Nákupy podruhé

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak tu zase po týdnu sedím u počítače a přemýšlím, co se vůbec za poslední týden stalo.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


O víkendu jsme u mých rodičů zorganizovali grilování, Radek koupil kytici a šel naše požádat o mou ruku. :-) Ani nebyli moc překvapení, v podstatě asi čekali, že to přijde, takže Radek svolení dostal. Vypukla však panika, co si mamka se ségrou vezmou na sebe. Ségra, která na podzim chodila do tanečních a má doma asi troje šaty, prohlásila, že ani jedny z nich se na svatbu nehodí a že nutně potřebuje nové. Radek říkal, že rodina z jeho strany je na tom podobně, taky hrozně řeší, co si obléknou a tak nějak to vůbec moc prožívají, na rozdíl od nás. :-)

Je pravda, že díky nim všem se trochu nervozity přeneslo i na mě. Jednak proto, že já taky nemám žádné šaty vhodné pro tuto příležitost a půjčit si nějaké v půjčovně jsem nakonec zamítla. A pak také to, že jsme na stejný den jako svatbu naplánovali i kolaudaci baráčku, kam pozveme blízké kamarády a kde všem zároveň oznámíme, že jsme se vzali. Do té doby nikdo, kromě rodiny a svědků, kteří se účastní i obřadu, nebude vůbec nic tušit. Takže nakonec z malé svatby je velká oslava, kterou je potřeba nějak zorganizovat a připravit, a to mi popravdě trochu přidělává vrásky. Snad se s tím nějak poperu. Pozitivní na tom však je, že to všechno zvládneme v jeden den a nebudeme muset pořádat více zahradních akcí.

POVÍDEJTE SI S DENISOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

A co se týče šatů, tak jsme v pondělí s mamkou a se ségrou vyrazily do obchodů. Jak už jsem jednou psala, já a nákup oblečení je opravdu věčné téma, vždycky když jdu shánět konkrétní věc, tak ji nikde nemají. Samozřejmě, že i tentokrát jsem si nic nekoupila, protože na mé rostoucí bříško se letos zkrátka šaty nešijí. Všechny střihy jsou buď vypasované, obkreslující tělo, což mi nepřijde moc vhodné, nebo jsou úplně rovné, takže si v nich připadám jako v pytli anebo jsou stažené do gumy, ale ani na boku ani v pase, někde mezi tím, což tedy taky není to správné. A když jsem konečně objevila jedny, které byly celkem ucházející, tak je zase neměli v mé velikosti. Je to zkrátka boj, na víkend mám slíbené nějaké šaty od kamarádky na vyzkoušení, tak snad něco seženu touto cestou.

Jinak naše malá v bříšku se má snad dobře, každou chvíli ji někdo hladí, protože v práci se už rozneslo mezi všemi, že jsem těhotná, a jak se to šířilo a postupně mi gratulovali, tak si skoro každá kolegyně musela sáhnout na bříško. :-)

To jest pro dnešek asi vše, mějte se krásně a zase za týden.

Vaše Denisa


 

Denisa právě prožila 14. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

29. 5. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele dencas
dencas

No já myslím, že se bříško už vyklenulo. :-) Teď jsem zrovna psala Elišce k jejímu příspěvku, že na čtvrtý měsíc mi přijde, že mám bříško velké, ale všichni tvrdí, že je malé. :-) Když to srovnám s Tebou, když jsme se viděly na focení, tak mám bříško určitě větší, a to jsi byla, tuším, už asi v 17. týdnu...

Jinak děkuji za nabídku na půjčení šatů, o víkendu si ještě vyzkouším od té kamarádky a pak bych se Ti případně ozvala. Jana mi psala, že jsi chtěla můj e-mail, tak mi kdyžtak totu cestou pošli kontakt na sebe. Dík.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Deniso, napadlo mě hned u minulého příspěvku, že bych ti mohla nabídnout na půjčení jedny moje šaty. Jsou smetanové, délka na kolena, lehoučké ze šifonu či co je to za materiál a myslím, že velmi lichotivý střih. Měla jsem je na promoci a v záloze na svou svatbu jako šaty na převlečení, ale nakonec jsem vydržela ve svatebních až do noci. Ale je to přesně ten typ, co bych si vybrala, kdybych chtěla menší, neokázalou svatbu, kde nevěsta nepotřebuje být za princeznu. TY jsi tak drobounká, že věřím, že by byly bez potíží i přes bříško, pokud se ti do té doby trošku vyklene ;-)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené