A nebudu spát a nebudu

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka je hodné miminko. Ale absolutně nespací. Čumákuje do naprostého vyčerpání a pak šíleně unavená brečí, že chce spát. Byla jsem nadšená, když se začala celkem brzo přetáčet. Teď ji ale uložím, přikryju, zazpívám, najednou hodí zadečkem a už na mě kulí očka.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Prostě je to totální nespavec. Přes den toho naspí všeho všudy dohromady dvě hodiny maximálně. Nejlépe po půl hodinkách. Ať už ji mám v šátku, v nosítku, v posteli, v postýlce, v kočárku… Většinou spí prostě jen 30 minut. V noci se pak budí po dvou hodinách. Navíc nejraději chodí spát hodně brzo a ve čtyři ráno se přetočí na bříško a koukne na mě s výrazem: Pojď si hrát, mámo. Pak mě stojí hodně sil, přemluvit ji, že má ještě aspoň do šesti spinkat.

Nejdřív koupat, pak papat. Nebo obráceně?

S večerem se pojí i další oblíbená Piškotí zábava. Papání kaše. Naše malá už by se asi nejraději krmila sama, a to plnými hrstmi. Samozřejmě si pak opatlané ručičky nezapomene otřít do vlásků. Tuhle jsem ji vykoupala, oblékla do pyžamka (což je teď taky slušná bojovka) a dala papat. Zamatlala se tak, že jsem ji musela znovu celou umýt a převléknout do jiného nočního outfitu. Takže nevím, jak tomu předejít. Bojím se, že když ji dám nejdřív papat a pak ji vykoupu, tak se mi třeba poblinká ve vaně, což bych nerada. Stejně tak jako když jsme nedávno šly k doktorce na očkování.

Malá měla k obědu bataty s krůtím masem, sice jí to strašně chutnalo, ale neopomněla mi ukrást lžičku, její obsah na sebe obrátit, rozpatlat a udělat si oranžovou image. Nikolku jsem stihla umýt jen zběžně, musely jsme k doktorce. Naštěstí se mi bataty celkem povedly v rychlosti vyčesat, obličejík opláchnout a oblečení převléknout. I tak mi přišlo, že má tvářičky trochu do oranžova. :-) Samozřejmě neměla.

Čtěte také:

Jak už jsem psala, obléknou tu naši malou čertici je fakt teď nadlidský výkon. Jak ji položím na přebalovák, šup a je na bříšku. U toho mi vše bere, zahazuje nebo strká do pusinky. Už trochu péruje na kolínkách, takže pak jde na kolena a snaží se nekontrolovaně vystřelit dopředu. Nedávno jsem ji přebalovala a oblékala do pyžamka. Musela jsem ji mít na zádech, protože zapínání oblečku bylo na bříšku. Spustila takový řev, až manžel přišel a ptal se, co se děje, jestli jí něco není. Co nejrychleji jsem ji oblékla, dovolila jí se přetočit a okamžitě byl klid. Koukala z okna a byla nadmíru spokojená.

V šátku se dokonce naučila koukat mi přes rameno, co je za námi. Zapře se o mě kolínky, opře se o ruce a zvedne se tak, že vidí za mě. No, a to ještě plno věcí neumí. Myslím, že se máme s naším malým zlatíčkem ještě na co těšit. Ale stejně je naprosto úžasná. :-)

16. 3. 2016Moniq
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Moniko,

víte, co jsem dělala, když jsem byla vyřízená před druhým porodem a měla věčně zamatlané dítě od kaše? Ulehčila jsem si práci a synovi poskytla nevídanou zábavu - měla jsem ho v ergonomické vaničce, takže byl v takovém polosedu - tedy žaludek výš než bříško a žádné blinkání se nedělo... sázela jsem do něj kašičku rovnou ve vaně. A pak jsem ho jen opatrně oblékla (což šlo dobře, protože byl jídlem celkem unaven) a šel klidně spinkat.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Pusinky pro všechny

Když Nikolka začala chodit, bála jsem se, že bude ještě míň tulící, než kdy byla. Ale opak je pravdou. Nikdy se moc nechtěla ňufat, teď pusinkuje plyšáky, posílá pusinky pejskům v televizi a venku je každý pejsek „malej“. Niky už chápe, že něco... Celý článek »

Kočárek nech doma, mámo

BATOLE LIVE! NIKOLKA S chodícím batoletem přicházejí další starosti, ale i radosti. Nikolka už metelí celkem rychle. Což občas není žádná sranda. Dneska mi málem ujel kočár, když jsem ji chytala. Nevěděla jsem, kam dřív. Prostě žádná nuda. Celý článek »

První krůčky a kopec srandy

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka chodí. Už dokonce víc ťape, než leze. Chce se mi říct jupííí, ale jak se říká: Pozor na to, co si přejete. Když začala chodit, byla to hrozná sranda. Sama si stoupla, udělala pár kroků a začala se hrozně smát. Nově... Celý článek »

Ťap, ťap, bum, řev

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka se nám začíná pouštět do dalšího dobrodružství a tím je chození. Zatím nechodí, ale opravdu jen experimentuje. Takže už máme první bouli. A to obě. Celý článek »

První věta a malý hacker

BATOLE LIVE! NIKOLKA Rozhodně se v létě nenudíme. Uhlídat naši dračici je někdy opravdu výkon. Občas jí dovolím i to, co bych normálně nedovolila, aby byl klid. A dost často se mi to vymstí. Jako třeba, když jsem ji nechala hrát si s počítačem,... Celý článek »

365 dní plných lásky

MIMI LIVE! NIKOLKA Už je to rok, co se nám narodila naše zdravá, krásná a úžasná dcera. Rok plný radosti, smíchu, překvapení, ale i nevyspání, a co si budeme povídat, párkrát i pocitů zoufalství. Rozhodně jsme se ale nenudili. S naší dračicí ani... Celý článek »

Kojení jako na tenise a jízda na nočníku

MIMI LIVE! NIKOLKA Až se Nikolka rozběhne, tak nevím, co budu dělat. I když jen leze a obchází nábytek, zdrhá docela slušně. Vždycky zapne turbo a peláší pryč. Začíná se i pouštět, to znamená pády a neustálý dohled. Celý článek »

Průjem jako prázdninový dárek

MIMI LIVE! NIKOLKA Tak nám ty prázdniny pěkně začaly. Nejprve horečka před cestou do Itálie a teď zase nějaká žaludeční viróza. Nejprve jsem měla střevní a žaludeční potíže. Manžel na služební cestě a já sama s Niky. Bylo to hrozné, s vypětím... Celý článek »

Pozor, kouše!

MIMI LIVE! NIKOLKA Někdy si říkám, jestli máme doma štěňátko nebo miminko. Naše Niky má sice zatím jen dva zoubky, ale pokousat dokáže slušně. Samozřejmě jako každé mláďátko kouše hlavně maminku. Dokáže hryznout tak, že mám otisk jejích zoubků i... Celý článek »

Maminka hubne, Niky konečně spinká

MIMI LIVE! NIKOLKA Najít si čas pro sebe s malým miminkem je opravdu těžké. Vy, co máte víc dětí, si určitě řeknete, že bude hůř. Ale i tak se snažím Nikolce věnovat, co to jde. Jenže taky musím udělat občas něco pro sebe. Jenže kdy?  Celý článek »

Tak už prosím spinkej

MIMI LIVE! NIKOLKA Tuhle větu jsem za posledních devět měsíců řekla už asi tisíckrát. Se spánkem bojujeme už hodně dlouho. Postěžovat si je jedna věc, ale vyřešit, je věc druhá. Jednu dobu už spala i čtyři hodiny v kuse, ale jásala jsem předčasně. Celý článek »

Proč kupujeme hračky?

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka dlouho měla jen pár hraček, jenže pak jsem podlehla marketingovým vějičkám a koš na hračky se začal plnit. Musím říct, že naprosto zbytečně. Celý článek »

Žádné miminko, ale tornádo Nikolka

MIMI LIVE! NIKOLKA Každý mi vždycky říkal, ať si miminko užívám, že to strašně rychle utíká. Užívám si ji pořád, co to jde, ale tedy utíká to až neskutečně. Už to není žádné malé miminko, ale malá dračice. Občas jí také říkám růžový Hulk. :-) Celý článek »

Zoubky – úmorný běh na dlouhou trať

Už když Nikolce byly tři měsíce, říkal nám kamarád - lékař, že jí brzo vyroste první zub. No a už jí bude za chvíli osm měsíců a zoubek pořád nikde. Zoubky sice Niky ještě nemá, ale jak je nevrlá, uplakaná, nebo chce hodně nosit, tak to pořád... Celý článek »

Náušničky: skrytá hrozba

MIMI LIVE! NIKOLKA V pěti měsících jsme naší malé princezně nechali nastřelit náušničky. No řeknu vám, řev to byl neskutečný. Ale ne proto, že by ji to tolik bolelo, ale protože jí sestra chytla ruce a jen tak nepustila. Nedivím se, že neřekli mně... Celý článek »

Z uzlíčku osobností

MIMI LIVE! NIKOLKA Je až zarážející, co člověk udělá za první rok života za pokrok. Naší malé je teprve pět měsíců, ale už má svoji hlavu. Když nechce, tak prostě nechce. A to to byl ještě nedávno takový malý uzlíček, který na mě vyděšeně koukal,... Celý článek »

Krásný a utahaný nový rok

MIMI LIVE! NIKOLKA Když se Nikolka narodila, říkala jsem si, že jí nebudeme kupovat moc hraček. První Vánoce mě ale rychle vyvedly z omylu. I když z dárků ještě neměla rozum a nejvíc ji zajímalo, jestli si může strčit balicí papír do pusinky,... Celý článek »

Rýma: pohroma pro malý nosík

MIMI LIVE! NIKOLKA Pravidlo číslo jedna: Nikdy nejásat, že třeba miminko dobře spí, hezky papá atd. Já byla nadšená ze spaní. Pár dní úžasně usínala. Dala jsem ji do postýlky, pustila kolotoč a ona usnula. Prostě paráda. Takhle krásně to šlo jen... Celý článek »

Máme doma občanku, co má vlastní občanku

MIMI LIVE! NIKOLKA My jsme si museli počkat na občanský průkaz do 15 let. A tehdy to bylo velká sláva, když jsme získali tu plastovou kartičku. Naše miminko dostalo občanský průkaz už ve třech měsících, ale teda, kdo na focení na průkazku nemusíte... Celý článek »

Zaručené tipy, jak poznat maminku kojence

MIMI LIVE! NIKOLKA Mít miminko je skvělé, úžasné a naplňující. Jenže i náročné a vyčerpávající... a to naše malá ještě samozřejmě neleze a neběhá. Takže mám zatím relativně pohodu. Ale co můžu, to si ztížím.  Celý článek »
Na fotce je Nikolce cca 8 týdnů a nízko je kvůli kojení. Právě dopapala :-)

Šátek – spása moje

MIMI LIVE! NIKOLKA Minule jsem psala o nákupu s kočárkem, ale občas nosím naši malou i v šátku. Opravdu jsem moc ráda, že mě kamarádka na šátkování přivedla, protože jinak bych první dva měsíce jen seděla na gauči a kojila.  Celý článek »

Nákupní absťák aneb Piškotě na výletě

MIMI LIVE! NIKOLKA Občas naši malou nosím v šátku, ale někdy přijde na řadu kočár. Zvlášť na delší vzdálenosti. Šátek ale bývá v pohotovosti v kočárku. Někdy je nakupování s kočárkem docela očistec, bariérové vjezdy, úzké uličky a přeplněné regály... Celý článek »

Jak se žije s miminkem

MIMI LIVE! NIKOLKA Říká se, že se z každé ženy stane maminka v jiný čas. Jedna je matkou hned, jak uvidí dvě čárky na těhotenském testu, další porodem a třetí třeba až rok po porodu. Ze mě se stala maminka porodem. Celý článek »

Naposledy navštívené