NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to...

Ve čtvrtek jsem absolvovala prohlídku u mého pana doktora. Všechno proběhlo v pořádku. Od začátku jsem nabrala nějakých 7 kg, což je takový můj standart. A za dva týdny mě čeká glukózový test (no FUJ!). Jen krevní obraz nás trochu potrápil nízkými hodnotami. Takže bych měla dlabat pilule a vysvětluje se tím má unavenost. Občas se mi totiž stává, že na mě únava dopadne jako velký balvan, kterého se ne a ne zbavit. Alespoň vím, že za to nemohou jen naši broučci, ale i zhoršené výsledky krve. Budeme dlabat a snad bude líp.

Poslední dva dny mě bolí celé tělo a vůbec je mi tak nějak nic moc, že tuším nějaké nastydnutí. Však se nám také celkem rapidně ochladilo a při takovýchto změnách počasí naše rodinka obvykle padá do peřin, čajíků, léků a v Alexově případě do studených zábalů na krk. Trpí totiž na laryngitidy. Kdykoli se mu třeba ráno objeví mužská smrtelná nemoc, večer už automaticky chodí spát se zábalem na krku a s hodně pod hlavou, aby se mu dobře dýchalo. Nečekáme už na nic, protože kdyby zábal nedostal, už po pár hodinách spánku začíná ne kašlat, ale štěkat a sípat. A my ho pak musíme ládovat prednisonem po kterém se nám často pozvrací. Kdo zná, ví, že není o co stát, když jde o tento průběh onemocnění.

Jinak se pro mě týden od týdne stávají veškeré práce a procedury stále namáhavější a z minulého těhu vím, že bude hůř. Před porodem už na tom potom nebudu se silami hůř než po něm.

A co se našich kluků týče, tak Maxík si dál nadává, skučí a vříská ve své uvztekanosti. Akorát to doplnil razantním NE, NE! a horní jedničky deroucí se na svět nám to rozhodně neulehčují. Někdy to vypadá, že to spíš vylezu já z toho řevu dřív na strop než ony ven. Taky jsme pořídili pořádné botičky na to jeho ťapání. Takže teď už si to vyšlapuje světem jako „velkej chlap". Brácha nám utíká a my ho za dvě ruce honíme. Je to ale srandy kopec.

Alexek dělá, že mu utíká a Maxíka moc baví ho pronásledovat. Doplazí se za ním vlastně všude. Někdy si spolu vydrží hrát i půl hodiny, jindy je hned slyšet řev, protože se Maxík dostal k něčemu, co se Alexkovi rozhodně nelíbí. Přeci jen byl Alex donedávna zvyklý, že všechny hračky byly jen jeho a teď najednou se o ně musí podělit s malým plazivým vetřelcem, kterého je všude plno. Někdy ho to pěkně štve, jindy jde, sám mu donese autíčko a hrajou si. Myslím si ale, že by mohlo být i hůř. Holt se s tím kluci musejí trochu sžít, akorát každý trochu jinak. Alex si musí zvyknout, že musí podělit a Max zase, že nemůže mít vše, co vidí u bráchy.

A že už se Maxík nedá jen tak odstrčit, to je tedy pravda. Vůbec si nechce nechat líbit, když by mu brácha něco vzal. To je hned plno vzteku. Naštěstí už jsme Alexe naučili alespoň to, že když chce auto co má bráška, musí mu za to nabídnout auto jiné.

Už se nám ale nedaří broučka odnaučit NE za každou větou a jako odpověď na vše. „Alexku jdi se vyčůrat, přešlapuješ." Jako odpověď zlatíčko konstatuje cestou na záchod „NE!" Občas to chce opravdu obří dávku trpělivosti nevypěnit a jednu mu za to odmlouvání nelupnout po zadku. Je mi ale jasné, že je to jen takové období, které přejde stejně jako vzteklé válení se po zemi.

Vztek ho ostatně opustil úplně. Po dvou letech zřejmě konečně dospěl k závěru, že tudy cesta nevede. Vymyslel však zbrusu novou strategii prosazování si svého. Když nefungoval vztek, zákonitě přeci musí zafungovat cílený brek a sem tam ukápnutá nějaká ta slza. Teď teprve je to naše malá herečka. V praxi to vypadá asi následovně. Optám se ho, zda by si zul pantofle a svléknul tepláčky, aby se mohl převléci ven. A teď záleží na jeho momentálním rozpoložení. Pokud je ratolest v dobré náladě, požadavky splní. Pokud se mu ale zadaný úkol z nějakého důvodu nezamlouvá, následuje srdceryvný brek a vzlykání.

Ono doma je to ještě jedno. Ať se vzteká nebo brečí. Jenže když vám začne brečet v krámě, že tuhle sušenku prostě kupovat nechce (a je mu jedno vysvětlování, že ji kupujete pro sebe) nebo když brečí, že se chce ještě dívat na mašinky (a vy už po půl hodině chcete jít dál), vypadáte jako despotická zlá matka, neboť vaše dítě působí jako nevyrovnané na psychicky labilní.

A taky má pořád nějaké AU. Ať už si vzpomene, že měl odřené koleno, nebo do něj Maxík strčí, vždy je to AUUU. Simulant jeden. Ale co se divím, když je to vlastně mrňavej chlap.

A ještě o jeden zážitek se musím podělit. A musím se přiznat, že jsem se zase jednou od srdce nasmála. Jednoho dne si náš taťka sedl k počítači a jen to Alex zbystřil začal křičet, že chce pohádku. Tatínek převelice nadšený při pomyšlení na pomilionté puštění Aut, Madagaskaru či nějaké jiné libovky, začal hledat kompromis. Po chvilce dohadování se jako chlap s chlapem to skončilo puštěním jedenáct let starého záznamu závodu Moto GP. Aby toho ale nebylo málo, sedli si k tomu pánové na gauč s helmami na hlavách a Alexek celý závod komentoval hlasitým BRRRRM asi při každém třetím záběru. Maxík byl také přizván na novou pohádku a i ten mini chlap vydržel sedět tátovi dobu na klíně a čučet na brrrrm. Když závod skončil, Alexek nasedl na first bike (stále ještě s motorkářskou helmou na hlavě) a začal jezdit po bytě za zvuku svého brrrrm motoru s Maxíkem prdkajícím brrrm v chodítku v závěsu.

Tak zase příště, snad včas, při rekapitulaci našeho již dvacátého sedmého týdne.

3. 9. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené