Nedovolená dovolená

MÁMA ZUZANA Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina.

Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom nemohli jet. Bylo to také z důvodu jejich koupě před narozením Zorky (letenku bez data narození dítěte nekoupíte, i kdybyste se na hlavu stavěli). A ono to teď tak nějak nastalo. Myslím rozhodování, zda je rozumné a vhodné skutečně odletět.

Hlavním argumentem samozřejmě je zdraví dětí a to, zda zvládnou let. Vypadají, že to pro ně bude mnohem menší problém, než pro nás – to my nespíme z toho, zda děti budou spát a jak to v letadle bude vypadat. I po poradě s dětskou Mudrou to vypadá, že to zase není až tak špatný nápad, když tam navíc na pobřeží děti ani dospělí nepotřebují zvláštní očkování.

Druhým, a pro nás momentálně palčivějším argumentem, je také suma, na kterou pobyt tam vyjde, přestože letenky byly za velmi atraktivní akční cenu. Nemáme totiž ještě stále dořešené stavební řízení a rovněž v bance stále vyžadují další a další papíry a potvrzení, takže se vše táhne. Nevíme tedy, zda opravdu na hypotéku dosáhneme, přestože vše již vypadalo několikrát na dobré cestě.

V současné době chtějí v bance potvrzení, že nyní objekt v katastru zapsaný jako rekreační chata budeme moci po rekonstrukci převést na trvalé bydlení. Zní to jako banalita, ale na našem stavebním úřadu je Pan Úředník, pro kterého je problém jak dodržet jeho vlastní lhůty, tak udělat to, co je jeho povinností. Jak z něj budu tahat vyjádření, které je nepovinné, to vskutku nevím. A jestli chcete namítnout, že úředníci mají pomáhat, tak někdy si tu pomoci představují asi velmi zvláštně… a k mé lítosti na pána nezabraly ani naše děti.

Neumíme se tedy rozhodnout, zda jet na vytouženou dovolenou do vytoužené destinace a vrazit do toho peníze, které by nám později mohli chybět při platbách, než dostaneme hypotéku (ano, slovo než je použito záměrně – pořád jsem totiž optimista! :-D), nebo se na to vykašlat, letenky stornovat a za ušetřenou minimálně polovinu peněz vyjet jen někam např. na hory.

Naštěstí děti tomu nerozumí. Adamovi jsem už nepřipomínala slíbenou návštěvu letadla, tedy o tom přestal pomalu mluvit a Zorinka je malá, tedy nic nechápe a je jí jedno, kde Vánoce strávíme – budou to její první.

Čím dál víc se směje a dělá parťáka staršímu bratrovi. Je na něj milá a on na ní také – jen pomalu jí přestává chtít půjčovat hračky. Většinou ale postačuje můj prostý dotaz, zda Zorince opravdu tu kterou hračku nechce půjčit a on si to rozmyslí. Pak se baví tím, jak ji ona nemotorně obrací v ručkách.

Zato mě těší, že nemotornost se pomalu vytrácí a holčička si neomylně strčí do pusinky tu část, kterou si předem vyhlédla. Také čím dál víc na bratra výská a snaží se zaujmout při hře jeho pozornost. Je legrační je pozorovat. Dám-li její deku do centra Adámkova hraní, nezlobí se, ale zapojí sestru postupně do hry. Buď kolem ní jezdí s autíčky, nebo postaví vláčkodráhu, někdy si vezme knížku a lehne si vedle ní, aby jí předčítal. To je pak teprve krásný pohled.

Oba si kývají nožkama, prohlíží si obrázky a smějí se na sebe. Já mám alespoň trošku času vyžehlit oběma oblečení, které si dají na vítání občánků tuhle sobotu. Jsem ráda, že tentokrát to obec stihla dřív, než tehdy s Adámkem, kdy jsme byli na vítání v Adámkových deseti měsících.

Do připravené kolébky si tak akorát sedl a vypadal, že každou chvíli vstane... a půjde do školky. Tak legračně a nepatřičně v kolébce vypadala jeho košile s kravatou. Možná se obec poučila, protože Zorce nebude ani šest měsíců a už tu vítání máme. Huráááá!!!

Doufám, že až se ozvu za dva týdny, budeme už vědět, zda zvítězil výlet do Brazílie, přestože si ho asi nemůžeme úplně dovolit, do tepla a bez Ježíška (nemám na Ježíška letos vůbec náladu a navíc jsem si koupila takové pěkné plavky, že za mě by bylo tedy jasno) nebo nějaké hory snad se stromečkem na sněhu.

Ať jsou vaše děti spokojené, Zuzana

15. 11. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené