Monitor a pak za odměnu posvícenské koláčky :-)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Náš společný 38. týden - to to tak rychle uteklo :-) Na začátku těhotenství mi přišlo, že dny a měsíce vůbec neubíhají a teď už můžeme stříhat na metru dny, kdy se malý narodí a budeme kompletní rodina :-)

Na začátku týdne mi mojí milí studenti udělali radost, když všichni udělali reparát a mohli si v klidu a bez učení užít aspoň poslední týden prázdnin. A já jsem mohla začít aspoň trošku odpočívat a věnovat se nakupování posledních věcí, které zbývá ještě pořídit.

Ne, že bych už všechno neměla nakoupené, ale na poslední chvíli jsme se rozhodli, že pořídíme k postýlce také kolébku a s ní bylo potřeba pořídit další peřinky, polštářky a kolotoče :-) Však to jistě znáte...A moji rodiče se rozhodli pro to samé :-)

Ve čtvrtek ráno jsem byla na pravidelné kontrole v porodnici v Podolí a také poprvé na monitoru. Byla jsem překvapená, co všechno se dá na monitoru zjistit. A obzvláště jakými způsoby se miminka budí, když se zrovna rozhodnou, že nebudou aktivní a že je čas na spánek :-D

Pokud nepomůže, že maminka něco jí nebo pije, sestřičky tam na ně mají velký zvonek a ruční masáž. A když nepomůže ani toto, maminky dělají předklony či dokonce musí stát a to tak dlouho, dokud není na monitoru vykázána 20-minutová činnost ve správné srdeční frekvenci :-) Co si budeme povídat, je to alchymie...

Naštěstí vše dopadlo dobře a my, pro tentokrát, strávili na kontrole pouze hodinu a půl :-) Úspěch oproti minulému týdnu, kdy jsme tu strávili přes čtyři hodiny...

V sobotu dopoledne jsme byli vyzvedávat kočárek s veškerým vybavením a při té příležitosti jsme se tu potkali s mou spolužačkou z gymnázia, která má termín v prosinci. Od té jsme se dozvěděli, že další čtyři naše spolužačky jsou v očekávání a že všechny mají termín v lednu - a pak, že se rodí málo dětí...V mém okolí tedy rozhodně ne :-D

Na oběd pro nás babička připravila posvícenský bramborový salát s kuřecím řízkem a ke kávě posvícenské koláčky - to byla dobrota, to mi věřte! :-)

Mějte se moc hezky a zase příští týden :-)


Lucinka právě prožívá 38. týden těhotenství. Jak roste její miminko v bříšku a co se děje s ní?

 

 

 

 

7. 9. 2015Lucinka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Dovolená na horách :-)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Utíká to jako voda a malému je už 36. týdnů :- ) Ve středu jsem byla na další kontrole u paní doktorky, která potvrdila, že malý je v pořádku a vyvíjí se tak, jak má! Tato návštěva zde byla také poslední, protože na další... Celý článek »

„Dovolená“ ve Vídni :-)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Týden opět utekl jako voda a my jsme spolu už 33. týdnů. Vzhledem k mé dovolené máme možnost se navzájem více poznat a užít se! A aby nás na to nebylo málo, chystáme se za manželem do Vídně. Manžel se na nás už moc těší! A my... Celý článek »

Zase samé oslavy :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Jak jsme se měli tento týden? V pondělí na otočku přijel do Prahy manžel, takže jsme večer společně zašli na večeři, která byla výborná. Dali jsme si nějaké francouzské speciality, a jak nám bylo dobře! Celý článek »

Oslavy a nákupy, kam se podíváš :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Musím říci, že tento týden utekl jako voda. Ve středu jsme s kamarádkou a jejím synem byli na Hradčanském náměstí na koncertě České filharmonie. Potom jsme si byli sednout a popovídat si, protože jsme se poměrně dlouho neviděli. Celý článek »

Výlet do Vídně :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Týden uplynul jako voda a už jsme opět tu. Ve čtvrtek jsem byla objednaná na kontrolu k paní doktorce. Ta malého zkontrolovala a vše je v naprostém pořádku. Malý má už kolem kila a cca 30 cm. :) Celý článek »

Hokej a Vídeň :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Víkend je opět za námi a my jsme tu s nejnovějšími zprávami ze světa. Tentokrát z Vídně. Tento týden se nesl ve znamení hokeje. Asi tak jako každý člověk v Praze i celé ČR jsme fandili našemu českému týmu a ačkoliv to s... Celý článek »

Máme kočárek :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Tak se opět týden sešel s týdnem a my jsme již ve 22. týdnu. :) Tento týden byl ve znamení vyúčtování, sportu a pokračujících oslav. : -)  Celý článek »

Pokrok nezastavíš :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Uteklo to jako voda a už jsme opět tady. :) Stále se potýkám s rýmou, ale vypadá to, že by konečně mohla být na ústupu! Kéž by! Celý článek »

Je to potvrzeno - bude to chlapeček :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden byl ve znamení růstu a nakupování. :) Do tohoto týdne by mi rozhodně nikdo nehádal, že jsem již ve druhé polovině čtvrtého měsíce a nyní už mi pomalu, ale jistě začíná růst bříško. :-) Není to ještě nic extra... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené