Moje cesta za miminkem (2) - Plánovaný den porodu

Tak je tu ten Den, kdy by TO už konečně mělo přijít. Neděle. V klidu vstávám, dělám snídani, chystám oběd. Je mi moc dobře. Žádné předzvěsti, že něco přijde. Odpoledne zase vyrážíme na procházku, tentokrát směr cukrárna. Je mi dnes opravdu vysloveně dobře. Že by klid před bouří?

Nic mě nebolí, bříško mi ani nijak nepřekáží, asi je už opravdu sestouplé. V cukrárně vybíráme mlsky, pes čeká venku. Vyjdeme z cukrárny, ujdeme tak 50 metrů a najednou se za námi ozve hrozný hluk a obrovská rána. Z budovy, kde je cukrárna, sjel z celé střechy zledovatělý sníh. Tak to jsme měli opravdu kliku. Jak náš pes, který tam čekal, tak samozřejmě i my. Tak tenhle šok a představa, co všechno se mohlo stát, mi určitě vyvolá porod. Jsem si jistá!

První, druhý, třetí a čtvrtý den po termínu
Tak omyl, šok z padajícího sněhu nepomohl. Je mi fajn, občas cítím kontrakce, které ale vždycky po teplé sprše přejdou, takže je jasné, že to jsou jen poslíčky. Přítel hlídá telefon, aby se v případě nouzového volání mohl co nejrychleji vrátil z práce a odvézt mě do porodnice. Občas mě telefonicky kontroluje, zda jsem ok.

Zapisuju si časy kontrakcí, po 5 minutách, po 3 minutách… Když si začnu myslet, že by to opravdu mohlo být ono, tak to najednou jak na potvoru ustane. Jen v noci mě jednou opravdu nesnesitelně bolelo v podbřišku. Byla to nepřetržitá bolest, od 2 hodin ráno až asi do 7 hodin. Sprcha pomohla, ale je pravda, že jsem měla co dělat, abych to udýchala. Tak takhle to asi bude pak vypadat, tuším.

Ale skutečný porod pořád nic. Den D se tedy odsouvá... Ale na KDY?

Držte mi palce...

Denisa

3. 7. 2013Denisa
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Moje cesta za miminkem (13) - Křtiny

Je další krásný den, odpoledne vyrážíme procházkou do města. Před porodem jsem viděla v jedné výloze krásné růžové dupačky s motýlky a slíbila jsem si, že jestli opravdu budeme mít holčičku, tak jí je tam koupím. Stále je měli, tak jsem si a snad... Celý článek »

Moje cesta za miminkem (7) - Zabydlujeme se

Terezka spí první noc doma jak dudek a na jídlo ji vždy musím budit. Abych pravdu řekla, mám problém vzbudit i sebe. Vždycky si nařizuji budík a když zazvoní, ještě se chvíli převaluji, než najdu sílu na miminkovské kolečko: přebalit, nakojit,... Celý článek »

Moje cesta za miminkem (4) - Je "to" tu!

Je sobota ráno, šestý den po termínu. Vyšetřuje mě pan doktor, který je určitě mladší než já, což mi přijde takový divný :-). A výsledek? Nic nového, žádný pokrok. Dnes očekávají 3 porody, takže mi porod vyvolají pouze v případě, že to u ostatních... Celý článek »

Moje cesta za miminkem (1)

Vždycky jsem si říkala, že chci mít své první miminko do 30, tak jsem to skoro stihla. Třicet mi bylo loni v listopadu. Téměř celé těhotenství jsem trpěla dopoledními nevolnostmi, takže jsem každý den až do osmého měsíce těhotenství žila vždy až... Celý článek »

Čeká vás "cesta za miminkem"

"Mezi kontrakcemi, které už jsou asi po 2 minutách, usínám vysílením. I přítel chvilkami zabere, když se zrovna trápím ve sprše. V tu chvíli nechápu, že plození dětí je tak složitě vymyšlený proces a ani nechápu matky, co mají víc dětí.  Celý článek »

Naposledy navštívené