Moje cesta za miminkem (5) - Porod? Bolest i naprostá krása

Snažím se ze všech sil, které mi zbyly, moc jich už není. Cítím obrovský tlak a také to, jak pan doktor prstem uvolňuje prostor pro hlavičku. To, že provedl nástřih, jsem vůbec nepostřehla! Během chviličky je venku hlavička a pár vteřin poté už vidím, jak podává sestřičce fialový uzlíček.

Nepopsatelná nádhera
Je to obrovská úleva a nepopsatelné štěstí. Těch posledních 10 minut bylo o dost příjemnějších než ty kontrakce předtím. Snažím se přes pana doktora nakukovat, jak malou Terezku sestřičky ošetřují, váží a měří. Pobídnou tatínka, ať popadne foťák a vyfotí první minutky naší dcerky. Jsme oba úplně naměkko. Tatínek nadepisuje štítek se jménem Terezky, mně jde na bok napsat číslo 86. Jsme 86. miminko narozené v únoru.

Láska na první pohled
Pan doktor mi dává lokální umrtvení a šije. Trošku to štípe, ale proti stavům předtím je to procházka růžovým sadem. Sestřička mi konečně dává Terezku k pochování. Je nádherná. Už má krásně růžovoučkou barvu a zvědavě si mě prohlíží. Jsem docela překvapená, jak má krásnou kůžičku, žádné zmačkané tělíčko. Mít ji v náručí a dívat se na sebe je ten nejkrásnější pocit. Tatínek si ty kouzelné chvíle také plnými doušky užívá. Sestřička mi za chvilku pomáhá přiložit Terezku k prsu. Je vidět, že sací reflex je opravdu vrozený.

Sestřičky zatím poklízejí sál a pak se nenápadně vytratí.

Zůstáváme s Terezkou sami a kocháme se. Do toho už samozřejmě volají rodiče a začínají pípat první gratulační smsky od nejbližších, které přítel informoval. Odpoledne se už chystá domů – bude dnes s kamarády slavit.

Musíš pryč?
Sestřička si ode mě Terezku zase bere. Dostanu ji až zítra ráno, abych si prý odpočinula. Dávají mi pozdní oběd na posilněnou a za chvíli už mě vezou na oddělení šestinedělí. Byl to opravdu náročný den, ale s krásným výsledkem.

Po pohledu na tu moji berušku se mi už teď stýská. Jsem ale opravdu unavená a brzy usínám...

Děkuji moc panu doktoru Vlčkovi a všem sestřičkám, které měly 28. 2. 2010 v chrudimské porodnici směnu. Naše krásná Terezka při porodu vážila 2 960g a měřila 47cm.

3. 7. 2013Denisa
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Moje cesta za miminkem (13) - Křtiny

Je další krásný den, odpoledne vyrážíme procházkou do města. Před porodem jsem viděla v jedné výloze krásné růžové dupačky s motýlky a slíbila jsem si, že jestli opravdu budeme mít holčičku, tak jí je tam koupím. Stále je měli, tak jsem si a snad... Celý článek »

Moje cesta za miminkem (7) - Zabydlujeme se

Terezka spí první noc doma jak dudek a na jídlo ji vždy musím budit. Abych pravdu řekla, mám problém vzbudit i sebe. Vždycky si nařizuji budík a když zazvoní, ještě se chvíli převaluji, než najdu sílu na miminkovské kolečko: přebalit, nakojit,... Celý článek »

Moje cesta za miminkem (4) - Je "to" tu!

Je sobota ráno, šestý den po termínu. Vyšetřuje mě pan doktor, který je určitě mladší než já, což mi přijde takový divný :-). A výsledek? Nic nového, žádný pokrok. Dnes očekávají 3 porody, takže mi porod vyvolají pouze v případě, že to u ostatních... Celý článek »

Moje cesta za miminkem (1)

Vždycky jsem si říkala, že chci mít své první miminko do 30, tak jsem to skoro stihla. Třicet mi bylo loni v listopadu. Téměř celé těhotenství jsem trpěla dopoledními nevolnostmi, takže jsem každý den až do osmého měsíce těhotenství žila vždy až... Celý článek »

Čeká vás "cesta za miminkem"

"Mezi kontrakcemi, které už jsou asi po 2 minutách, usínám vysílením. I přítel chvilkami zabere, když se zrovna trápím ve sprše. V tu chvíli nechápu, že plození dětí je tak složitě vymyšlený proces a ani nechápu matky, co mají víc dětí.  Celý článek »

Naposledy navštívené