Náušničky: skrytá hrozba

MIMI LIVE! NIKOLKA V pěti měsících jsme naší malé princezně nechali nastřelit náušničky. No řeknu vám, řev to byl neskutečný. Ale ne proto, že by ji to tolik bolelo, ale protože jí sestra chytla ruce a jen tak nepustila. Nedivím se, že neřekli mně, ať ji podržím. Vyměkla bych asi za pár vteřin a Nikolka by měla prostřelenou i ručičku. :-)
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Nastřelení proběhlo v pohodě. Hned jak ji sestra pustila, už se zase smála na celé kolo. Preventivně jsem jí ouška dezinfikovala, občas náušničkami otočila, ale vše se zdálo být v pořádku. Nastřelené náušničky byly i moc hezké, takže jsem jí je chtěla nechat co nejdéle. Podle doktorky to neměl být žádný problém.

Minulý týden o víkendu asi hodinu hlídal malou manžel a já dospávala prokojenou noc. Ono to vstávání po hodině a půl není zrovna osvěžující záležitost. No, a když mi ji přinesl na kojení, byla bez náušničky. Bála jsem se, aby ty dva malé kousky někde nevdechla nebo nestrčila do pusinky. Naštěstí jsme oba kousky brzy našli.

Vrátit do ouška ale tyhle jednorázové náušničky nejdou. Doma jsme měli od babičky náušničky po mně, vyčištěné laserem a vydezinfikované. Dala jsem je ještě raději na pár hodin do lihu a šla Nikolce vypáčit druhou, stále držící náušnici. A v tom byl právě ten zakopaný pes, respektive stroupek. Malá měla mezi tou plastovou zarážkou a náušnicí pořádný, hnisavý strup. Vůbec to nebylo vidět a žádná dezinfekce se k tomu nedostala.

Čtěte také:

Chudák malá si docela se mnou užila, ale musela jsem ji náušničku vyndat a zandat novou. Brečela zhruba stejně, jako když jí sestra chytla ruce. Ale tentokrát už si začala i ouško mnout a sahat si po náušnici. Zakápla jsem jí to dezinfekcí a druhý den si nechala napsat od doktorky mastičku. I když se na začátku zdálo, že akci náušnice zvládneme v pohodě, tak se z toho vyklubala celkem nepříjemná záležitost. Zatím se jí to stále hojí.

V plínce byla návštěva?

První část byla hlavně pro maminky holčiček, ale teď už z jiného soudku a pro všechny. Jak už Nikolka baští příkrmy, tak se změnila i konzistence obsahu plínky. Normálně mám podezření, že se jí vždycky vplíží do plínky obrovský slon, vykoná tam svou potřebu a zase se vytratí. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak to moje malé růžové roztomilé miminko dokáže vykouzlit něco tak velkého a smradlavého. Teď se tomu směju, ale za chvíli ji jdu přebalit, tak uvidíme, jestli byl zase na návštěvě slon. :-)

2. 3. 2016Moniq
Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,měla bych tip na to hojení oušek - mateřské mléko několikrát děnně kapnout na zanícené místo :)

Svojí dcerce jsem uši  nechávala píchnout taky v 5 měsících a přes mé veškeré snahy,mastičky a dezinfekci,se jí zánět nechtěl hojit.Napadlo mě tedy,že když je to mléko takový zázrak že ho zkusím taky.No a světe div se,pomohlo to :) Už jsou to skoro 3 roky a pořád klid :)

Mějte se a A´t jsou ouška brzo v pořádku

Veronika

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Lidi, neblbněte s těma náušnicema pro takhle malý děti. Vždyť tomu dítěti je nějaká paráda úplně jedno a působí mu to jen problémy a bolest. A i pro batole nebo holčičku ve školce to není důležitý - naopak si pamatuju, jak se nám to jako malejm holkám pořád zachytávalo za svetry, motalo do vlasů, nebo jsme s brekem hledaly po hřišti ztracenou náušnici, protože byla zlatá a od babičky a vrátit se domů bez ní, to bysme dostaly :) Co je špatnýho na tom, nechat holku, ať si ty uši nechá píchnout sama, až uzná za vhodný? Krom toho to není pro každýho, já třeba měla s náušnicema problémy celou dobu, co jsem je musela nosit, pořád nějaký záněty atd... v pubertě jsem náušnice vyndala a od tý doby je klid, jen mám zbytečně propíchlý uši:/ Kdybych si to tehdy mohla rozhodnout sama, ať už bych se rozhodla jakkoliv, za případný problémy bych se mohla zlobit jen sama na sebe.

Obrázek uživatele Zuzana
Zuzana

Jéééé, Moniq, záležitost a starost s náušničkami Vám vůbec nezávidím. Měla jsem to tak u sebe v 15 letech, kdy mi je nepoučená MUDr.a také tak doporučila ošetřovat. 

Dnes je tomu ale jinak a na jednorázové nastřelené náušničky se nemá a nesmí vůbec sahat, aby se právě neuvolnily a neprotrhla krustička, která se bezbarvým výtokem po nastřelení udělá (nějak se tomu odborně říká, ale to byste po mně chtěla moc). Náušničkami se nesmí vůbec točit a nesmí se ani dodatečně nijak zakapávat lihem atp. My to dodrželi a malá neměla problém žádný (nastřelovaly jsme v říjnu). Jenže to Vám už dodatečně nepomůže. Tak ať se to rychle hojí a jiné problémy s tím nemá, je je totiž tenkrát měla asi rok, pořád se mi zánět vracel. 

Piškotě Nikolka je každopádně krásná slečna, mějte se, ať jste zdravé,

Zuzana

 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Malý generál, co nás rovná do latě

BATOLE LIVE! NIKOLKA Televize Nikolku nikdy moc nezajímala. Teda, musela být zapnutá, ale program jí byl ukradený. Teď je u nás absolutní posedlost pohádkou Máša a medvěd. Ani už nevím, kdy to viděla poprvé, ale teď už po probuzení ječí: Máňa,... Celý článek »

Věty, které nikdy neřeknu

BATOLE LIVE! NIKOLKA Člověk si občas pamatuje věty, které slýchával od rodičů jako malý. Od klasického „co bylo k obědu“ až po univerzální „co blbneš“. Říkala jsem si, že tyhle věty jen tak neřeknu. Ha ha. „Co blbneš“ nebo „co děláš“ je u nás na... Celý článek »

Nočníkové trápení a sníh za odměnu

BATOLE LIVE! NIKOLKA Svátky za námi a celý nový rok před námi. Stromeček Nikolčino řádění přežil a dárky měly úspěch. Co nám trochu kazilo atmosféru, bylo nastydnutí. Já měla nakonec zánět dutin a Niky dvoutýdenní virózu nebo nemoc ruka-noha-pusa.  Celý článek »

Veselé Vánoce přeje uličnice

BATOLE LIVE! NIKOLKA Už je to tady zase. Blíží se Vánoce. Stromeček máme už více jak týden a zatím stojí. Sice to vypadá, jako by nám ho okradli skřítkové, ale jinak je krásný. Jeden řetěz jsme nechali přeci jen trochu níž a Niky s ním za chvíli... Celý článek »

Příští zastávka: Odstavení

BATOLE LIVE! NIKOLKA Tak jsem se rozhodla. Přestáváme kojit. Teda mňami, jak Nikolka říká, dostane jen ráno a večer. Odstavovat ji ještě úplně nechci. Ale teda desetkrát za den jako do teď kojit nebudeme. I tak to bude boj. Celý článek »

Kdy vyleze na lustr? Asi za týden

BATOLE LIVE! NIKOLKA Vždycky, když mi někdo říká, že bude hůř, tak mu nevěřím. Respektive jí. Říká mi to většinou nějaká maminka staršího dítka, které je stejně akční jako naše Nikolka. Celý článek »

Co z té naší holčičky jednou bude?

BATOLE LIVE! NIKOLKA Těšila jsem se na dobu, kdy Nikolka bude usínat u čtení pohádek. A je to tady. Knížky miluje. Jak ty, kterým ještě nerozumí, tak i obrázková leporela. Až posledních pár dní mi knížky nebere, neničí, ale hajá vedle mě,... Celý článek »

Pusinky pro všechny

BATOLE LIVE! NIKOLKA Když Nikolka začala chodit, bála jsem se, že bude ještě míň tulící, než kdy byla. Ale opak je pravdou. Nikdy se moc nechtěla ňufat, teď pusinkuje plyšáky, posílá pusinky pejskům v televizi a venku je každý pejsek „malej“.  Celý článek »

Kočárek nech doma, mámo

BATOLE LIVE! NIKOLKA S chodícím batoletem přicházejí další starosti, ale i radosti. Nikolka už metelí celkem rychle. Což občas není žádná sranda. Dneska mi málem ujel kočár, když jsem ji chytala. Nevěděla jsem, kam dřív. Prostě žádná nuda. Celý článek »

První krůčky a kopec srandy

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka chodí. Už dokonce víc ťape, než leze. Chce se mi říct jupííí, ale jak se říká: Pozor na to, co si přejete. Když začala chodit, byla to hrozná sranda. Sama si stoupla, udělala pár kroků a začala se hrozně smát. Nově... Celý článek »

Ťap, ťap, bum, řev

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka se nám začíná pouštět do dalšího dobrodružství a tím je chození. Zatím nechodí, ale opravdu jen experimentuje. Takže už máme první bouli. A to obě. Celý článek »

První věta a malý hacker

BATOLE LIVE! NIKOLKA Rozhodně se v létě nenudíme. Uhlídat naši dračici je někdy opravdu výkon. Občas jí dovolím i to, co bych normálně nedovolila, aby byl klid. A dost často se mi to vymstí. Jako třeba, když jsem ji nechala hrát si s počítačem,... Celý článek »

365 dní plných lásky

MIMI LIVE! NIKOLKA Už je to rok, co se nám narodila naše zdravá, krásná a úžasná dcera. Rok plný radosti, smíchu, překvapení, ale i nevyspání, a co si budeme povídat, párkrát i pocitů zoufalství. Rozhodně jsme se ale nenudili. S naší dračicí ani... Celý článek »

Kojení jako na tenise a jízda na nočníku

MIMI LIVE! NIKOLKA Až se Nikolka rozběhne, tak nevím, co budu dělat. I když jen leze a obchází nábytek, zdrhá docela slušně. Vždycky zapne turbo a peláší pryč. Začíná se i pouštět, to znamená pády a neustálý dohled. Celý článek »

Průjem jako prázdninový dárek

MIMI LIVE! NIKOLKA Tak nám ty prázdniny pěkně začaly. Nejprve horečka před cestou do Itálie a teď zase nějaká žaludeční viróza. Nejprve jsem měla střevní a žaludeční potíže. Manžel na služební cestě a já sama s Niky. Bylo to hrozné, s vypětím... Celý článek »

Pozor, kouše!

MIMI LIVE! NIKOLKA Někdy si říkám, jestli máme doma štěňátko nebo miminko. Naše Niky má sice zatím jen dva zoubky, ale pokousat dokáže slušně. Samozřejmě jako každé mláďátko kouše hlavně maminku. Dokáže hryznout tak, že mám otisk jejích zoubků i... Celý článek »

Maminka hubne, Niky konečně spinká

MIMI LIVE! NIKOLKA Najít si čas pro sebe s malým miminkem je opravdu těžké. Vy, co máte víc dětí, si určitě řeknete, že bude hůř. Ale i tak se snažím Nikolce věnovat, co to jde. Jenže taky musím udělat občas něco pro sebe. Jenže kdy?  Celý článek »

Tak už prosím spinkej

MIMI LIVE! NIKOLKA Tuhle větu jsem za posledních devět měsíců řekla už asi tisíckrát. Se spánkem bojujeme už hodně dlouho. Postěžovat si je jedna věc, ale vyřešit, je věc druhá. Jednu dobu už spala i čtyři hodiny v kuse, ale jásala jsem předčasně. Celý článek »

Proč kupujeme hračky?

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka dlouho měla jen pár hraček, jenže pak jsem podlehla marketingovým vějičkám a koš na hračky se začal plnit. Musím říct, že naprosto zbytečně. Celý článek »

Žádné miminko, ale tornádo Nikolka

MIMI LIVE! NIKOLKA Každý mi vždycky říkal, ať si miminko užívám, že to strašně rychle utíká. Užívám si ji pořád, co to jde, ale tedy utíká to až neskutečně. Už to není žádné malé miminko, ale malá dračice. Občas jí také říkám růžový Hulk. :-) Celý článek »

Zoubky – úmorný běh na dlouhou trať

Už když Nikolce byly tři měsíce, říkal nám kamarád - lékař, že jí brzo vyroste první zub. No a už jí bude za chvíli osm měsíců a zoubek pořád nikde. Zoubky sice Niky ještě nemá, ale jak je nevrlá, uplakaná, nebo chce hodně nosit, tak to pořád... Celý článek »

A nebudu spát a nebudu

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka je hodné miminko. Ale absolutně nespací. Čumákuje do naprostého vyčerpání a pak šíleně unavená brečí, že chce spát. Byla jsem nadšená, když se začala celkem brzo přetáčet. Teď ji ale uložím, přikryju, zazpívám, najednou... Celý článek »

Z uzlíčku osobností

MIMI LIVE! NIKOLKA Je až zarážející, co člověk udělá za první rok života za pokrok. Naší malé je teprve pět měsíců, ale už má svoji hlavu. Když nechce, tak prostě nechce. A to to byl ještě nedávno takový malý uzlíček, který na mě vyděšeně koukal,... Celý článek »

Krásný a utahaný nový rok

MIMI LIVE! NIKOLKA Když se Nikolka narodila, říkala jsem si, že jí nebudeme kupovat moc hraček. První Vánoce mě ale rychle vyvedly z omylu. I když z dárků ještě neměla rozum a nejvíc ji zajímalo, jestli si může strčit balicí papír do pusinky,... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené