Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři,

od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“.

Čtyřměsíční prohlídka dopadla výborně. Vítek měří 63 cm a váží 6,8 kg. Na bříšku jsme paní doktorce předvedli ukázkové pasení a pochlubili se zlepšením ekzému i pochvalou od fyzioterapeutky. Na prohlídku s námi šla moje mamka. Konečně jsem taky chtěla, aby viděla, jak to probíhá a jak je Vítek skvělý pacient. Maličko teď odbočím. Když jsme čekali v čekárně, vyšla z ordinace maminka s malou holčičkou. Menší než je Vítek. Položila ji vedle nás na podložku a začala oblékat. Holčičce zřejmě v ordinaci trochu ubližovali, protože hodně plakala. Vítek se na holčičku chvíli díval a pak to přišlo. Otočil hlavu na nás zpátky, udělala pusinkou obrácený rohlík a rozplakal se. Shodly jsme se s mamkou na tom, že z našeho kloučka roste gentleman. Soucítil s holčičkou, a aby v tom nebyla sama, začal plakat taky. Bylo to roztomilé. Ale teď zpátky do ordinace. Očkování proběhlo v klidu, trochu pláče po píchnutí, ale žádná špatná reakce potom.

Jak jsem se zmínila, paní doktorce jsme se pochlubili se zlepšeným ekzémem. V minulém příspěvku jsem vám psala, že se vypravíme na kožní znovu, protože se ekzém moc nelepšil. Pan doktor Vítka prohlédl a tentokrát již předepsal mastičku s malým obsahem kortikoidů. Pověděl mi, abych místa namazala na noc tenkou vrstvou. Stejný postup opakovala ještě další noc. A pak pár dní pauza. Mast obsahuje kortikoidy, proto ta opatrnost, abychom si to ještě víc nezavařili. Jaké bylo moje překvapení po první noci, menší ložisko na bradičce bylo skoro pryč a to u ouška poloviční. Pro druhé noci bylo vše pryč a Vítek byl jako porcelánová panenka. Vydrželo nám to víc než 14 dní. Včera jsem našla malý kousek opět u ouška, takže jsme na noc namazali, tak uvidíme.

A teď pozor, Vítek již několik dní dostává na noc nemléčnou kaši smíchanou s výživou a k obědu zeleninový příkrm. Zatím se zdá, že vše tráví dobře. Jelikož jsme na umělé výživě téměř od začátku, můžeme s příkrmy začít po ukončeném čtvrtém měsíci. Kaše na noc mu moc chutná. Je hustější a krásně po ní spí. Co se týká zeleniny, zatím jsme zkusili brokolici a mrkev. Na první lžičky se vždy tváří trochu překvapeně, dokonce se mi zdá, že zvedá obočí, jako by se mě chtěl zeptat, co mu to dávám za barevné „cosi“?! Ale když zjistí, že je to v pořádku, otevírá pusinku a natahuje se po lžičce. Mám obrovskou radost, že nám to zatím jde (třikrát klepu do zubů). Bála jsem se, jak na to bude reagovat, ale jak říkám, zatím se zdá, že apetit bude mít po tatínkovi. A tatínek vždy dodá, díkybohu, protože maminka se v jídle rýpá a jen tak něco do pusy nestrčí. No, co se dá dělat, je pravda, že jsem trochu vybíravá a hlavně, nerada zkouším nová jídla a to maso mi taky nejede. Ale náš syn je v jídle zatím šikula. Taky už jsem mu objednala jídelní židličku, která s ním poroste. Dá se polohovat, takže v ní teď budeme tak trochu ležet a až se Vítek posadí, bude s námi hezky sedět u stolu a nakonec z ní jde složit židlička a stoleček.

Poslední s čím zbývá se pro dnešek pochlubit, je naše nové bebíčko. Bohužel jsem na vině trochu já, mohla jsem to začít řešit o pár dní dřív. Moje chyba, každá pusa, kterou mu teď dávám je na omluvu. Když se Vítek narodil, měl nehtíky na palečkách u nohou jakoby srostlé s kůží. V porodnici říkali, že je máme nechat být, nerostou tak rychle jako ty na rukou. Po pár měsících nehtík trochu povyrostl, ale stříhat opravdu ještě nešel. Bohužel se nám stalo to, že se Vítkovi začalo na palečku pravé nohy podebírat nehtové lůžko. Během několika dní mu paleček trochu otekl a zčervenal. Paní doktorka nám na prohlídce předepsala mastičku, kterou jsme na paleček s novou náplastí dávali třikrát denně. Domluvili jsme se, že za čtyři dny zavolám, jak to vypadá. Volala jsem už za tři, protože se to nelepšilo, skoro naopak, paleček byl červenější a při doteku Vítek plakal. Paní doktorka nás rovnou poslala na chirurgii. No a už to bude pátý den, co jsme v jejich péči. Moc příjemný pan doktor a dvě sestřičky, které jsou z Vítka nadšené. Každý den jezdíme na převaz a minule nám dokonce zavázali i druhý paleček, protože začal trochu červenat. Pan doktor mě ujistil, že to není zarostlý nehet, a že to za pár dní vyléčíme. Tak snad…Snad mi jednou Vítek odpustí, že jsem ho po narození trápila hlady a teď  ho nechala trápit s bolavým palečkem.

Tak to jsou všechny naše novinky z předchozího týdne. Co se událo v tom dalším, a jak se daří palečkům, Vám napíšeme příště.

Do té doby Vám přejeme hezké dny a taky lepší počasí.
Zdraví Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené