Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů.

 

Nemáme žádný hrad, rozměry našeho bydlení napovídaly, že malování proběhne rychle. No, není tomu tak. I přes nasazení jednotky Rychlá rota se to začíná protahovat. Snažím se být nápomocná, co to jde, ale jsem jak zpomalený film. Po každé menší námaze mě začnou nehezky pobolívat záda, a po celém dni to dopadá tak, že se nemůžu ani hnout. Stále užívám magnezium na tvrdnutí břicha, které se v těchto dnech ozývá pochopitelně častěji. Takže když odpočívám a práci koriguju v sedě ze židle, jsem tak trošku jako pan Lorenc. No co, "ten takhle postavil už tři vily"...

I tento blog ťukám do mobilu. K počítači se nedostanu, stejně tak se nedostanu do kuchyně připravit něco k snědku, kotel guláše, který jsem předem vařila pro pracanty, zmizel během jednoho dne. :-)

Jedinou záchranou je teď pro nás mamka vzdálená asi hodinu cesty od Brna. Jsou u ní naše kočičky na prázdninách. Před pár dny jsme se tam stavili. Kolem půlnoci jsme šli spát, ale asi po hodině mě probudila lehce vystresovaná mamka slovy: "Amálka se zavřela v pokoji a já se k ní nemůžu dostat" - podotýkám, že Amálka je kočka. Fakt že jo, kočka naříkala za dveřmi a s těma nešlo pohnout. Podařilo se jí bloknout dveře shozením deštníku, který spadl tak šikovně, že se nedalo otevřít. Proběhla chvilka napětí, vše dobře dopadlo, a všichni opět spinkali ve svých postýlkách a pelíšcích. Až na mě.

Už jsem neusla, a koukala na telku, kde Horst Fuchs drtil okurky v odšťavňovači. Spaní mi teď moc nejde. Čím víc se blížím k termínu porodu, je má fantazie a obavy barvitější. Taky mám z toho spaní na bocích a neustálého rotování v posteli lehké spaní. Bolesti zad a jedna porouchaná plotýnka umí udělat "veselo" - skončila jsem u lékaře na obstřicích, no pomohlo mi to jen na pár hodin. Jinak se cítím dobře, jsem jen víc unavená a mám nízký tlak. Za dva týdny mě čeká velký ultrazvuk, těším se až to naše děvčátko zase uvidím.

Pomalu se nám i plní skříně s výbavičkou pro malou. Plínky, oblečky, kosmetika... Už se vážně těším, až to tady bude vše hotové, na svém místě, a taky že budeme mít KONEČNĚ postel.

Tak. Mějte se krásně, já jdu opět přemístit věci ze sektoru A do sektoru B, aby do sektoru A mohly přijít věci ze sektoru C.

Malování zdar, v těhotenství zvláště!

Mia


 

Mia je v 26. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

15. 7. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené