Naše soukromá olympiáda

MAMINKA HANKA To je ale nádhera, ta Olympiáda. Sportovní superslavnost. Jsem ráda, že se teď koná. Nikdy jsem neměla moc času se na ni koukat, spíš jsem každý den posbírala nějaké výsledky, koukla na hlavní zprávy. Ne, že bych letos měla až tak více času, ale přece jen využiju vždycky kojící úseky.

Činnost akorát ke kojení, kouknout na Olympiádu. A tak zatímco Stella nasává moje mlíčko, já nasávám sportovní atmosféru z Ria. Sport je totiž opravdu skvělá část našich životů. Se sportem má život jinou šťávu. Už se těším, až se i já budu moct víc věnovat téhle činnosti (myšleno sportu). Ale i když Stella dělá velké pokroky, musím ještě chvíli počkat. A že dělá mimino Stella teda pokroky!

Každý den má něco úplně nového, co umí, co se z ničeho nic objeví, jako když to v ní jen naráz dozraje, propojí se nezbytně nutné nervové „spoje“ a už to funguje. Tak máme doma vlastní mimi-disciplíny. Místo jízdy na koni se „pasou koníčci“. Vylepšujeme je „gymnastikou“ na míči, což znamená, že Stella pase koníčky na velkém balančním míči za asistence trenérky mámy. V gymnastice se pokračuje třeba na hrací dečce s hrazdičkou. „Salto s šesti obraty“ a „salto schylmo“ vypadá jako převalení se se zvednutýma nohama na bok a opakovaným postupem přesun do úplně jiného směru lehu, než byl výchozí.

Místo hrazdy a bradel se používá mámino rameno a ruka na pochování. Cvičení na žíněnce nebo pódiu probíhá na přebalovacím pultu. Vrcholem je odraz od pat směrem dozadu a postupný posun po zádech v lehu. Basketbalový úchop míče se trénuje se všemi hračkami, které Stelle někdo podá. Právě tady byla nejvíc vidět změna ze dne na den. Najednou byla Stella, při pekelném soustředění, schopná současně oběma rukama proti sobě uchopit věc. Střelba probíhá trefováním ručkama do hraček na hrazdičce. A to to potom všechno lítá.

Velmi oblíbený sport se procvičuje ve vaně. Zatím procvičuje splývání (opět za asistence trenéra), ale voda ji opravdu baví, takže si to s ní užívají i všichni zúčastnění diváci. Mimochodem plavání na Olympijských hrách obhlíží i zhruba stejně starý synek fenomenálního plavce Phelpse. Přijeli návrat plaveckého krále povzbuzovat celá rodina. A co teprve až vypukne na hrách atletika? Stella ještě neběhá, neskáče ani ničím neháže. Ale zas tak daleko to není (byť to nestihne současně s Riem). :-) Zatím by šla dobře chůze. S mámou v nosítku je perfektní. A konečně je možno z nosítka pořádně vidět a pozorovat všechno, co na ni čeká, z jiného úhlu, než v poloze ležmo. Jednoho dne, až zase uzrají možnosti na atletické disciplíny, to bude teprve vzrůšo pro „domácí diváky“ s takovou závodnicí.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Stella na pařezu

MAMINKA HANKA Mám chuť psát, co mi jen tak přijde na mysl. Uteklo trochu víc času od mého minulého psaní a já mám pocit, že Stella poskočila asi tak dva krát víc, než na to měla času.  Celý článek »

O jídle

MAMINKA HANKA Jsme opravdu to, co jíme? Od mala mě často napadala otázka: Je tohle jídlo to zdravé, které bych měla jíst? Nebo existuje nějaká víc živá (méně pečená a vařená) varianta? Možná proto, že jsem z Moravy a tam je jídlo opravdu důležité.... Celý článek »

Jak se máme...

MAMINKA HANKA Jak se máme? Vlastně moc dobře. Jedna moje část stále připomíná, že je to pro ni „teda změna a stereotyp!“ A druhá, ta hned odpoví: „Co děláš? Stereotyp? Možná jenom jiný opakující se proces než ten, který jsi byla zvyklá poslední... Celý článek »

Věci mezi nebem a zemí

MAMINKA HANKA Tak nazývám věci, které většina lidí pojmenuje „náhoda“. Podle mě náhody neexistují. To pak zas musím utišit ten svůj rozum, který se ptá „Proč? Jak to, když jsem to neplánoval?“ Chudák. Nikdy na to nepřijde. A většina mých zásadních... Celý článek »

Co už jsme spolu zažily...

MAMINKA HANKA Co už jsme spolu zažily? To čerstvé dítě je čistý nepopsaný list. Teprve všechno zažívá poprvé. Smysly se napřed procvičují a rozšiřují možnosti skenování tohoto světa, kde se ocitly tyhle nové bytosti.  Celý článek »

Jóó šestinedělí...

MAMINKA HANKA Život je samé překvapení. Nic nového. Jasně. Ale říkejte to „býkovi“. Pochopí to. Ale když má přijít na jeho překvapení, tak žádné nechce. Protože má rád to svoje „zajeté“, co si sám tak jasně rozhodl.  Celý článek »

Naposledy navštívené