Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji!

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


A taky najednou zjistíte, že vaše dvouleté „mimino" je strašně velké! Když se narodil Filípek, přišli tatínek s Honzíkem na návštěvu do porodnice asi po 10 hodinách od porodu. Jen těch 10 hodin s novorozeným miminkem mi stačilo k tomu, aby mi najednou náš malý Honzík připadal hrozně velký. Od porodu prakticky nepřestávám žasnout, jak velké má oči, ruce, nohy, jak je strašně dlouhý a prostě obrovský. Moje oko se okamžikem porodu přenastavilo na vnímání miminkovských proporcí a starší Honzík se mi do nich jednoduše nevejde. I v tomhle ohledu je z něj už zkrátka „velkej bráška Honzík".

Vtipné je, jak rychle jsem najela do miminkovského módu. Nejen co se velikosti dětí týče. Ještě v porodnici, když se mi spouštěla laktace, bylo nutné po každém kojení chladit prsa, aby se mléka netvořilo tolik a především, aby to tolik neotékalo. A já se přistihla, že chodím po pokoji, na prsou studenou mokrou plenu a pohupuju se, jako bych uspávala Filípka. Ten spokojeně spal v postýlce a o potrhlosti své matky neměl ani potuchy. Nevím, jestli si mého počínání všimla i druhá maminka na pokoji, ale pevně doufám, že ne. Jinak by si musela myslet, že mi přeskočilo. Houpavá uspávací chůze mi od porodnice zůstala, a většinou se docela hodí. Pokud tedy zrovna nejsem na skok v obchodě, zatímco manžel a obě spící děti čekají v autě na parkovišti. Přece jenom je divné uspávat nákupní košík nebo igelitku se svetrem... Ještě štěstí, že si u toho nezpívám nějakou ukolébavku. Ale kdoví, možná i na to postupně dojde. :-D

HLEDÁME NOVÉ TĚHULKY

Sdílejte s námi své těhotenství a získejte zajímavé benefity a dárečky: 3 focení v ateliéru, těhotenské vitamíny, krémy na strie, po porodu balíček pro miminko.
Nové Těhulky LIVE! pište na truksova@babyweb.cz.

Od minulého týdne se toho u nás jinak mnoho nezměnilo, stále funguju především jako mléčný bar, moc toho nenaspím a nejsem asi zrovna vzorná hospodyňka. Ale právě dnes (11.11.) jsem se vybičovala a s Honzíkem jsme upekli svatomartinský koláč tatínkovi k svátku. I když nepřijede na bílém koni, ale v modrém autě, sladkou odměnu si zaslouží. Zvlášť po dnešní noci, kdy zůstal s Filípkem v obýváku a uspával ho, zatímco já jsem šla spát s Honzíkem a doháněla spánkový deficit předešlých nocí. A očividně i Filípek se snažil mamince udělat radost, protože se vzbudil na kojení v půl jedné a pak až v půl šesté. A pak jsme všichni tři (bez tatínka, ten už byl v práci) spali až do devíti. Na dnešek mám tedy luxusně naspáno a na pár dní mi to zase musí vydržet „do zásoby". :-)

A ještě jedna věc mi v posledních dnech přichází stále víc a víc na mysl. Vánoce. Já se na ně už těším jako malá holka. Letos poprvé budou v našem novém domově, poprvé se dvěma dětmi. Těším se na celý advent, na přípravy, na pečení, těším se na to těšení... S Honzíkem budeme společně péct cukroví, zdobit stromeček, zpívat koledy, zdobit okna vystřihovánkami a perníčky bílou polevou. Chtěla bych, aby Vánoce nebyly pro naše děti jen o dostávání dárků, ale o celé té hezké předvánoční době, o vůni skořice, světýlkách a čekání „na Ježíška" (i když naše pojetí je tedy spíš takové, že dárky si dáváme mezi sebou a Ježíšek se tomu jen říká). A tak mám teď před sebou jeden velký před-adventní úkol: uháčkovat 23 malých adventních ponožek + 1 velkou štědrovečerní. Protože do každé ponožky Honzíkovi schováme nějaký zábavný úkol, abychom si čas adventu mohli užívat společně při hrách. U každé ponožky tak můžu přemýšlet, jaký úkol nebo hra se bude hodit pro ten který den. Jak vlastně vypadá adventní kalendář u vás? Podnikáte s dětmi něco speciálního nebo pro ně připravujete drobné dárečky či sladkosti? Napište mi do diskuze.

Krásný a nápaditý týden všem!
Jarka

 

 

13. 11. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené