Moje cesta za miminkem (3) - Pátý den po termínu. Že by už?

Tak takhle to asi bude pak vypadat, tuším. Ale skutečný porod pořád nic. Den D se tedy odsouvá... Ale na KDY? Je pátek, 5 dní po plánovaném termínu. Žádné kontrakce, žádná voda, jen od dvou v noci nepřetržitá, silná bolest břicha.

Měla jsem co dělat, abych se dobelhala do sprchy.
Přítel už se na mě nemohl dívat - že prý pojedeme do porodnice. Jak to řekl, začalo to pochopitelně polevovat. Ale co, zajedeme tam ráno, aspoň se na mě doktor podívá, jestli je všechno v pořádku. Pro jistotu si ráno ještě myju vlasy a beru si tašku, kterou mám připravenou do porodnice.

Zůstanete tu!
Tak jsme tu, v nemocnici. Vysvětluju sestřičce, že jedu jen na kontrolu, protože mě sice bolelo břicho, ale už je mi zase dobře. Sestřička koukla do papírů a hned spustila: "Jste po termínu, už tu zůstanete, není důvod, abyste jela domů, přinesu vám košili, převlékněte se, doktorka vás pak vyšetří na porodním."

S přítelem oba koukáme doslova jak vyorané myši. Tak a je to tady. To jsme nečekali, že to půjde tak rychle!

Jsem "ubytovaná" - a nic
Převlékám se, beru tašku, vedou mě na porodní oddělení. Sestřičky mi natáčejí monitor a při tom sepisujeme vstupní zprávu do porodnice. Rodinnou anamnézu, informace o těhotenství, vybraná jména, je toho docela hodně… Monitor nevykazuje žádné kontrakce, sestřičky mě přesouvají na pokoj.

Jsou tu už dvě „čekatelky“, z toho jedna je moje spolužačka ze základky. To je náhoda! Jsem ráda, že je tu nějaká známá tvář.

Asi po čtvrt hodině dorazí doktorka a jde mě vyšetřit. To vyšetření hodně, ale opravdu hodně, bolí. Prý už se to chystá a půjdu rovnou na sál. Zavolali mého přítele, který čekal na chodbě, a vedli nás na sál.

Je to tu opravdu moc pěkný. Větší místnost, v rohu porodní křeslo, vedle přebalovaní pult, váha, několik různých přístrojů. Naproti postel, křesílka, balón, pytel na sezení, kuchyňský mini koutek. V ledničce je pro tatínka plno sušenek a pití.

Tak tu čekáme, sestřičky mi chodí po asi dvou hodinách dělat monitor. Občas mám kontrakce, ale nic výrazného. Přítel usíná na sedacím pytli, je tu hodně teplo. Asi kvůli miminkům. Během dne mě ještě dvakrát vyšetří doktor, žádná změna. Přítel jede navečer domů, bude na telefonu, vypadá to, že to dnes nebude. Nechávají mě spát na sále, zítra mi porod vyvolají.

Tak snad už zítra budu mít svého uzlíčka v náručí. Na to se musím pořádně vyspat.

Denisa

3. 7. 2013Denisa
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Moje cesta za miminkem (13) - Křtiny

Je další krásný den, odpoledne vyrážíme procházkou do města. Před porodem jsem viděla v jedné výloze krásné růžové dupačky s motýlky a slíbila jsem si, že jestli opravdu budeme mít holčičku, tak jí je tam koupím. Stále je měli, tak jsem si a snad... Celý článek »

Moje cesta za miminkem (7) - Zabydlujeme se

Terezka spí první noc doma jak dudek a na jídlo ji vždy musím budit. Abych pravdu řekla, mám problém vzbudit i sebe. Vždycky si nařizuji budík a když zazvoní, ještě se chvíli převaluji, než najdu sílu na miminkovské kolečko: přebalit, nakojit,... Celý článek »

Moje cesta za miminkem (4) - Je "to" tu!

Je sobota ráno, šestý den po termínu. Vyšetřuje mě pan doktor, který je určitě mladší než já, což mi přijde takový divný :-). A výsledek? Nic nového, žádný pokrok. Dnes očekávají 3 porody, takže mi porod vyvolají pouze v případě, že to u ostatních... Celý článek »

Moje cesta za miminkem (1)

Vždycky jsem si říkala, že chci mít své první miminko do 30, tak jsem to skoro stihla. Třicet mi bylo loni v listopadu. Téměř celé těhotenství jsem trpěla dopoledními nevolnostmi, takže jsem každý den až do osmého měsíce těhotenství žila vždy až... Celý článek »

Čeká vás "cesta za miminkem"

"Mezi kontrakcemi, které už jsou asi po 2 minutách, usínám vysílením. I přítel chvilkami zabere, když se zrovna trápím ve sprše. V tu chvíli nechápu, že plození dětí je tak složitě vymyšlený proces a ani nechápu matky, co mají víc dětí.  Celý článek »

Naposledy navštívené