Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa...

Jak už to u mně bývá zvykem, a pravidelní čtenáři odsouhlasí, já musím mít vždycky něco EXTRA! :) Když jsem v loni v létě začala chodit pracovat a děti byly s mou nejúžasnější chůvou na světě, říkala jsem si, že se konečně můj život ustálil. Sice ne v kdovíjak radostné idylce, ale přece. Vše bylo v zajetých kolejích. Děti, chůva, práce, návštevy, sem tam nějaký ten článek o přítelkyni vraždícího ,,magora".. :D Prostě normální život vězěňské vdovy.

To jsem ale ještě netušila jak moc se mýlím. Osud si s námi někdy zahraje partyji, která by nás ani ve snu nenapadla. A dnes už vím, že asi vše co se děje má svůj důvod...

Bylo nebylo, jednoho dne jsem díky své práci poznala o 13 let strašího, skvěle vypadajícího, inteligentního Američana, který byl v Praze na dovolené. Záhy sice odlétal zpět do Afganistánu, ale o 14 dní později se zase vrátil. Hlava se mi zatočila...Tohle já přece nechci. Ano, jsi fajn, ale...já žiju tady, mám kluky, ty jsi z daleka, voják v rizikové oblasti a navíc, já se nechci zamilovat a ani se na to necítím.

Nakonec z něj ale vylezlo, že se vrací domů, kde má dva syny a musí se o ně postarat, protože exmanželka se z rúzných, i zdravotních důvodů postarat nemůže. Ať jsem sebevíc nechtěla, útoku armády jsem prostě zabránit nedokázala :) A teď jsme tady. V Kalifornii (Sacramento)

Jestli mi donedávna můj každodenní život připadal bláznivý, tak teď už to asi ani slovy popsat neumím. Máme dohromady pět dětí! Takže k našemu triple X (1,2 a 4 roky) přibyl ještě Jacob (5 let) a Zander (Alexander, 10 let). Popravdě řečeno si tu někdy připadám jako exot, kterému něco chybí :-D Jsem tu jako ,,ohrožený druh", jediná ženská v baráku proti šesti ocáskům...

Někdy toho sice mám až až a na chvíli si někam zalezu, na druhou stranu je to určitě o mnoho lepší než být na vše sama. Po delší době jsem opět ráda že žiju! Ale je to boj...

Hulákání doma obstarává David jelikož to měl donedávno v popisu práce a mě to vyhovuje :-) Jsem vlastně ten hodnej polda. Necheš poslechnout? Víš to jistě? Co by na to asi řekl taťka?? :-D Jo, já vím...asi to není úplně ideální, ale pokud je někdo z Vás matka pěti kluků, dáte mi za pravdu, že použijete cokoli co zabere!
Už jsme se celkem sžili a fungujeme v pevně stanovené rutině a harmonogramu, jinak by totiž maminka neuvařila, neuklidila a byl by tu chaos. Takže to tu tak trochu funguje jako našem malém soukromém ,,BOOT CAMPu" :O)

O víkendech se snažíme makat na zahradě a zvelebit ji k obrazu mému. A musím říct, že úspěšně. Je celkem vtipné, že letitý voják doma nemá ty tendence velit a fungujeme stylem: ,,Co ještě chceš na tý zahradě udělat? Jak a kdy chceš začít malovat?" :-)

A jak to u nás tedy vypadá? Teploměr na sluníčku leze už celkem slušně přes třicet stupňů, a tak jak jen to jde, pracujeme na zahradě kolem bazénu, abychom se co nejdříve mohli koupat.

Zander chodí ze školy ve 14:30 a Jacob hodi do předškoly od pondělí do čtvrtka od 12:00 do 16:25. Společně s odpoledním spaním jsou to moje milníky, kterými se řídím.

Dex a Max chodí spát spolu hned po obede. To je taky jediná volnější chvile za celý den, kdy jediné nezbedné dítko kolem je Alex. Toho dáme do předškoly od září.

Večer pak nastává hromadné koupání divé zvěře ve čtyřech :-D To je hulakotu, jekotu a hlavně vody všude. V osm všechno zalézá do svých doupat a já pokorně a především šťastně odházím ven na cigárko, dvě, tři s enegriťákem v ruce...

Dexíkovi je 15 měsíců, je to obr. Díky pohybu už není tak tlustej :-) ale dlouhej teda je! Na kočárku s Maxem si každý myslí, že máme dvojčata. Dexoušek se nám nikdy lézt nenaučil...tzv. ,,prdelákuje" kamkoli potřebuje a zdokonalil to natolik, že to lezení vynahradilo. Je jak střela a aspoń mamince pomůže s uklízením podlahy, což je u nás nekonečná práce. Na chození je lenoch. Sice chodí, ale odmítá se pustit. To už mě trochu štve, protože oba kluci mi v tomto věku už chodili a když to tak vezmu, tak 15ti měsíční Maxík byl tátovi na první návštěvě a v pohodě tam vydržel dvě hodiny běhat.

Dexíno se dostane kam může, miluje naše fretky, neustále okupuje jejich bydliště a strčí jim tam co může :-D Jeho nejoblíbenější činnost dne je ale stále jídlo, to je prostě marný. Pán je labužník, papání si vychutnává. Jí snad úpně všechno včetně pizzy. Jeho nejnovejší láskou se stala lízátka.

Náš benjamínek je moje koulička u nohy, kam se hnu, tam mě pronásleduje. Momentálně nám roste 6 zubů naráz, tak je někdy veselo..

Maxík je šídlo. Zvládá zlobit naše ,,dvojčata" Alexe a Jakea a oni mu pak oplácí. Max se ale rozhodně nevzdává lehce a vymýšlí lumpárny jednu za druhou. Jeho zlozvykem je lezení na všechno a všude. Už seděl i na krbu a díky bohu že není šance aby se dostal ke stropu na trámy :-D Během práce na zahradě se mu už dvakrát podařilo úspěšně spadnout do bazénu. Nepoučen už je nucen nosit vestu do vody kdykoli je poblíž.

Začal nám povídat, ale výhradně anglicky, tedy zatím. I když musím uznat, že já i přítel občas valíme oči jaké dělá pokroky.

V noci se každý den rozrazí dveře ložnice a tam stojí náš Maxíno. V jedné ruce pití a v druhé spací berušku. Nacpe se mezi rodiče i s dotyčným hmyzem a zabere asi tak 70% prostoru...

Jak už jsem zmínila, tak Alex tu našel své zlovolné dvojče :-D Mezi ním a Jakem je jen 9 měsíců rozdíl a je to někdy na mašličku. Alexek mluví anglicko-česky (mimi sleeping, já chci bottle, kde mám shoes a pod.). Stal se z něj prostřední sourozenec. Najednu stranu mu to vyhovuje, odpadly mu nějaké povinnosti, ale na druhou stranu asi trochu zvlčil. Někdy ho musím od Jacoba oddělit a pak to s nimi celkem jde. Spolu ale řádí jak tyfus.

Jacob to je taky dílo. Těžce nese ztrátu postu nejmladší tátovi prdelky a privilegií mimina. To doslova. Chápu, že byl nejmladší, ale zachazelo se s ním ťuťuťu a tak to teď trochu skřípe. Mámu vždy otravoval dokud nedostal to co chtěl a vždy bylo po jeho, tak se teď učíme rozumět novému postavení mezi mladšími sourozenci a hlavně poslouchat, což se nám teda vůbec nechce. Někdy ho v noci trápí noční děsy, ale už se nám je podařilo eliminovat tak na jeden den v týdnu, což je úspěch. Zavedla jsem mu pře spaním pevný ale hlavně klidový režim bez TV, či tabletu jen o knížce a funguje to. A tak i dny jsou s ním už lepší. Býval vždy podrážděný druhý den po nočních děsech.

Mimochodem mluví česko-anglicky je to dost podobné jako Alex s tím rozdílem, že v jeho mluvě je vetší podíl angličtiny.

Zander...byť je to Alexander budu ho oslovovat takhle, aby se Vám to nepletlo. Desetiletý exot, drzoun, který si myslel, že je pánem domu, nic nemusí a škola, tak ta už vůbec není důlržitá...tak to bylo když se táta po letech konečně vrátil na trvalo domů. Teď už je to lepší, ale pořád máme co vylepšovat ohledně lhaní a dohánění do školy. Rád ale pomáhá s Dexíkem, zvládne ho i přebalit a nakrmit, no šikula. Občas je doma sice sem tam nějaký výstup této naší hysterky, ale postupně se to ve většině případů lepší.

Každý týden chodí Zander i Jacob i psycholožce, protože situace s jejich mámou, není lehká, ani obvyklá a navíc si s ní taky dost zažili, tak doufáme ve zlepšení na všech frontách, ale víme, že vše chce čas. Je ale vidět, že normální rodinný život oboum klukům vyhovuje a to je hlavní.

A já? Abych se z toho nezbláznila, pořídila jsem si dvě fretky, samozřejmě holčičky, a mám radost, že se můžu starat i o někoho jiného než jsou děti a hlavně kluci. A tak když děti spí, věnuji se jim a děti je mají moc rády. K vánocům jsem dostala artistický stůl, tak se snažím vyhradit si chvíle na malování a jinou kreativní činnost, kterou jsem dříve tak milovala. Snad to bude lepší a lepší jak kluci porostou...

Dnes to bylo vyčerpávájící, ale chtěla jsem Vám přiblížit jak to u kalifornských Homolkových vypadá a navíc psaní těchto článků mě vždy moc bavilo a snad i některé z Vás :-D A tak jsme zpět....

Zdraví Pavlína

Doma v Kalifornii

Všehochuť od loňského listopadu do teď :O)
18. 3. 2015Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené