Náušničky: skrytá hrozba

MIMI LIVE! NIKOLKA V pěti měsících jsme naší malé princezně nechali nastřelit náušničky. No řeknu vám, řev to byl neskutečný. Ale ne proto, že by ji to tolik bolelo, ale protože jí sestra chytla ruce a jen tak nepustila. Nedivím se, že neřekli mně, ať ji podržím. Vyměkla bych asi za pár vteřin a Nikolka by měla prostřelenou i ručičku. :-)
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Nastřelení proběhlo v pohodě. Hned jak ji sestra pustila, už se zase smála na celé kolo. Preventivně jsem jí ouška dezinfikovala, občas náušničkami otočila, ale vše se zdálo být v pořádku. Nastřelené náušničky byly i moc hezké, takže jsem jí je chtěla nechat co nejdéle. Podle doktorky to neměl být žádný problém.

Minulý týden o víkendu asi hodinu hlídal malou manžel a já dospávala prokojenou noc. Ono to vstávání po hodině a půl není zrovna osvěžující záležitost. No, a když mi ji přinesl na kojení, byla bez náušničky. Bála jsem se, aby ty dva malé kousky někde nevdechla nebo nestrčila do pusinky. Naštěstí jsme oba kousky brzy našli.

Vrátit do ouška ale tyhle jednorázové náušničky nejdou. Doma jsme měli od babičky náušničky po mně, vyčištěné laserem a vydezinfikované. Dala jsem je ještě raději na pár hodin do lihu a šla Nikolce vypáčit druhou, stále držící náušnici. A v tom byl právě ten zakopaný pes, respektive stroupek. Malá měla mezi tou plastovou zarážkou a náušnicí pořádný, hnisavý strup. Vůbec to nebylo vidět a žádná dezinfekce se k tomu nedostala.

Čtěte také:

Chudák malá si docela se mnou užila, ale musela jsem ji náušničku vyndat a zandat novou. Brečela zhruba stejně, jako když jí sestra chytla ruce. Ale tentokrát už si začala i ouško mnout a sahat si po náušnici. Zakápla jsem jí to dezinfekcí a druhý den si nechala napsat od doktorky mastičku. I když se na začátku zdálo, že akci náušnice zvládneme v pohodě, tak se z toho vyklubala celkem nepříjemná záležitost. Zatím se jí to stále hojí.

V plínce byla návštěva?

První část byla hlavně pro maminky holčiček, ale teď už z jiného soudku a pro všechny. Jak už Nikolka baští příkrmy, tak se změnila i konzistence obsahu plínky. Normálně mám podezření, že se jí vždycky vplíží do plínky obrovský slon, vykoná tam svou potřebu a zase se vytratí. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak to moje malé růžové roztomilé miminko dokáže vykouzlit něco tak velkého a smradlavého. Teď se tomu směju, ale za chvíli ji jdu přebalit, tak uvidíme, jestli byl zase na návštěvě slon. :-)

2. 3. 2016Moniq
Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,měla bych tip na to hojení oušek - mateřské mléko několikrát děnně kapnout na zanícené místo :)

Svojí dcerce jsem uši  nechávala píchnout taky v 5 měsících a přes mé veškeré snahy,mastičky a dezinfekci,se jí zánět nechtěl hojit.Napadlo mě tedy,že když je to mléko takový zázrak že ho zkusím taky.No a světe div se,pomohlo to :) Už jsou to skoro 3 roky a pořád klid :)

Mějte se a A´t jsou ouška brzo v pořádku

Veronika

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Lidi, neblbněte s těma náušnicema pro takhle malý děti. Vždyť tomu dítěti je nějaká paráda úplně jedno a působí mu to jen problémy a bolest. A i pro batole nebo holčičku ve školce to není důležitý - naopak si pamatuju, jak se nám to jako malejm holkám pořád zachytávalo za svetry, motalo do vlasů, nebo jsme s brekem hledaly po hřišti ztracenou náušnici, protože byla zlatá a od babičky a vrátit se domů bez ní, to bysme dostaly :) Co je špatnýho na tom, nechat holku, ať si ty uši nechá píchnout sama, až uzná za vhodný? Krom toho to není pro každýho, já třeba měla s náušnicema problémy celou dobu, co jsem je musela nosit, pořád nějaký záněty atd... v pubertě jsem náušnice vyndala a od tý doby je klid, jen mám zbytečně propíchlý uši:/ Kdybych si to tehdy mohla rozhodnout sama, ať už bych se rozhodla jakkoliv, za případný problémy bych se mohla zlobit jen sama na sebe.

Obrázek uživatele Zuzana
Zuzana

Jéééé, Moniq, záležitost a starost s náušničkami Vám vůbec nezávidím. Měla jsem to tak u sebe v 15 letech, kdy mi je nepoučená MUDr.a také tak doporučila ošetřovat. 

Dnes je tomu ale jinak a na jednorázové nastřelené náušničky se nemá a nesmí vůbec sahat, aby se právě neuvolnily a neprotrhla krustička, která se bezbarvým výtokem po nastřelení udělá (nějak se tomu odborně říká, ale to byste po mně chtěla moc). Náušničkami se nesmí vůbec točit a nesmí se ani dodatečně nijak zakapávat lihem atp. My to dodrželi a malá neměla problém žádný (nastřelovaly jsme v říjnu). Jenže to Vám už dodatečně nepomůže. Tak ať se to rychle hojí a jiné problémy s tím nemá, je je totiž tenkrát měla asi rok, pořád se mi zánět vracel. 

Piškotě Nikolka je každopádně krásná slečna, mějte se, ať jste zdravé,

Zuzana

 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené