Můj začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Srdečně zdravím všechny spolutěhulky. Jsem se novou členkou Klubu těhulek! Pro seznámení uvádím několik faktů o sobě. Jmenuji se Denisa, 1. března jsem oslavila 28. narozeniny a o pár dní později jsem se dozvěděla, že jsem těhotná! Nyní jsem v 10. tt dle PM, dle UZ v 8. tt, termín porodu mám stanovený na 15. 11. 2014.

Toto je moje první úspěšné těhotenství. Před pár lety jsem totiž s bývalým partnerem prodělala dva samovolné potraty, protože plod se nevyvíjel, neměl srdeční akci. Nicméně toto už je za mnou, mám nového milujícího partnera, s nímž jsme se po 2,5 letech společného soužití rozhodli, že je čas, abychom se rozrostli. Plánovali jsme sice početí až na léto, protože v současnosti dostavujeme baráček, ale jak se stalo, tak se stalo.

Když jsem se objednávala k lékaři na potvrzení těhotenství, byla jsem dost nervózní. O pár dní později v čekárně ordinace jsem se cítila vynervovaná jako před maturitou. Pan doktor mi vzápětí moc radosti také nepřidal. Těhotenství potvrdil, ale dle PM jsem měla být 6+2 tt a pan doktor mi sdělil, že zatím je vidět jen gestační váček odpovídající velikostí 4. týdnu a že mám přijít za 14 dní na kontrolu.

Snad si dovedete představit, jak hrozných pro mě těch 14 dní bylo. Byla jsem neustále podrážděná, bez nálady a plná strachu, aby se historie neopakovala a abych o miminko opět nepřišla. Za těch neskutečně dlouhých 14 dní se mnou na kontrolu šel i partner, protože jsem na případné zklamání nechtěla být sama. O to větší pak byla moje radost, když pan doktor potvrdil, že plod má viditelnou srdeční akci a velikostí odpovídá 6+5 tt.

POVÍDEJTE SI S DENISOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Hned mi také vystavili těhotenskou průkazku a já se stala její hrdou nositelkou. Na další kontrolu mě objednali za 3 týdny, resp. k dnešnímu dni je to již za 14 dní. Stále chodím do práce a chtěla bych to vydržet po celé těhotenství, do doby, než nastoupím mateřskou dovolenou. Nějak si neumím představit, že bych teď najednou zůstala sama doma. Sice jsem zrovna dnes šla z práce naštvaná a partnerovi říkala, že už se těším, až si od ní na nějaký čas odpočinu, ale když se na to podívám celkově, jsem tam ráda. Těhotenství jsem jim zatím však neoznámila, nemůžu k tomu nějak najít odvahu. : -)

A nyní k těhotenství samému. U mě zatím vše probíhá tzv. na jedničku. Ranní nevolnosti se mi naštěstí obloukem vyhnuly (díky, mami, že i takovéto geny na mě přešly :-)), pouze od minulého týdne se občas dostaví jakýsi nepříjemný pocit okolo žaludku. Ze začátku jsem si myslela, že je to tím, že mám hlad, později se to začalo objevovat, i když jsem byla najedená. Nicméně vyloženě špatně mi není, tak se tím nijak nestresuju, tento nepříjemný pocit vždy během chvíle odezní.

Jinak tedy s jídlem to je hrozné. Dočetla jsem se sice, že budu mít rychlejší metabolismus, ale že v takové míře a již tak brzy? Já musím zhruba každé dvě hodiny něco sníst, protože mám hlad. Opravdu to nejsou chutě, ale vyloženě hlad. Na váze se to zatím naštěstí nijak neprojevuje, ale co jestli to takhle půjde dál?

A co se týče pověstných těhotenských chutí? Že bych se potřebovala neustále něčím cpát, tak to ne. Co se mi ale stává, je to, že při nákupu v obchodě bych očima snědla všechno, a když to koupím s tím, že si pak doma pěkně pochutnám, okamžitě na to přestanu mít chuť. A v podstatě se to neděje jen v obchodě. Občas si začnu připravovat jídlo, a když ho dokončím a mám ho sníst, už se mi do něj vůbec nechce.

Myslím, že na seznámení toto stačí a příští týden Vám povím o tom, jak jsme radostnou novinu oznamovali rodičům. :-)

Vaše Denisa


 

Denisa právě prožila 8. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

17. 4. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené