Náš malý velký den D

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak a je to za námi! Předcházely tomu velké přípravy a spousta zařizování a nakonec celý ten velký den utekl jako voda a zůstali po něm dva šťastní lidé, kterým snad to jejich štěstí vydrží na celý život! ;-)

Nyní si alespoň já užívám zaslouženého odpočinku po tak náročném víkendu, ale ten pravý odpočinek nás čeká až příští týden, kdy si jedeme užívat krásné přírody na Vysočinu.

Ale abychom to vzali pěkně postupně.

Pátek byl celkem hektický, museli jsme přivézt stoly a židle na zahradu, uklidit v podstatě celý barák po menších dodělávkách, které tu probíhaly ještě během týdne, nakoupit vše potřebné, vyzvednout sudy, naložit maso na grilování atp., takže jsem se totálně zničená odebrala do postele kolem půl jedné v noci. Naštěstí máme oba tak hodné maminky, že většinu pohoštění napekly a připravily samy, abych s tím neměla ještě další starosti a já jim tímto za to moc a moc děkuji.

V sobotu jsme vstávali kolem šesté vzhledem k tomu, že obřad byl již od 9:30 (naštěstí se nám termín posunul o půl hodinky, původně měl být v 9:00). Myslím, že ráno jsme vše zvládli celkem v klidu a dle plánu jsme v 9:15 stáli před radnicí. Překvapilo mě, že samotný obřad trval asi 10 minut a včetně gratulací jsme byli asi za 15 minut zase venku. :-) Oddávající měl sice moc krásný proslov, ale ta rychlost s jakou to vše stihl říct, je opravdu zarážející. Poté se každý odebral opět domů převléknout se do volnějšího a neformálního oblečení, čímž jsme získali náskok dochystat ještě to, co jsme nestihli v pátek. Jako prvnímu jsme se postarali o pěkné překvapení sousedovi, který samozřejmě také nevěděl nic o naší víceméně tajné svatbě, a tak zmateně koukal, když viděl do ulice přijíždět nazdobené auto a vzápětí z něj vystupovat nás dva a moji svědkyni a přítelem, všechny pěkně vyparáděné. :-) Cca do hodinky dorazili i ostatní, tedy pouze účastníci svatby.

POVÍDEJTE SI S DENISOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Ostatní kamarádi a známí, pozvaní oficiálně na kolaudaci, přijížděli postupně až kolem páté hodiny. Můj záměr, že bychom se převlékli opět do svatebního a všem jim to takto pěkně oznámili, samozřejmě nevyšel, a tak se tuto velkou novinu dozvídali postupně tak, jak přicházeli. Někteří to vzali v pohodě, jiní byli naštvaní, že nic nevěděli, že jsme prý mohli aspoň po obřadu poslat smsku, aby se na to připravili... Upřímně tedy nevím, na co by se chtěli připravovat. Přijeli by tak jako tak, a pokud měli na mysli naplánovat například únos nevěsty, nebo podobné svatební zvyky, tak tomu jsme se právě chtěli vyhnout. Druhý den jsme zhodnotili, že naše rozhodnutí dopředu svatbu neoznamovat bylo opravdu správné, i když někteří lidé budou možná chvíli naštvaní. Navíc, jak jsme se dozvěděli od známých, s kterými jsme se setkali v pondělí a kteří ačkoli pozvaní, v sobotu nedorazili, kdyby prý věděli, že naše kolaudace je zároveň i svatební hostina, tak by prý určitě přišli, no a takových by se v našem okolí našla spousta. Takže ještěže to nikdo dopředu nevěděl, asi bychom najednou měli spoustu známých, o kterých možná ani nevíme. :-) Celkově vzato jsme si svůj den moc užili, party se vydařila a protáhla se až do brzkých ranních hodin. :-)

Co se dělo v neděli, je asi zbytečné vůbec podotýkat, je jasné, že někdo musel uklidit tu hroznou spoušť, která nám po večírku zůstala nejen na zahradě. A zbylé dny si konečně užívám volna, i když bych měla pořád co na práci – ještě stále nemáme vybalené všechny krabice. No, uvidíme, třeba se přemluvím a přece jen nějaká hromádka zase ubude.

Krásné slunečné dny

Vaše Denisa


 Denisa právě prožila 17. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

19. 6. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Elissovna
Elissovna

Také moc gratuluji Denčo ;-) ...a přeji spoustu štěstí v životě!

Obrázek uživatele dencas
dencas

Moc děkujeme :-)

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Deniso, veliká gratulace! a šaty jsi nakonec vybrala úchvatné, moc ti to slušelo! :-) Tak ať se vám v manželství žije stejně krásně jako před ním ;-)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené