Naše poslední dovolená - Francie :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Po náročném víkendu ve Vídni nás čekal vcelku poklidný večer u rodičů a ráno přesun zpět do Prahy. : -)

Tento týden byl ve znamení příprav na dovolenou ve Francii, kam se chystáme už na konci tohoto týdne.

V pátek dopoledne jsem byla na návštěvě u paní doktorky, která potvrdila, že je vše v pořádku a že malý už má přes 25 cm a kolem 850 gramů - je to náš malý - velký chlap. : -)

Krevní testy, které mi byly provedeny minulou kontrolu, potvrdily, že mám Rh mínus, což reálně znamená, že se můj obranný mechanismus těla bude snažit "vypudit" vše, co by mělo faktor Rh plus - tedy eventuelně i našeho syna, pokud by měl Rh plus a budu muset, jako 15% jiných z celé populace, dostat injekci s anti-D globulínem a problém by měl být vyřešen. Samozřejmě jsem o tom nepřemýšlela ani minutu, protože co bych pro malého neudělala! Zároveň při příští kontrole očekávám, že dostanu "pozvánku" na glukósové testy na cukrovku... to bude dobrota. : -)

V pátek odpoledne jsme měli se zbytkem rodiny sraz na Zličíně, kde nás s malým vyzvedli a všichni dohromady jsme se vydali směr Francie a naše poslední společná dovolená ve čtyřech plus jeden v bříšku plus naše labradorka.

Bohužel toto je také poslední oficiální dovolená, která je z důvodu povinného pojištění pro těhotné možná pouze do 27.tt, což bude, v mém případě, už za chvilku... a já mám zrovna takovou chuť cestovat! : -) Uvidíme, co se s tím dá dělat... ještěže se to nevztahuje na Vídeň, kde je ještě spousta míst, která je potřeba důkladně prozkoumat a navštívit.

V neděli ráno mi nebylo nejlépe, celý zbytek dne jsem kvůli tomu musela zůstat ležet na lodi a posléze jsme ze zpráv zjistili, že se jedná o následky špatné vody na Praze 6. : -( Naštěstí byla moje maminka duchapřítomná a zavolala rovnou na infekční na Bulovku, aby se informovala, zda to mě a hlavně malému nemůže zdravotně ublížit. Tam jí potvrdili, že pokud se budu snažit dodržovat pitný režim, tak by, pro oba, mělo být za chvilku vše v pořádku a nebude nutné skončit na kapačkách. : -(

Ještě celý druhý den jsem byla pouze na rohlících, abych měla jistotu, že je vše v pořádku! Ale dnes již mohu s klidným svědomím říci, že je zažehnáno a že se vše vrací do normálu, ale měli jsme nahnáno všichni.

Pro jistotu jsem začala opět každý den brát vitamíny pro těhotné, abych doplnila to, co jsem během těch pár dní ztratila a co se nyní určitě bude hodit!


 

Lucinka právě prožívá 24. týden těhotenství. Jak roste její miminko v bříšku a co se děje s ní?

 

2. 6. 2015Lucinka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Dovolená na horách :-)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Utíká to jako voda a malému je už 36. týdnů :- ) Ve středu jsem byla na další kontrole u paní doktorky, která potvrdila, že malý je v pořádku a vyvíjí se tak, jak má! Tato návštěva zde byla také poslední, protože na další... Celý článek »

„Dovolená“ ve Vídni :-)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Týden opět utekl jako voda a my jsme spolu už 33. týdnů. Vzhledem k mé dovolené máme možnost se navzájem více poznat a užít se! A aby nás na to nebylo málo, chystáme se za manželem do Vídně. Manžel se na nás už moc těší! A my... Celý článek »

Zase samé oslavy :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Jak jsme se měli tento týden? V pondělí na otočku přijel do Prahy manžel, takže jsme večer společně zašli na večeři, která byla výborná. Dali jsme si nějaké francouzské speciality, a jak nám bylo dobře! Celý článek »

Oslavy a nákupy, kam se podíváš :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Musím říci, že tento týden utekl jako voda. Ve středu jsme s kamarádkou a jejím synem byli na Hradčanském náměstí na koncertě České filharmonie. Potom jsme si byli sednout a popovídat si, protože jsme se poměrně dlouho neviděli. Celý článek »

Výlet do Vídně :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Týden uplynul jako voda a už jsme opět tu. Ve čtvrtek jsem byla objednaná na kontrolu k paní doktorce. Ta malého zkontrolovala a vše je v naprostém pořádku. Malý má už kolem kila a cca 30 cm. :) Celý článek »

Hokej a Vídeň :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Víkend je opět za námi a my jsme tu s nejnovějšími zprávami ze světa. Tentokrát z Vídně. Tento týden se nesl ve znamení hokeje. Asi tak jako každý člověk v Praze i celé ČR jsme fandili našemu českému týmu a ačkoliv to s... Celý článek »

Máme kočárek :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Tak se opět týden sešel s týdnem a my jsme již ve 22. týdnu. :) Tento týden byl ve znamení vyúčtování, sportu a pokračujících oslav. : -)  Celý článek »

Pokrok nezastavíš :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Uteklo to jako voda a už jsme opět tady. :) Stále se potýkám s rýmou, ale vypadá to, že by konečně mohla být na ústupu! Kéž by! Celý článek »

Je to potvrzeno - bude to chlapeček :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden byl ve znamení růstu a nakupování. :) Do tohoto týdne by mi rozhodně nikdo nehádal, že jsem již ve druhé polovině čtvrtého měsíce a nyní už mi pomalu, ale jistě začíná růst bříško. :-) Není to ještě nic extra... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené