Můj brácha má prima bráchu

MIMI LIVE! MAX Tak už se mě klidně zeptejte. : -) Máme další miminko, Tobyho bráška se jmenuje Max, narodil se 24.3.2014 (stále ještě den před termínem), měří 54 cm a váží 4,35 kg. Další obřík do rodiny.

Minule jsem si stěžovala na neustálé vyptávání mého okolí, zda už se mimčo narodí. A nakonec jsem skoro málem nepoznala, že už to přichází. Jako každý večer jsem si šla lehnout s tím, že v noci se to může stát. Taška do porodnice připravená, jen dodat kosmetiku a hřeben. Ale nějak jsem nepočítala s tím, že vše může vlastně začít během dne...

Při prvním porodu s Tobym mi v noci praskla voda, dojeli jsme do porodnice, kde si nas nechali, později mi porod vyvolávali, protože jsem neměla kontrakce. S Maxem to byla ale jiná story. Bylo pondělí ráno a já se naložila od vany ještě před tím, než vstal Toby s Michelem. Poté se Michel vypravil do práce, já odvezla Tobyho do jesliček a znova (tak jako několikrát během předchozích dní) jsem jen opětovala úsměv, když mě slečna v jesličkách vítala slovy: "Tak pořád ještě s bříškem?" (Určitě chtěla říct s břichem, pomyslela jsem si jízlivě, protože tohle už žádné bříško nebylo).

V jedenáct jsem měla schůzku u mé gynekoložky, ale místo ní tam byla jen porodní asistentka Barbara, která mi poprvé udělala monitor. Vše v pořádku, mimčo se má dobře. Během dvaceti minut monitor zaznamenal asi 3 kontrakce. Nijak zvlášť bolestivé. Má otázka byla: Jak dlouho budeme čekat, když se mimču nebude chtít na svět? Prý normálně deset dní. Ale uvidíme se opět ve čtvrtek a domluvíme se na dalším postupu, pokud bude potřeba. Deset dní! Ach jo.

Po monitoru jsem skočila ještě nakoupit, doma jsem si udělala oběd a přemýšlela, jestli nemám zajet do města koupit Tobymu kalhoty. Místo toho jsem začala odepisovat na emaily, že ještě pořád nic... i když.

Najednou mám takové podivné křeče v podbříšku a vypadá to, že se vracejí. Nevěnuji tomu příliš pozornost. Začínám s úklidem, už zbývá jen vysát, ale ty křeče jsou čím dál tím protivnější, tudíž si dám opět horkou vanu. Dnes podruhé. Po vaně začínám vysávat v obýváku. A najednou mi dojde, že se ty křeče vrátily... vana nepomohla. Asi už fakt kontrakce!!!! Ale kde je prasklá voda? Během vysávání si musím dělat přestávky a opírám se o pohovku. Napadne mě, změřit si, jak často kontrakce přicházejí. Po dalších pár kontrakcích mi dochází, že to jsou jen 3 minuty!

Volám Michelovi do práce, bylo 14:30. Říkám mu, jestli by dneska nemohl skončit v práci už ve tři. Asi mám kontrakce. Odpovídá, že může přestat hned, když sedne na kolo, je doma za 15 minut. Říkám mu, že do tří je to v pohodě. Žádná panika. Po dalších dvou kontrakcích si to rozmýšlím a píšu mu SMS: Skonči ihned!

Kolem třetí hodiny je Michel doma, posílám ho pro tašku (kosmetika a hřeben zůstávají doma) a jede se do nemocnice. Nemocnici máme normálně jen pár minut jízdy od domu, ale zrovna se pracuje na silnici. Běžná cesta je uzavřená, Michel tedy jede v pruhu pro autobusy... Když čekáme na zelenou (pod semaforem je velká cedule – zelená platná pouze pro autobusy), nějaký pán ze stavby na nás naštvaně máchá rukama, že v tomto pruhu jet nesmíme. Máme to celé objet. Michel rukama gestikuluje a ukazuje na mě vedle na sedadle. Zelená (pro autobusy : -) ) a Michel vyráží. Z okýnka na naštvaného pána volá, že rodim! No, fakt jak z amerického filmu.

NAPIŠTE GÁBINE DO DISKUZE

Když přijíždíme do nemocnice, říkám si, že nás určitě pošlou domů, řeknou, že je to planý poplach. Najednou mám pocit, že kontrakce nejsou každé 3 minuty, spíš se zastavují. Určitě nerodím. To bych poznala. Mladá porodní asistentka mi říká, jestli mi nevadí, když mě vyšetří. Lehám si a najednou slyším: "Otevřená na 6 cm. Chcete epidurál?" Ano! Poprvé jsem rodila s epidurálem, byla to ohnromná úleva. Nejsem ten typ, co musí mít přirozený porod za každou cenu. Chci mít normální porod, který bolí co nejméně. Chci na vše vzpomínat v dobrém, nechci mít strach ze šílených bolestí. Anesteziolog přichází ve chvíli, kdy nás s Michelem umístí na porodní box. Mimochodem, stejný jako před dvěma lety s Tobym... porodní box číslo 2.

Jsou téměř 4 hodiny odpoledne, do pěti musíme vyzvednout Tobyho z jesliček. Michela tedy posílám pro Tobyho a čekám, až začne působit epidurál. Ležím na porodním boxu a poslouchám srdíčko miminka. Porodní asistentka mě přichází vyšetřit, otevřená na 9 cm. Prý kdy se vrátí tatínek, aby to vůbec stihnul!!! Vyjeveně se na ní dívám, jde to strašně rychle. V pět volám Michelovi, aby si pospíšil. Michel je u mě během pár minut. S novinama v ruce!!! : -) Porodní asistentka se usmívá při pohledu na noviny... Já jen říkám, že první porod trval dlouho, takže Michel jen neví, že tentokrát na čtení čas nebude. A také nebyl.

Po chvíli jsem začala tlačit a během půlhodiny byl Max na světě. Modrý a pomačkaný. Ale krásný. A náš! Já bych snad pro tenhle pocit, kdy poprvé držíte novorozené miminko v náručí, rodila každý rok! Je to nepopsatelné, tolik emocí najednou. Michelovi tečou slzy po tvářích, ale směje se. Stejně jako já.

Má gynekoložka, která byla u porodu jen těch posledních dvacet minut, nám gratuluje a říká, že je to velké miminko. Mě to ani nepříijde. Je to miminko, malé a zranitelné. Až po dvou hodinách zjišťujeme míry: 4,35 kg a 54 cm. Následuje otázka, jestli něco nepotřebujeme. Říkám jen, že bychom chtěli zítra domů. Doktorka s úsměvem odpovídá: „ OK. Bez problémů." Mám v sobě tolik energie, že bych snad šla domů ihned (což, by také nebyl problém), ale venku už se stmívá a nás čeká první a jediná noc v nemocnici. Jsme pohromadě, Michel zůstává přes noc. Když voláme tu veselou novinu rodičům, Toby už je v postýlce. Ještě neví, že už je z něj velký brácha!

Pokračování příště....

Mějte se krásně... Vaše Gábina, Tobísek a Max.

Tobík a Maxík:

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

2016

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Ještě se vrátím o pár týdnů zpět. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o novinku – čekáme třetí mimčo. Tedy – zase až taková novinka to není, jsem téměř ve třicátém týdnu těhotenství. Hned se mi dostalo... Celý článek »

Co se může stát za jeden měsíc?

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Máme dva kluky... dva zdravé, šťastné, občas zlobivé kluky. Tobymu bude v březnu pět let, Maxovi tři. Žijeme v Belgii. Ok, žádný další sourozenec nebude. Rozhodnuto. Začínám rozprodávat dětské zboží. Oblečení po dětech... Celý článek »

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené