Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den,

dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek.

Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme za polovinou. Jeden paleček už je vyléčen a druhý je v závěsu za ním. Co je ale nejdůležitější, Vítka paleček nebolí při dotyku a nebrání mu v jeho hrách s nožkama (když lehával na bříšku a o paleček se opřel, byl trochu nevrlý).  Na kontroly teď chodíme jednou v týdnu a doma mažeme a přelepujeme palec třikrát denně.

V týdnu jsme také absolvovali kontrolu u fyzioterapeutky. Předepsané „cvikohrátky“ provozujeme několikrát denně, takže jsme vyrazili s čistým svědomím. Ploška na hlavičce se kulatí a Vítek se úplně v klidu otáčí na všechny strany. O to větší radost jsem měla, když mi fyzioterapeutka pověděla, že by byl Vítek krásný příklad do učebnice. Předvedl totiž krásné pasení, převracení na bok, s tím, že už zbývá pouze zjistit, kam strčit ruku a už budeme na břiše a hlavně dostal pochvalu za to, jak krásně si ručkama dosáhne na kolýnka a chvilkama i na lýtka. Ne, že bych se chtěla chlubit, ale prý už dlouho neviděla tak šikovného chlapečka, jako je ten náš. Měla jsem obrovskou radost. Vítek zřejmě vyvrací fámy o tom, že jsou kluci lenivější, protože má za celý den tolik pohybu, že se ani nedivím, že skoro pravidelně hned po uložení do postýlky usíná.

O víkendu se Vítek také zúčastnil první velké oslavy narozenin babičky Ivanky a sestřenice Aničky v Dobřanech. Obě děvčata mají narozeniny hned 1. června a já jsem za nimi 3. Už několik let po sobě, se vždy sejdeme i s mými rodiči na zahradě a máme oslavu. Jen letos nám moc počasí nepřálo. Na oslavě dostal i Vítek dárkovou taštičku. Byl totiž Den Dětí a 15. slaví Vítek svátek.

Jeden den jsme také dostali „na hlídání“ dědečka. Můj taťka dostal mimořádné volno a hned ráno mi volal, že kdybych chtěla, může vozit. Měli jsme ten den sice plán, ale dědu jsme do party samozřejmě vzali hned. Po kontrole palečků jsme ho vyzvedli a jeli se podívat na mé kolegy do práce. Taťka pracuje ve stejném oboru, takže moje kolegy zná. Od kolegyněk jsme dostali kafčo a měli možnost chvíli promluvit, co je nového. Všichni se samozřejmě ptali hlavně na Vítka a využili příležitost Vítka pochovat, nebo alespoň pohladit. Byla jsem si také v kanceláři vyřídit papíry na přestup z mateřské dovolené na rodičovskou. No co, se dá dělat, utíká to jako voda.

Po papírování jsme se rozloučili a vyrazili s dědou do víru města. Protože měl volno jen děda, a babička Jaruška musela pracovat, rozhodli jsme se ji jít alespoň navštívit. Měla radost. A pak jsem dědu zatáhla do jednoho obchůdku, aby mi poradil s dárkem pro mamku. Ta má totiž pro změnu narozeniny koncem června. Dárek jsme vybrali a hned koupili a za odměnu vyrazili na jednu zahrádku se trochu osvěžit. Celý den děda tlačil kočár a moc si to pochvaloval.

Tak vidíte, každý den se u nás něco děje. Jsou ale i dny, kdy jsme jen tak doma (uklízet a vařit se taky musí) a vyrážíme na výpravy kolem naší vsi. Ať už doma nebo kdekoliv, s Vítkem jsou dny plné radosti a úsměvů. On je prostě zlatíčko, a když se usměje, jsou všechny starosti pryč.

Všem přejeme také krásné dny a brzy zase u dalších písmenek,
Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené