Na cestě a pokakaná

MIMI LIVE! MAX Po téměř třech týdnech jsme všichni zpět doma v Belgii a začínáme najíždět na běžný provoz. Tobyho jsem ráno odvezla do jesliček a přesto, že mi ještě doma říkal, že si bude hrát s dětma, nakonec to obrečel. Přeci jen už to byla delší doba a Toby si zvykl být doma. Doufám, že zítra už to bude lepší.

Strávit s dětmi několik hodin v autě byla představa, které jsem se docela bála. Ale Max i Toby to zvládli na jedničku. Max ve svých dvou měsících většinu cesty prospal. Toby si zdřímnul jen na chvilku a zbytek cesty si buď prohlížel knížky, nebo koukal na DVD. Krtečka už znám zpaměti. Také jsme často stavěli, aby se obě děti protáhly. Maxovi se na zpáteční cestě povedl parádní kousek, kdy se pokakal tak, že obsah byl i mimo plínku. Venku pršelo a my běželi na benzínu napravit situaci s plnou plenou. Když jsem konečně Maxe rozbalila, zjistila jsem, že vlhčené ubrousky jsou stále ještě v autě a než se pro ně Michel vrátil, nějak se mi při manipulaci s Maxem dostal obsah jeho plínky na moje tričko... Náhradní oblečení pro děti mám u sebe neustále, nenapadlo mě, že si budu muset balit i náhradní oblečení pro sebe. :)

Toby se v Čechách také mnohem více rozmluvil. Především česky, samozřejmě. A také zjistil, že neoslovuji Michela "táto", jako on, ale jménem. Často se tak stane, že mu také říká Michel... Zrovna včera jsem řekla Tobymu, že už je čas spinkat a Toby se v klidu otočil na tátu se slovy: "Michel, máma žíká hají."

Tobísek nás rozesmívá často... Ví, že se můj táta jmenuje Boris. Měkce opakuje "Bojis", kdykoliv se ho někdo zeptá, jak se děda jmenuje. Až na okamžik, kdy se ho zeptal sám děda. Na otázku mého táty, jak se jmenuje, Toby bez váhání odpověděl: "Prasátko!"

Po návratu z dovolené jsme si ještě udělali jednodenní výlet do Holandska. Nádražní muzeum v Utrechtu hostilo na víkend mašinku Tomáše. Toby tento kreslený seriál miluje! Věděli jsme, že tenhle výlet mu udělá extra radost. Vzali jsme s sebou ještě belgickou babičku s dědou, aby nás bylo na ty naše dvě děti víc. Toby si Tomáše opravdu užíval. Nakonec jsme ho pustili do herny, kde si děti hráli s vláčkama, stavěly koleje, mosty... Čekala jsme s kočárkem a spícím Maxem před hernou a každou chvíli kolem mě procházeli rodiče táhnoucí své řvoucí děti z herny. Tohle nás čeká za chvíli taky, říkala jsem si. A taky, že jo. Michel šel Tobyho asi po hodině hraní vyzvednout. Nejdřív mu řekl, že se půjdeme podívat na něco dalšího: Toby v rychlosti odpověděl NE a v klidu si hrál dál. Michel ho uplácel lízátkem, ale Toby upřednostnil vláčky. Tudíž, přesně jak jsem čekala, i my jsme byli rodiče, kteří tahají řvoucí dítě z herny. :) Ostatní rodiče se na nás dívali s pochopením.

To mi připomnělo, že když jsem byla bezdětná a byla svědkem situace, kdy dítě nekontrolovatelně brečí (řve), říkala jsme si v duchu, že to by se mi nestalo. Hahaha. O pár let později a jsem přesně v té situaci, kdy moje dítě občas nekontrolovatelně řve. Doufám, že v tom nejsem sama. :) Napište mi do diskuze.

Během naší návštěvy v Čechách jsme si i odskočili na focení do Fotopromě. Tentokrát o bylo o Maxovi. Jsem moc ráda, že i Max bude mít takové úžasné fotky, jako má Tobísek. Každý říkal, jak moc jsou si Max a Toby podobní, hlavně když byli ve stejném věku. Některé fotky Maxe jsou aranžovány podobně jako ty s Tobym řed dvěma lety, tak uvidíme, jaký bude výsledek. Abych vůbec poznala, koho to mám na fotce.

Při příjezdu domů nás ve schránce čekala ještě faktura za pobyt v nemocnici. Po odečtení nákladů, které jsou hrazeny z běžného pojistění, zbývá doplatit ještě 1.200 euro. Neděste se, tuto částku sice zaplatím za můj jednodenní pobyt v nemocnici, ale téměř vše mi bude vráceno z mého připojištění. Jen mě překvapila ta částka, protože je stejná jako ta na faktuře před dvěma lety, kdy jsem zůstala v nemocnici 4 dny po porodu (a dva dny před porodem).

Mějte se krásně a příště opět na napsanou :)

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené