Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme zase domů...do Belgie. Mám těch „doma“ tak nějak víc.

 Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Na září jsme si naplánovali prodloužený víkend u moře. Jen v Belgii. Nejeli jsme za teplem, ale za zážitky. Naše ubytování bylo totiž na bývalé farmě. Zůstali jsme tři noci, tři velmi krátké noci, protože kluci se nás rozhodli zničit tím, že jsme měli každý den budíček před šestou ráno. Ale i tak to stálo za to.

Celá farma byla uzavřená a tak trošku „na konci světa“. V brožuře jsme si přečetli, že lidi sem jezdí především za klidem.  Během našeho pobytu jsme si ale několikrát řekli, že naše děti (hlavně Toby) na nějaký klidový režim docela kašlou. Toby byl jak u vytržení. Plný energie, neustále s úsměvem na rtech. Jen co ráno otevřel oči, už mi oznamoval, že jde ven krmit králíky. Pro děti opravdu ráj. Na farmě bylo několik kol, koloběžek, tříkolek, odstrkovadel... jen si vybrat. Středu farmy vévodilo veliké pískoviště s prolézačkami, houpačkou a skluzavkou. Hned vedle stála obří trampolína. A zvířata všude, kam se podíváš. Králíci, slepice, husy, kachny, oslík, koně, ovce, krávy...  A to nejlepší nakonec – restaurace s terasou. Hned jak jsme přijeli, dali jsme si oběd. Toby vstal asi po pěti minutách od stolu (kupodivu vydržel sedět celých pět minut) a šel si prostě hrát. A já? Nemusela jsem vstávat od jídla, nemusela jsem někde Tobyho chytat a snažit se ho přesvědčit, že máma by se opravdu ráda najedla... Tudíž ráj nejen pro děti, ale i pro rodiče. Restaurace s výhledem na celou farmu.

 V pátek jsme vyrazili na pláž, máchali si nohy v moři. Venku bylo 27 stupňů, úplná idyla. Maxík si ocucával svoje hračky hned vedle mě na dece a Toby stavěl s Michelem hrad z písku. V sobotu jsme vyrazili na celý den do zábavního parku. To bylo samozřejmě něco pro Tobyho. Maxík to, tak jako celý víkend, většinou prospal.  Rozhodli jsme se, že pro Tobyho nevezmeme jeho golfky a uvidíme. A Toby celý den šlapal v parku po svých, ani jednou si nepostesknul, že by chtěl na ruku. A pořád mi opakoval: „Toby je velký kluk!“  Ono vůbec zabalit pro dvě děti na víkend je něco. Máme velké auto... ale kolikrát by byl potřeba snad kamion. I proto jsme se rozhodli nechat Tobyho golfky doma.

Jediné, z čeho jsem nebyla moc nadšená, byla cena vstupu do parku pro Tobyho. Kompletní vstupné (35 euro) se totiž platilo za všechny měřící 1 m a více.  Náš Toby se do jednoho metru nevešel ani náhodou, a tak jsme i přes jeho věk museli zaplatit stejně vysoké vstupné jako pro nás. Odůvodněním bylo, že Toby už je dost vysoký, aby mohl na většinu atrakcí... Vysoký možná, ale pořád je mu jen 2 a půl roku. Stejně jako já i Michel jsme zaplatili celodenní vstupné a v podstatě skoro na nic nešli, protože jsme měli v kočárku Maxe. Ale co, nejezdíme sem každý den a Toby byl opravdu nadšený. Vidět ten jeho rozzářený obličej stálo za to.

V neděli jsme si udělali procházku po okolí, Toby jezdil na koni‚ pořád vykřikoval: „Mami, ještě. Ještě!“ A my si k večeru dali na terase něco k pití... Maxík spinkal vedle v kočárku, Toby stavěl bábovky z písku nebo skákal na trampolíně… a já si po dlouhé době opravdu užila skleničku vína. No neměly by mít všechny restaurace dětský koutek?

V pondělí ale návrat domů... a s tím spojená neuvěřitelně velká kupa oblečení na vyprání. Kolik toho můžou dvě malá děcka zamazat během víkendu! Toby byl po té naší minidovolené tak vyčerpaný, že usnul už po šesté večer a ráno v sedm jsem ho musela jít vzbudit, že se jde do jesliček.

Podnikáte prodloužené víkendy s vašimi dětmi? Napište mi do diskuze.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou.

Gábina, Toby a Max

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

2016

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Ještě se vrátím o pár týdnů zpět. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o novinku – čekáme třetí mimčo. Tedy – zase až taková novinka to není, jsem téměř ve třicátém týdnu těhotenství. Hned se mi dostalo... Celý článek »

Co se může stát za jeden měsíc?

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Máme dva kluky... dva zdravé, šťastné, občas zlobivé kluky. Tobymu bude v březnu pět let, Maxovi tři. Žijeme v Belgii. Ok, žádný další sourozenec nebude. Rozhodnuto. Začínám rozprodávat dětské zboží. Oblečení po dětech... Celý článek »

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené