Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy nepřicházejí . Teď jsem ráda, že je to období, kdy lepší jsou. Věci, co si přeji, se plní, sice v různých časových intervalech, ale vždyť jsem vlastně šťastná, tak co vlastně chci?! Období ošklivostí už je pryč, teď už se můžu zase radovat, akorát si to člověk musí uvědomit.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Vzpomínám si, jak jsem se těšila, až budu mít bříško, které se bude postupně zvětšovat. Přála jsem si nosit taková ta trička, kde jsou namalované dětské nožičky, nebo jiný obrázek, aby šlo vidět, že v bříšku mám onu zatím utajenou krásnou novinu. To mě ani ve snu nenapadlo, že se mi to bude někdy mstít, ano, ono se řekne, jsi těhotná, tak si to užívej. Jenže to člověk nesmí být zapomětlivý, opravdu co si nenapíšu, tak nevím, co jsem chtěla.

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!

Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom" budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Těhutná skoro-zločinec

Pochlubím se, co se mi stalo za nepříjemnost. Vzpomněla jsem si kolem 18té hodiny, že potřebuji vybrat jeden recept, který budu potřebovat už druhý den ráno. Široko daleko v tuhle večerní hodinu je zavřeno. Vzpomněla jsem si, že je jedna lékárna nedaleko ještě otevřená a asi za 30 minut zavírá. Rychle jsem se oblékla a nasedla do auta a jela. Problém byl na světě, parkoviště bylo plně obsazené a všude v okolí zákaz zastavení. Super, to bude chvilinka, říkala jsem si a zaparkovala, abych nikomu nepřekážela a modlila se, abych pak kvůli tomu neměla problém.

Byla jsem pryč chvilku, rychle jsem vše vyřídila, nasedla do auta a odjela domů. Při parkování před domem jsem si všimla čehosi bílého, plápolajícího za stěračem. To je jasné, lísteček od městské policie s nějakým paragrafem! Já bych se neviděla! Naštvaná na samu sebe jsem odpochodovala domů, kde se manžel pobaveně smál mé příhodě. Další den ráno jsem si oblékla ono to tričko s dětským obtiskem nožiček v očekávání pochopené mého zkratového těhu - mimoňovství, že mě pochopí nějaký človíček sedící za přepážkou. Naštěstí tričko a výmluva na zkrat v mozku zafungovala a já se slibem a domluvou odpochodovala zpátky domů celá šťastná, že nebudu trestanec! To byl můj první střet se zákonem, samozřejmě se stydím, ale musím uznat, že mají i těhotné na to občas právo šlápnout vedle.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Těhotenská komplikace

Manžel se chystal na pracovní víkend do Krkonoš a ve čtvrtek k večeru se mi udělalo tak zvláštně divně a spodek břicha se stáhnul do takové tvrdé jakoby křeče, nebo nevím, jak to popsat. Osahávala jsem se, jak kdyby mi tam něco vyrostlo a nechápala co se děje. Říkala jsem si, zkusím to zaspat, třeba to ráno bude lepší. Ale ono nebylo a kamenný stav byl zase tady. Ohmatávala jsem se a v duchu si říkala, jestli je to měkké nebo spíš tvrdé. Bylo to tvrdé, tak po třech neúspěšných telefonech do ordinace jsem vyrazila na cestu.

Paní doktorka měla asi 30 minut do konce pracovní doby, tak jsem skoro přiběhla a ufuněná vyprávím sestře, co se mi stalo. Ta mi hned trochu vynadala, že se nemám honit a spíš chodit pomaleji, dobře už budu hodná! Tlak jsem měla trochu vyšší po tom mém půl maratonu, ale paní doktorka se přikláněla k mému rychlejšímu přesunu, tak se nic neděje, tlak mám spíše nižší.

Vyšetření proběhlo, viděla jsem Nikolku, ukazovala, co má mezi nožičkama, asi aby nám řekla, hele nic od minula nenarostlo! Mám nízko položenou placentu, která naléhá dost na čípek, ale prý se ještě bude růstem vytahovat, pokud by tomu tak nebylo, bude plánovaný císařský řez. Odcházela jsem s nadšením že je tam opravdu holka a milionem otázek na téma - císařský řez.

Zase za týden, Lucka s Nikolkou!


 Lucie právě prožila 21. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené