epson Print Image Control Technology」を新たにRAW現像アプリケーション「EPSON Photolier(エプソン・フォトリエ)」に搭載。大判プリントにも耐えうる高画質画像生成を可能にしました。
ルイヴィトン 財布 中古
. うらりを出て、道を挟んで数件、まぐろ専門店が立ち並ぶ右の方。 すべて座敷。早め(11時)に入れば、静かに落ち着いて食事ができます。

その考え方で言えば、僕たちは今、被災地をどこまで自分のこととして捉えられるのか?という命題を突きつけられているわけです──だからこそ無償での支援を続けているんですね特にDOMMUNEはもともとフリーでやってきたメディアで、言ってみれば自分が得た情報を全世界に向けてお裾分けしているようなものですよね。ご近所に「作りすぎたからこの肉じゃが食べない?」と配ってまわるのと同じ感覚で毎日の番組を作っている。だからDOMMUNEのビューアーは僕にとっては近所付き合いをしている人たちと同じです。

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Naposledy navštívené