„Nadstandardní“ služby u gynekoložky

KLUB TĚHULEK! TEREZA Většina těhulek na Babywebu rodí 2 nebo 3 týdny před termínem a já mám zase pocit, že se naše mimi bude držet do poslední chvíle jako klíště a prostě si to v tom svém bazénku bude užívat co nejdýl. Už jenom 3 týdny, ale tuším, že ani věčnost netrvá tak dlouho jako čekání na vysvobození z těla slonice.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Včera jsem zašla ke gynekoložce. Ani jsem o tomhle nechtěla psát, ale vzhledem k tomu, že jsem za každý měsíc návštěv platila 500 Kč, chtěla bych vám dovyprávět příběh o kvalitě jejích poskytovaných služeb, které jsem v posledním příspěvku nakousla. Bavily jsme se, jak se mám, no a hned na to jsem jí tedy řekla, že si nemyslím, že bylo nutné mi hned předepisovat heparin na ředění krve, který by pro mě mohl být velkým rizikem během porodu, ale odeslat mě na kontrolní ultrazvuk, když jsem jí 3x zopakovala, že mě noha nebolí a že necítím žádný problém.

Na tohle paní MUDr. Paseková reagovala bez náznaku pochybení slovy: „Myslím, že mě nepřesvědčíte a já nepřesvědčím vás. Bude asi lepší, když budete chodit k jinému gynekologovi.“ Z tohohle úvodu mi bylo jasné, že jí jde jen o peníze a když se vyskytne náhodou nějaký problém, tak rychle ruce od takového případu pryč. Naopak mi vyčítala, že jsem s ní vůbec nekonzultovala svůj zdravotní stav a že ona proaktivně mě musela kontaktovat. No... moment... já myslela, že platím 500 Kč měsíčně za nadstandardní péči a tedy proaktivita ze strany lékaře je víc než na místě?!

Pak mi přednesla, že běžně předepisuje heparin těhotným. Moment... takže za těch 500 Kč měsíčně paní doktorka nehledá individuální řešení a nezamyslí se nad svými „běžnými postupy“?! To mě jen ujistilo v mém pocitu, že problémy řeší plošně: prostě předepíše recept, aby byl pacient spokojený, že s řešením odchází domů a tupě bral prášky, které nicméně třeba vůbec nepotřebuje, ale vždy mají nějaké vedlejší účinky. Ona podporuje chemický průmysl a má z toho své bodíky u pojišťovny a před pacientem vypadá jako velký odborník přes gynekologii. Důležité však zůstává: Bude vás oslovovat vaším titulem a třást rukou při příchodu i odchodu. Zkrátka... vyreklamovala jsem si služby za poslední měsíc, ochotně mi vrátila 500 Kč, dala do ruky výpis z dokumentace a já hledám dalšího gynekologa.

Musím se přiznat, že v Praze jsem ještě nenarazila na lékaře (především gynekologa), o kterém bych mohla říct, že je opravdu odborník... a který by zároveň byl finančně dostupný. O kvalitě poskytovaných služeb zdravotními sestrami ani nemluvím. Člověk aby se opravdu v Praze bál svěřit do zdravotní péče. Asi to beru sama ze svého profesního hlediska... Jako učitelka: Kdyby student pochyboval o mém vysvětlení probírané látky, určitě bych ho neposlala za jinou učitelkou, aby se to doučil s ní, protože bych to brala jako své vlastní profesní selhání, velkou neodbornost a potupu. Jako personalistka: Kdyby za mnou přišel zaměstnanec s nějakým HR problémem a s tím, že jsem měla špatný postup v řešení jeho pracovních záležitostí, určitě bych mu neřekla, ať si své zaměstnanecké problémy řeší s někým jiným, ale snažila bych se to dát do pořádku. Asi máme holt jiný pohled na věc. Otočím raději list.

V sobotu jsem se svými muži oslavila svůj svátek. Snad jediný den, kdy za uplynulý týden nepršelo a dokonce i vysvitlo sluníčko. Martínek nás obdařil 4 hodinovým spánkem přes poledne, tak jsme si mohli dát nohy nahoru a meditovat. :-) Zašli jsme si na výborný oběd. Vydali jsme se na procházku kolem přehrady, kde jsme měli před dvěma lety svatbu, sbírali kaštany a samozřejmě pozorovali všechno, co mělo kola! Martínkova velká záliba.

Martínek se za poslední týden zase neuvěřitelně rozpovídal. Jeden den jsem s ním seděla u snídaně a kávu jsem si udělala do hrníčku, kde jsou vyobrazeny 3 grácie v různobarevných šatech a Martínek z ničeho nic řekl „maní“. Nejdříve jsem si myslela, že to je nějaký náhodný souzvuk slabik, ale pak jsem si všimla, že ukazuje na grácie a že říká „paní“ a pak najednou řekl „šaty“... sám od sebe. Opravdu mu mluvení jde. Dokonce začíná skloňovat a skládá svoje vlastní věty o podmětu a přísudku. Sloves zatím moc není, tak to jsou většinou věty s významem, že něco není, spadlo, pálí, bolí, že se spí nebo někam jde.

Jinak na ultrazvuku už bylo naše miminko pěkný macek! A dnes už to je 21 dní do řádného termínu porodu, tak prosím, prosím, smutně koukám... kdy uuuuuuž??? Pojď uuuuuuž!!! :-)


Tereza právě prožívá 37. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Zuzina
Zuzina

Mila Tereza,

klobuk dole, velka odvaha a zaroven svojske jednanie pani doktorky, ktora Ta tri tyzdne pred 

terminom nechala v stichu. Zrejme ma dost poslusnych platiacich pacientiek a " rebelky" nepotrebuje.

Dufam, ze sa Ti podari najst ludskeho a empatickeho lekara, ktory na svoje klientky nepozera len ako 

na zdroj svojich prijmov.

Vela stastia a vsetko dobre.

Zuzana

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Hledá se IT sponzor

DENÍK MAMINKY TEREZY Od mnoha z vás slýchám: piš, piš, piš... Sice moje „angažmá“ u Babywebu vypršelo, ale vzhledem k tomu, že myšlenky se mi hlavou prostě honí pořád a moje IT schopnosti jsou na nule, tak jsem se rozhodla prostě pokračovat tady,... Celý článek »

Sbohem 2016

KLUB TĚHULEK! TEREZA Končí šestinedělí, končí moje přispívání do Klubu těhulek (nechtěla bych slibovat, že budu pokračovat, když vím, jak je těžké najít čas na cokoliv, když dětem začnou růst zuby nebo když nás všechny skolí střevní chřipka apod.)... Celý článek »

První posledním

KLUB TĚHULEK! TEREZA Celou dobu, co přispívám na Babyweb, jsem články věnovala sobě a svým dvěma dětem, manželovi jen okrajově. Proto bych tento článek chtěla věnovat právě jemu, prvnímu z mých tří MB. Protože bez něho by tohle všechno vlastně... Celý článek »

Blázinec

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem si pochvalovala své šestinedělí a jak jde všechno hladce, tak moje samochvála samozřejmě nemohla zůstat bez odezvy. Třetí týden jsme komplet všichni byli nakaženi nějakým super virem, takže jsme byli rádi, že žijeme a... Celý článek »

Když láska přesáhne člověka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Na to, až budeme 4, jsem se nesmírně těšila, že nás bude prostě víc, že já budu mít na starosti jednoho, manžel druhého, když půjdeme na výlety a budeme si je pořád předávat, že prostě více dětí, více radosti…  Celý článek »

17. listopad: Svoboda pro matku i dítě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Chemikálie. Léky. Preindukce. Plán? Střih. Anestezie. Indukce. Nevůle. Vyvolávat. Dítě. Výběr. Svoboda. Antonín. Jméno? Všechna tahle slova, všechny možné porodní plány, všechny možné i nemožné myšlenky se mi honily hlavou až... Celý článek »

Zase nic!

KLUB TĚHULEK! TEREZA ... a spoustu hromů a blesků. Tak s tímhle pocitem se probouzím každé ráno: „Tak zase nic!“ Byla jsem přesvědčená, že jako druhorodička budu rodit o pár dní či týdnů dřív a že všechno půjde ráz na ráz. No, zatím nic nejde... Celý článek »

Obřík před cestou za sluncem

KLUB TĚHULEK! TEREZA Posledních 14 dní mám intenzivní pocit, že každou hodinu to vypukne, v hlavě jsem už snad vytvořila milión porodních scénářů, jak by to asi mohlo být... furt nic! Bolesti nohou byly minulý týden nepřekonatelné. Tento týden je... Celý článek »

Trombogenní stav

KLUB TĚHULEK! TEREZA Tak už jenom 28 dní! Ne že bych se nemohla dočkat, i když, ano, těším se na to, jaké bude naše miminečko, ale mimino už docela hodně tlačí a někdy bych potřebovala jeřáb, abych se mohla zvednout z postele nebo křesla! Takže s... Celý článek »

Stěhovaví Pražáci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Po měsíci jsem došla ke své gynekoložce a po stoupnutí na váhu jsem se zděsila! Přibrala jsem 5 kg! To je pro mě naprosto nezvyklé. Za celé těhotenství s Martínkem jsem přibrala pouze 6 kg a teď už mám na kontě 9 kg a to tedy... Celý článek »

Dechová příprava na porod

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem slíbila v jednom ze svých předchozích příspěvků. Zpětně posílám pozdravy od Máchova jezera. Z dovolené, která by se dala pojmout jako dechová příprava na porod.  Celý článek »

Dětská upřímnost nade vše

KLUB TĚHULEK! TEREZA „Mamííí, proč má ta paní tak velké břicho?“ Sedím v tramvaji a pohledem mě hypnotizuje asi pětiletá holčička. A hned jsem viděla, jak tomu nemůže uvěřit, kde že je to mimino jako schované?! Moje dvouapůlletá neteř se tváří... Celý článek »

Bazénování

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden uběhl ve velké pohodě. Sice byl Martínek nachlazený, ale stejně jsme si to užili. Strávili jsme ho v „léčebně pro mentální anorektiky“, tedy u rodičů na Moravě. Poctivě „léčbu“ bere především manžel, nevím,... Celý článek »

Jen tak si těhotnět

KLUB TĚHULEK! TEREZA Za posledních 14 dní jsme byli u vody tolikrát jako za celé léto ne. Objeli jsme snad všechna pražská koupaliště a biotopy. A já mám pocit, že nám z Martínka roste český Michael Phelps. Ve svém roce a půl se ale vůbec nehodlá... Celý článek »

Zavřete dveře, otevřou se další dvoje

KLUB TĚHULEK! TEREZA Focení ve Fotopromě je vždy zárukou krásně stráveného dne. Člověk se ve spolupráci s jejich paní fotografkou a vizážistkou cítí jako bohyně! Na fotečky se už moc těším a doufám, že se budou líbit i vám.  Celý článek »

Uplynulý týden

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl úplně skvělý. Martínek byl strašně rád, že po dlouhém cestování, změnách kuchyní a denních režimů je zase doma. Byl šťastný a já s ním.  Celý článek »

Litomyšl

KLUB TĚHULEK! TEREZA Začínám poslední třetinu. Čas je neúprosný a já začínám pociťovat změny. Jak druhý trimestr byl naprosto pohodový, porod daleko a nic mě nikam netlačilo, tak teď mám pocit, že se na mě valí spousta úkolů, že nemám nic zařízeno... Celý článek »

Rodina jako dubový háj

KLUB TĚHULEK! TEREZA V sobotu jsme odjeli na týden na dovolenou do Litomyšle. Tomu předcházelo pár dní na Moravě, kde se tentokrát odehrály otřesné věci. Vlastně ani nevím, jestli se mi o tom chce psát, ale pořád si říkám, že třeba si moje články... Celý článek »

V jámě lvové

KLUB TĚHULEK! TEREZA Řev, řev a zase řev. Tento týden jsem psychicky a tedy i inteligenčně na svém dlouhodobém minimu a to jen a pouze kvůli naší prvorozené ratolesti. Každý den, celý den: problém za problémem, stížnost za stížností a řev za řevem... Celý článek »

Pražáci na Moravě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Neplánovaně jsme strávili týden na Moravě. Neteře byly na dovolené, tak měl Martínek babičku a dědečka sám pro sebe.  Celý článek »

Jak jsme zaseli, tak sklízíme

KLUB TĚHULEK! TEREZA Toto léto jsem propadla zahradničení. Samozřejmě tomu vůbec nerozumím, ale těší mě, že jsem přes zimu dobře přechovala lilie, které už pomalu odkvétají, a na kaly se teprve těším. Již jsme sklidili první várku jahod, roste... Celý článek »

E.n.o.u.g.h.

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jakožto vystudovaný anglofil mám slabost téměř pro všechno, co jen odráží náznakem Anglo-americký svět. Na škole mě bavilo studium jako celek, nemůžu říct, že by jakýkoliv předmět z literatury, lingvistiky nebo kultury byl... Celý článek »

Těhotenská schíza

KLUB TĚHULEK! TEREZA Asi to známe všichni… Když si koupíme červené auto, chceme modré, jako má soused. Když jede někdo na prodloužený víkend na Mácháč, my se musíme letět plavit alespoň na 14 dní po Karibiku. Když jsme ve vztahu, chceme být... Celý článek »

Vodníci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl zase pohodový – ve znamení nákupů a vody. Někdy si říkám, jak je možné, že se Martínek narodil bez blan mezi prsty.  Celý článek »

Počkej! Pojď sem! Koukej!

KLUB TĚHULEK! TEREZA Náš Martínek má velikou snahu mluvit. Většinou vede monology u hraček, venku na procházce a v kočárku, nebo když jedeme v autě. Naše dítě přeskočilo ovšem slabikové období.  Celý článek »

Jedna porodní historka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Strašně moc se těším, až ucítím miminkovské pohyby – zevnitř! Až bude škytat a až se bude pěstičkami a nožičkami tlačit ven. (Zatím je cítím jen zvenčí! Když se po mě Martínek sápe, přelézá mě nebo kope ve spaní.) Ale to, jak... Celý článek »

Kýbl radosti

KLUB TĚHULEK! TEREZA Nedávno jsem slyšela, nevím, jestli je to pravda, že Indové se chovají k těhotným ženám až s posvátnou úctou, protože si chtějí vybudovat „posvátný“ národ. Škoda, že se tato myšlenka nedá globalizovat. Uplynulý týden byl... Celý článek »

Tchýně, maminky a dcery

KLUB TĚHULEK! TEREZA Když jsem naposledy svěřila Martínka své tchyni, bylo 14. února 2016 a Martínkovi byl necelý rok. Martínek si to tehdá štrádoval Stromovkou v bačkůrkách a tenkých tepláčkách. Nohy měl zmrzlé až do večerního koupání a já se... Celý článek »

Ztráty a nálezy

KLUB TĚHULEK! TEREZA S dítětem jsem postupně přišla o: seberealizaci v práci a veškeré sociální vyžití – postupem času i pouhé pomyšlení na výše zmíněné, kvalitní spánek, své místo v posteli... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené