Na 300% kluk :-D

KLUB TĚHULEK! JARKA Týden zase uběhl jako voda, ale tentokrát se bez mučení přiznávám, že se na psaní moc netěším. Honzík má od pátku 13. nějaké divoké období, tak doufám, že mě nechá chvilku v klidu psát a nebude vyžadovat moji 100% pozornost jako posledních několik dní.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 

Dnešní úvahy chci věnovat více těhotenství jako takovému. Jednak vám dlužím informace o tom, jak dopadl náš UTZ ve 20. týdnu, a taky došlo zase k několika viditelným změnám na mém bříšku a v tom, jak se cítím. Tak to vezmeme pěkně po pořádku.

UTZ ve 20. týdnu: Moc jsem se na něj těšila, konečně to totiž vyšlo časově tak, že i tatínek Martin mohl jet s námi. Honzík už to u pana doktora a u sestřiček moc dobře zná a se všemi se tam kamarádí. Napřed jsem si tedy jako obvykle odbyla poradnu, změření tlaku a zapsání přírůstku váhy do průkazky, a pak jsme všichni tři vyrazili do prvního patra na sono. K naší smůle ovšem Honzík tentokrát moc dobrou náladu neměl, obrázky miminka ho příliš nenadchly a „zlobil". Takže chudák tatínek místo kochání se Filípkem uklidňoval a zabavoval Honzíka, aby mohl pan doktor aspoň zkouknout miminko, že je vše v nejlepším pořádku. Taky jsme se pochopitelně chtěli ujistit, jestli pořád platí ten chlapeček. Pan doktor zamířil sondou na patřičná místa a povídá: „Tak tady vidíte, to je jedno stehno, tady je druhý stehno a to mezitím je třetí stehno. Je to chlapák! Na 300% kluk!" Z vyšetření jsme tedy odcházeli spokojení, že je miminko zdravé (dokonce velikostně odpovídalo o pár dní staršímu těhotenství), a ještě s potvrzením, že je to pořád chlapeček. Jen já jsem byla maličko zklamaná, protože Filípek schovával obličejík do placentového polštářku a nechtěl se nechat vyfotit, takže z tohoto UTZ nemáme žádný obrázek. A taky mě trošku mrzelo, že si to tolik nemohl užít tatínek. I když, oni ti muži asi tyhle momenty tak moc neprožívají.

POVÍDEJTE SI S JARKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

No a jak vypadám já? Slovy mé sestry z minulého víkendu: „Tyjo, jaký že to jsi týden? Teprve 22?! No já měla takovýhle břicho snad až ve třicátým!" No takže asi tak. Když někam jdu, je vidět napřed bříško, potom dlouho nic a pak teprve jdu já. Ale v duchu babských pověr aspoň platí, že mám bříško do špičky před sebe a jinak se těhotenství na mé postavě zatím nepodepisuje. Takže i podle bříška mi všichni tipují toho chlapečka.

Naštěstí pokud jde o jiné projevy těhotenství, nemůžu si moc stěžovat. Cítím se dobře, neotékám, nemívám křeče v nohou (osvědčilo se mi při ranním protahování na posteli nepropínat špičky, ale naopak protahovat nohu do flexe), nejsem ani nadmíru unavená. Jen vyjít schody do druhého patra s Honzíkem na jedné ruce a kočárkem v druhé je trošku náročnější a poněkud funím. Vím, že časem bude hůř, ale uklidňuje mě myšlenka na to, že v našem budoucím domově je výtah. :-)

Jednu nepříjemnou věc spojenou s těhotenstvím však musím přece jen zmínit. Moje věrná „kamarádka" z prvního těhotenství si ke mně k mé veliké radosti opět našla cestu a drží se mě jako klíště – žáha. Pálí mrcha skoro po každém jídle, musím si dávat dobrý pozor na to, co jím, abych ji zbytečně nepodporovala. Takový smažený sýr nebo řízek jsou nyní zapovězené laskominy, stejně tak třeba buchty s tvarohem nebo opečené brambory. Různé pastilky proti pálení žáhy se mi v minulém těhotenství moc neosvědčily, fungovaly obvykle jen po tu dobu, co se rozpouštěly v ústech. Ani teď je nebudu zkoušet a sázím na to, co fungovalo: studené mléko. Zatím mi stačí pár doušků, ale předpokládám, že se s postupujícím těhotenstvím dostanu zase do bodu, kdy za noc padne litr plnotučného mléka. Ještě, že nám kolem domu jezdí pravidelně bučící autíčko od kraviček a budu tedy mít kde doplňovat zásoby. :-)

Pohodový týden!

Jarka


 

 Jarka právě prožila 23. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

19. 6. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Elissovna
Elissovna

Veliká gratulace ke třetímu stehnu :-D :-D ;-) 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené