Naše nejšťastnější miminko v okolí...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdraví vás čerstvá maminka se svojí, tři týdny starou princeznou Agátkou. :-) Z čehož vyplývá, že si užíváme tolik oblíbené šestinedělí a snažíme se s tatínkem vychytat všechny potřeby našeho krásného miminka...

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 

Musím přiznat, že je to opravdu náročné, měla jsem chvilku, kdy jsem si myslela, jak všechno zvládám, protože jsem zrovna měla všechno prádlo vyprané, vyžehlené, byt uklizený a malá hezky spinkala... pak to ale přišlo... Nekonečný (pro mě bezdůvodný) pláč. Bezdůvodný, protože našemu zlatíčku nemohlo přece nic chybět - čerstvě přebalená, nakrmená, v teplém pelíšku schoulená, bříško jsme mazali "pupíkem" proti nadýmání, klubíčkovali jsme, kdyby se náhodou jednalo o prdíky, chovali, houpali,... prostě jsme vyzkoušeli úplně všechno a stále se nám nedařilo tu naší prdelínu utišit. Až později jsem si vzpomněla na doporučení doktora H. Karpa, jehož knížku teď čtu (Nejšťastnější miminko v okolí) na jeho pět zásad pro utišení pláče a rozhodla je radikálně vyzkoušet. Do doby, než přišla tahle krize a Agátka byla celkem hodná, jsem totiž neměla důvod. Jedná se o tyto zásady:

1. Zavinování (především stažení ručiček k tělíčku)
2. Poloha bok/bříško (jako nejpohodlnější polohy miminka)
3. Tišení "šššš" (nejoblíbenější zvuk miminka)
4. Houpání
5. Sání

Hned jsem vytáhla dečku pro perfektní stáhnutí Agátky a začala jsem aplikovat veškeré jeho uklidňovací metody a musím s radostí říci, že to opravdu pomáhá!!! :-) Když se podívám na seznam jeho zásad, tak si říkám, že mi to mělo dojít dříve. Všechny body miminku silně připomínají prostředí dělohy. U zavinování je přeci stísněný prostor, stejně jako v bříšku u maminky. Hlasitý tišící zvuk "šššš" připomíná zase proudění krve v těle, které mimčo celou dobu poslouchalo. A já se divila, když jsem vysávala vedle spící Agátky a s ní to ani nehnulo. :-) Houpalo se v plodové vodě jako malý námořníček a sálo kdykoliv se mu zachtělo. :-) Akorát poloha na boku, nebo na bříšku je pro miminka utišující z jiného důvodu, nemají zneklidňující pocit z pádu, jako např. v poloze na zádech. Pouze pokud je miminko v klidu, tak je spokojené i v této poloze. Je pravda, že ne vždy se mi podaří utišit Agátku hned, ale nakonec to opravdu pomůže. Takže všem maminkám doporučuji. :-)

V pondělí jsem s Agátkou navštívila poradnu a opět se sestřička s naší paní doktorkou rozplývala nad tím, jak hezky hustovlasá je ta naše princezna, že to ještě neviděly. :-) K mému překvapení jsme přibraly za týden půl kila, takže to vypadá, že je Agátka spokojená a krásně přibývá na váze, jak má... a ještě o chlup víc. :-D Poprvé jsem byla na kontrole sama, ale zvládly jsme to bravurně. Jsme to holky šikovný. :-) Ještě jsem vyzvedla odsávačku mléka v lékárně, kterou jsem si objednala a utíkala domů, abych ji mohla vyzkoušet. Připadala jsem si jako malé dítě, co se těší na svoji hračku. :-D Nedařilo se mi totiž odstříkat mlíčko ručně, hrozně mě to bolelo a mléka bylo opravdu málo (cca 30 ml). Naštěstí odsávačka (manuální od Aventu) funguje a tak odstříkávám, jak to jde, abychom se mohli alespoň na pár hodin zúčastnit svatby, na kterou jsme příští víkend pozvaní. A babička se už teď těší a připravuje na hlídání. :-)

Už dva dny mě bolí trochu bříško. Není to sice nic velikého, ale protože mi sestřička v porodnici říkala, že mám přijít kdykoliv se mi něco nebude zdát, tak si dnes raději zajedu na kontrolu.

Tak mi držte pěsti, aby bylo všechno v pořádku.

Těším se na vás příští týden
Maminka Eliška a dcera Agátka :-)

18. 9. 2014Elissovna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Eliško, to je prima, že jste na Karpa narazili hned takhle ze začátku. Já jsem o něm věděla od sestry, takže jsem si ho četla už průběžně, ale nakonec se ukázalo, že náš Honzík ho moc nepotřebuje. Pevné zavinutí jsem zkusila jen jednou. Ale neteř byla hodně neklidné miminko a špatně spala, takže u ní moje sestra pevné zavinutí praktikovala asi do čtyř měsíců a vázat musel vždy tatínek, od sestry to nikdy nebylo dost pevné, takže si z toho brzo vymotala ručičky a sama sebe pak tím mrskáním ručkama budila... A s Karpem bylo najednou líp :-) Tak ať vám to dál jde tak skvěle jako dosud, opatrujte se ;-)

Jarka

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak je to tady, příští úterý tomu bude přesně 6 týdnů od porodu, takže bychom měli mít "to nejhorší" za sebou ;-) ...i když vím, že mě to ještě všechno čeká až začnou například růst zoubky, nebo třeba až se poprvé postaví na... Celý článek »

Aby toho v šestinedělí nebylo málo...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Náročnost samotného šestinedělí si asi dokážete představit. U nás teď ale nejde pouze o péči o miminko, které bezdůvodně pláče, ale také o péči o našeho tatínka, který si včera přetrhal vazy na pravé noze... Celý článek »

Jak přišla naše Agátka na svět...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak už mohu i já konečně říci, že to mám za sebou a jako správná maminka, se pochlubit naší krásnou holčičkou Agátkou. :-) Vlastně jsem se z toho všeho ještě pořádně nevzpamatovala. Je to tak silný zážitek... tak velký pocit... Celý článek »

Zoufalost...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím vás ve svém dalším pravidelném příspěvku. Jak vyplývá z titulku článku, jsem stále ještě celá a taky už jsem z toho tak trošku na nervy. Nejen, že mi paní doktora říká každý týden, že si myslí, že by to do týdne mohlo... Celý článek »

Poslední týden...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím všechny těhulky, maminky a vůbec všechny čtenářky tohoto webu. Hlásím se vám ze 39. týdne těhotenství, kdy už se nám odpočítávají poslední dny a já se nemůžu dočkat na tu naší prdelínu. :-)  Celý článek »

Poslední úpravy...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Týden utekl jako voda a já jsem zpět u psaní článku o těhotenství. Po pravdě už ani nevím o čem psát, protože se točím v bludném kruhu a to v očekávání na velký den "D", neboli příchod našeho miminka na svět. Celý článek »

Malé velké bříško…

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Hlásím se do služby těhotných pisatelek. : -) V tomto požehnaném stavu se neustále setkávám s různými názory na moje rostoucí panděro. ;-) Dalo by se říct, že všichni řeší, zda je nízko položené, či vysoko. Jak jsem se... Celý článek »

Nikdy nekončící příběh...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to pro mě úmorné... probdělé noci, nateklá snad každá část mého těla, bolest zad, bolest kloubů, brnění v prstech... a hlavně neustálý strach, aby vše dopadlo dobře. Celý článek »

Planý poplach!

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Sedím si takhle s mamčou na terase u bazénku v suchých plavkách a když se zvedneme, že půjdeme spolu připravit večeři, tak najednou koukám a vidím pod sebou loužičku a jde přesně směrem, kterým jsem šla. Říkám si "hlavně v... Celý článek »

Poslední měsíce hypochondrie...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to tak, zbývají nám necelé dva měsíce do porodu a je to taky pěkně znát. Nejen, že jsem přibrala už skoro 20 kg, takže je to znát na pohybu, ale v poslední době mě začaly neskutečně brnět ruce a to nejvíc v noci, takže s... Celý článek »

Výbavička

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Konečně dorazilo veškeré objednané zboží pro malou. Je to zrovna chvilka, co jsem otevřela poslední balíček doručený poštou a nemůžu se vynadívat. Tolik krásných oblečků, co je dnes k dostání. S radostí si všechno prohlížím... Celý článek »

Ideální počasí pro těhotné...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to úmorné a nekonečné..!!! Naivně jsem se domnívala, že to budu v těhotenství zvládat dobře, když můžeme kdykoliv zajet k rodičům na chatu, kde je bazén, ale opak je pravdou. Natýkají mi prsty a to jak na rukou, tak i na... Celý článek »

Těhotenské cvičení

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Máme za sebou druhou lekci těhotenského cvičení a začíná mě to opravdu bavit. :-) ...teda až na to, že jsem si teď musela dvakrát odskočit na záchod, jak se mi chtělo čůrat... Ale od toho tam chodíme, abychom posílily oblast... Celý článek »

Máma o sebe musí taky pečovat!

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Ano ano, už to tak bude... dalo by se říct, že máme skoro hotovo. Zbývá už jen koupit nábytek a pár věciček pro malou, ale to už jsou, s porovnáním s tím co jsme řešili poslední měsíc, maličkosti. ;-) Nastal tedy čas na to,... Celý článek »

Ultrazvuk 4D

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak už i my máme za sebou tak dlouho očekávaný 4D ultrazvuk a konečně se s vámi mohu podělit o naše zážitky. Celý článek »

Hlavně se z toho všeho nezbláznit

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Hlásím se vám opět po týdnu a teda řeknu vám, že ne zrovna v dobrém rozpoložení... Pustili jsme se totiž do rekonstrukce dětského pokojíčku a vzniklo z toho obrovské staveniště po celém bytě. Takže nejenom, že nevím kam dříve... Celý článek »

Cukr za námi ;-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Konečně máme za sebou orální glukózový test. A poznatky? ...přesvědčila jsem se, že si už nemám nechávat vykládat strašidelné příběhy. ;-) Přiznám se, že jsem měla opravdu strach, že tu tekutinu někde mezi hromadou lidí v... Celý článek »

Moje křtiny

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak máme za sebou další ze životních událostí. Tak to vypadá, že tento rok je opravdu plodný pro celou naší rodinu. Nejen, že čekám mminko já, ale budeme mít v rodině ještě jeden přírůstek. Jak se zdá, jsme přibližně stejně... Celý článek »

Nový stav: vdaná... ale šťastně ;-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Pomalu si zvykám na čerstvý stav "vdaná". Souvisí s tím spousta vyběhávání po úřadech, jako například změna v OP, ŘP, banky, pojišťovny, zaměstnání atd... také jsem si musela vytvořit nový email a na což si vůbec nemůžu... Celý článek »

Šťastné chvilky

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Vše je úspěšně za námi! Svatba dopadla na jedničku! Opravdu jsme si to užili a co je nejlepší... všichni si vše chválili a moc se jim to líbilo. Ani jsme nečekali, že se všechno takhle vydaří. Takže můžu úspěšně oznámit, že... Celý článek »

Uzlíček nervů

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA A je to tady! Odpočítáváme poslední dny do našeho velkého dne a jak tomu tak bývá... čím více se to blíží, tím jsme napnutější. Ráda bych byla v klidu, ale moje povaha mi to tak nějak nechce dovolit. Odjakživa chci mít všechno... Celý článek »

Stále rostoucí bříško

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA Jak je vidět na fotografii, do čtvrtého měsíce na mě nešlo skoro nic poznat, ovšem tentokrát se bříško pěkně vyklubalo :-). Je hezky kulaté a tak nosím samé přiléhavé oblečení, abych ho světu ukázala (dokud můžu). Zatím mi... Celý článek »

Přípravy na svatbu

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA Tentokrát se nechci v celém článku zabývat neustálým krvácením, které mě od čtvrtého měsíce těhotenství trápí, zaměřila bych se na náš blížící se veliký den "D". Dokonce jsme se dozvěděli, že v případě, že se jedná o tmavou... Celý článek »

Poplach číslo 3

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Dnešní noc opět nebyla veselá. Vzbudilo mě krvácení, takže jsem si v klidu sbalila to nejnutnější do nemocnice a vyrazili jsme rovnou do Ústí na pohotovost. Takže opět obavy a strach. Hlavně bezmoc, kdy je člověk odkázaný na... Celý článek »

Hospitalizace

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Dnes mi nějak není do zpěvu po zkušenostech a informacích, které jsme dostali za poslední týden. Jak jsem minulé úterý psala, jaké máme štěstí, že krvácení nebylo vážné. Tak se nám tato situace ve středu opakovala a tentokrát... Celý článek »

Nepříjemná zkušenost

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Opět jsem tu pro vás, abych vám sdělila své pocity, zážitky či zkušenosti ze svého právě probíhajícího těhotenství. Tedy řeknu vám, že zkušenost, se kterou jsem se dnes setkala, bych nikomu nepřála. Po pravdě jsem ani netušila... Celý článek »

Cucáme si paleček

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Je tomu opět týden, co jsme se vám naposledy ozvali s naší drobotinkou v bříšku a já se konečně můžu pochlubit výsledkama ze screeningu, které jsme dnes dostali. Miminko je v pořádku!!! Má obě ručičky, obě nožičky a co ještě..... Celý článek »

Malé těhotenské bříško :-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak dnes mě milé maminky upozornila aplikace v telefonu, že jsem ve 12. týdnu těhotenství. Vypadá to tedy, že jsme zdárně přežili nejrizikovější tří měsíční období. Jupí! :-) Mám ohromnou radost. Neustálé obavy z toho že by se... Celý článek »

Přecitlivělost

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Máme za sebou kontrolu srdíčka a podle slov paní doktorky je vše v pořádku. Vidět to malé stvoření, jak sebou kvedlá v té své bublině a přitom nic necítit, je opravdu zvláštní pocit. Hlavně to, jak vypadá je úžasný. Každý v... Celý článek »

Naše borůvka

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím vás všechny ve svém blogu, kam se budu snažit, jako čerstvá těhulka, psát své radosti, starosti a vůbec své pocity během celého těhotenství.  Celý článek »

Naposledy navštívené