Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,
množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek. 

Z klubu Těhulek víte, jak jsme zvládli první týdny, že jsme bojovali s prdíky, že nám vyschly „zdroje“ mateřského mléka, kdy jsme se začali prvně smát. Od poslední článku uteklo spoustu dní a u nás je toho tolik nového.

První, co Vám musím o Vítkovi povědět, je to, že je to neskutečný smíšek a pohodář. Možná tomu nebudete věřit, ale on se opravdu pořád usmívá a směje. Už teď jsem si naprosto jistá tím, že z něj roste společenský a komunikativní človíček.

Obrovsky ho baví, když si s ním babička Ivanka povídá na velké sedačce, s dědou si rád prohlíží sbírku autíček a nechává se lechtat na nose. Děda se rád chlubí, že když Vítka polechtá na nose, začne se smát. Musím Vám říct, že je to snad kouzlo. Když to zkusím já, dívá se na mě jako na blázna, ale když děda, má pusu od ucha k uchu. A samozřejmě nesmíme zapomenout na babičku Jarušku. S tou ho baví totiž úplně všechno. Mám svojí mamku nablízku skoro každý den, a když je s Vítkem, jsou skvělá dvojka. Výborně si rozumí a zvládají spolu úplně všechno. Jsem nesmírně vděčná za to, že má Vítek kolem sebe milující prarodiče.

O tom, jaký mají vztah Jára s Vítkem, Vám povím někdy příště. Nedá se to popsat pár slovy, protože jsou si tak podobní. Jedno Vám ale povím hned. Oba jsou komici, takže si život se svými chlapy prodlužuji každý den.

Teď si dovolím něco málo o Vítkově zdravotní stránce. Co se týká přibírání a růstu, je vše v pořádku. Paní doktorka nás na měsíčních prohlídkách chválí. Co se týká výšky, bude Vítek asi po dědovi. Už teď je poznat, že z něj bude dlouhán. Asi tak jako všichni, občas bojujeme s ublinkáváním, ale myslím si, že je to hlavně tím, že Vítek u jídla začíná dělat skopičiny, pozoruje, co kde lítá a hltá. Takže jídlo je někdy takové malé rodeo. Přestože je na příkrmech uvedená orientační dávka rozdělená podle měsíců, stále jsme na 120 ml výživy 6x denně. V noci stáváme na jídlo jen jednou, Vítek zvládne spát většinu noci na jeden zátah.

Ale jak si říkám s mamkou, my musíme mít vždycky něco extra, trápí nás dvě maličkosti. Když jsem se je dozvěděla od paní doktorky na tříměsíční kontrole, nezvládla jsem to, přiznávám se. Brečela jsem jako želva a začala pochybovat o svých mateřských schopnostech. Ale tenhle mrak pochybností už je pryč a my s Vítkem společně bojujeme a určitě vyhrajeme. A teď k těm problémům. Paní doktorka nás poslala na rehabilitační cvičení, protože má Vítek maličko slehlou hlavičku a preferuje pravou stranu (měla bych použít minulý čas, protože nás fyzioterapeutka moc pochválila, že cvičíme poctivě a predikce již není skoro poznat). Co se týká slehlé hlavičky, otáčela jsem Vítka hned po narození v postýlce, střídám strany při krmení, ale Vítek je prostě osobnost a hlavičku si otáčel, jak chtěl. Ale jak jsem řekla, cvičíme několikrát denně lehké protahovací cviky a Vítek už se otáčí na obě strany stejně a když je na bříšku rozhlíží se také dobře.

Druhý problém, který nás trápí, je zřejmě atopický ekzém. Na tělíčku už zmizel, ale trápí nás v obličeji. Pan doktor na kožním říká, že to ještě úplně pravý atop není, ale přestože mažeme několikrát denně, a myjeme speciálním mýdlem, ne a ne se nám obličej zlepšit. Abych nestrašila, není to v celém obličeji jen u pravé tváře a ouška a na levé straně kousek od bradičky. A protože už Vítek zjistil, na co má ručky, vždycky když už se mi zdá, že to bude fajn, rozškrábe si to a začínáme znova. Už to bude měsíc od kontroly, a zlepšení se mi moc nezdá, takže se asi vypravíme za panem doktorem znovu. Teď používám krém a mýdlo s vysokým obsahem zinku, ale zřejmě bude potřeba něco silnějšího, tak uvidíme.  

Naštěstí ekzém nesvědí a „placička“ na hlavě nebrání rozhledu, takže je Vítek v pohodě a tohle spíš trápí mě, než jeho.

Pokusila jsem se Vám nastínit aktuální stav v naší malé, velké rodině a příště zavzpomínám na několik důležitých okamžiků a situací, které jsme prožili během doby od konce šestinedělí do teď. Taky nás čeká čtyřměsíční prohlídka a očkování, tak se pochlubím, jak jsme to zvládli.

Všem přejeme krásné sluníčkové dny a už teď se těšíme na další písmenka,

Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Naposledy navštívené