Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale všechno hezky popořádku.

Tak především jsem si uvědomila, že tu vůbec nebylo zmíněno naše nedávné stěhování. Bydlíme nyní takřka v centru města v poměrněně rozlehlém bytě s balkonem a lodžií. Je to klasický starší městský dům s třímetrovými stropy a atypickými okny. A jako ve většině takových bytů, byla i v tom našem spousta věcí, co bylo potřeba udělat. A vlastně ještě stále není vše hotové. Nastěhovali jsme se s tím, že byla nová koupelna, WC a kuchyň. Naproti tomu jeden pokoj, nynější ložnice, byl neobyvatelný. A tak jen co jsme se trochu zmátořili ze stěhování, začalo se u nás pracovat.

První na seznamu byl právě onen pokoj. Než se tomu začalo dát říkat ložnice, byl tam náš taťka zavřený více než týden. To vše pod pohrůžkou, že jestli se bude ulejvat, tak ho tam zamknu bez jídla a vody. A nebyl by to on, kdyby neměl odpověď. Prý klidně, ale hlavně když mu donesu pivo a cigára! Simsala bim a už čtrnáct dní spíme v nové napůl limetkově zelené ložnici. Kdo viděl místnost ve stavu jak byla předtím, oči mu přechazejí. A právě k partnerově zlosti mi každý výběr odstínu barvy, stylu jakým je vymalováno a tapety, která slouží jako čelo postele, chválí. Podle něj je to totiž prostě ,,hnusně" zelená, tapety jsou ,,hnusný" obecně a všechno, že prý musí být podle mě. On prostě nemůže říct, že se mu to nakonec celkem líbí. No řekněte, neznáte to taky odněkud?

Ale kam na chlapa s argumentem, že ani nemůžete vymalovat jinak, když máte dětskou postýlku s povlečením a nebesy laděnou taktéž do zelenkava. V krajním případě jsem byla pro zelenou ložnici ochotná i vyhrožovat nutností koupě dětského povlečení s nebesy v jiné barvě.

Následovala hlavní obytná místnost dne. Čili obývací pokoj s kuchyňským koutem. Jelikož jsme si koupili tvrdě oranžovou sedací soupravu, usmysleli jsme si, že tento pokoj vymalujeme oranžovo-šedě. A jak by řekli Pat a Mat: A je to! Tím tedy máme většinu práce hotovou a pro tento měsíc zbývá dětský pokoj, který klukům uděláme ve stylu závoďáka MC Queena. Alex bude nadšenej. Ale nerozumnějte tomu tak, že by byl pokojíček mimo provoz. To rozhodně ne. Pouze tu zatim není vymalováno dle našich představ a chybí některý nábytek.

Tak to by bylo zase něco málo navíc z našeho života a teď z jiného soudku. U mě se od úvodního článku nic nezměnilo. Stále se cítím více či méně dobře. Respektive většinou vše probíhá dle zažitého standartního kolotoče kolem našich víc nebo míň uvřískaných dětiček. V tom druhém případě se v úmorném odpoledním vedru přiřítím do vstupní chodby našeho domu, kde parkujeme Maxovo vozidlo, nacpu do tašky na kočárku vše, co se dá (pokud něco přetéká, vyfasuje to obvykle Alex), přehodím si ji přes ramena, vydoluju v tu chvíli už radostí výskající mimino z kočáru a s odstrkovadlem v jedné a miminem na druhé ruce se pachtím po schodech do druhého patra. Cestou ještě popoháním druhé zlatíčko ať sype po schodech, poněvadž se vždy chopí klíčů a pak se nahoru loudá tempem šneka olympionika. Když si Alexek několikrát vyzkouší odemknout, konečně se dostávám do bytu. Zpocená jak myš proběhnu rozcapenými dveřmi, v chodbě upustím odstrkovadlo a Maxíka ,,strčím" do chodítka. Uff, jsme doma! Zatím absolutně nemám představu jak to budu dělat až budou tři.

Asi jediné, co se u mě změnilo je, že mi za poslední týden povyskočilo bříško a nyní už opravdu není pochyb o tom, že tam někdo bydlí. A jsme u toho co se stalo dnes ráno. Naše babi, moje máma, si po předchozí domluvě přijela pro Alexka na hlídání. Že pojednou k prababi, čili mojí babi, na zahradu grilovat a koupat se do bazénu. Přijela, předaly jsme si obvyklé info o tom v kolik Alex vstal, co jedl a po pár dalších větách se nabízelo TO oznámení, které se už nějakou dobu nadouvalo jako obří bublina, co už nevidět hrozila prasknout. Ten nechvalně očekávaný, obludný, trpký moment byl zde. Babi nezklamala. Reakce byla také dle očekávání. Myslím, že nemá cenu se tu opakovat a psát všechny její výroky na adresu očekávaného třetího a z naší strany jistě posledního vnoučete. Za zmínku však stojí, že jsme jako jedna nejmenovaná menšina žijící v naší republice a že je TO teda ,,strašný", že budeme mít třetí dítě. Dále mě obohatila moudrem a novinkou ,,je to brzo" a všemu nasadila korunu větou o tom, že mi ty děti ale hlídat nebude. O všem ostatním jsem věděla, že to přijde. Ale ta věta o hlídání byla absolutně mimo mísu. Babi si bere na hlídání pouze Alexe a to se většinou řídí dle toho, kdy ona napíše, že si ho může vzít. Nikdy jsem ani slůvkem nenaznačila, aby si vzala oba. A tak jsem vědoma si svého už poněkud více útočného tónu odvětila, že přece nemám děti kvůli tomu, abych jí je strkala na hlídání a odešla jsem.

Nemám k tomuto už co víc dodávat. Každý ať si udělá svůj vlastní názor. Ten můj je ale ten, že jsou určité záležitosti, ve kterých se pouze sluší vyjádřit svůj postoj k věci a tím to končí. Zřejmě mám pouze já dojem, že dávno nejsem třináctiletá holka, která se musí nechat peskovat a nadávat si když je zrovna za co. Na to si už vážně přijdu velká holka.

A co naši synátoři? U Maxíka se sem tam stále odvíjí nálada od rostoucích zoubků. Když potřebuji jít něco udělat, jsem nucená dát ho do chodítka. Je to to jediné bezpečné místo, kde vím, že se mu nic nestane když na něj chvíli nekoukám. Jinak je to naše malý ,,kutululů" a nechat ho někde bez dozoru byť na vteřinku, není možné. Také si vysloužil přezdívku ,,žužla". Ocucá a oslintá totiž úplně všechno a všechny. Alexek stále vzdoruje, ale už je v tom více umanutosti a méně vzteku. Obvykle si jednoduše musím postavit hlavu víc než on. A co se týče třetího potomka, tak v nadcházejích pár týdnech bychom se konečně měli dozvědět, jestli kope za klučičí nebo holčičí tým. Ale už kope!

Tak zase příště pá pá

14. 7. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené