Nemoc a příprava na porod

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, tentokrát mám s psaním trochu zpoždění. Byl to těžký týden.

Před 3 týdny jsem začala marodit. Nic vážného, ale i obyčejná chřipka nebo jiná viróza dokáže těhotnou, která si nemůže vzít žádný lék, docela dost skolit. Nezbývá nic jiného než ležet, odpočívat, jíst vitamíny a dopřát si maximálně bylinkové kapky do nosu a cucací pastilky pro těhotné. Po 14 dnech jsem usoudila, že už jsem z toho venku, ale byla to mýlka. Po 3 dnech klidu a zdraví jsem opět ulehla. Tentokrát byl první den ještě horší než ten předchozí. Nesnáším, když nemohu dýchat, to asi každý, jenže rýma v těhotenství je vlastně třikrát tak zlá. Naředěná krev, tlak miminka na hrudník a k tomu ucpaný nos, prostě paráda. Tu noc mi nezabíralo nic. Když se mi podařilo po 4 hodinách usnout, vzbudila jsem se s pocitem vyprahlé pouště v ústech a krku, o bolestivém polykání ani nemluvě.

Už to nebudu dále rozvádět, nechci nudit, ale budu ráda, pokud mi někdo poradí, co v takovém případě dělat víc, než jsem dělala já.

V těch pár dnech, kdy jsem se cítila dobře, jsem se svým přítelem navštívila první hodinu předporodního kursu v mém oblíbeném centru v Praze. Bylo to sice jen prvotní seznámení, ale i tak jsem se dozvěděla dost a na další hodinu se moc těším. Přítel už tak nadšený nebyl, jemu to prý moc nepřineslo, ale je ochoten přijít ještě na další 3 hodiny, které se budou týkat porodu a role otce u a po porodu. Opět jsme narazili na fajn mladý pár, který bydlí blízko našeho bydliště, takže se mi postupně začíná rozrůstat okruh těhulek, se kterými bych mohla po porodu sdílet radosti a strasti rodičovství.

Posílena pocitem z kurzu, že si u gynekologa mohu říci, co chci a nechci podstupovat, jsem se o to o 2 dny později skutečně pokusila. No, nebyla jsem až tak úspěšná - sonu jsem se vyhnula, vaginálnímu vyšetření bohužel nikoli. Ale pro mne je to každopádně pokrok. Tento týden jdu na další prohlídku, abych se sestřičkou sepsala nástup na mateřskou dovolenou. Porodnici už mám domluvenou a jsem docela zvědavá, jaká bude paní doktorka, ke které jsem objednaná. Po delší době žena na místo muže. Začínám pociťovat, že bych u porodu měla radši ženu, tak tomu jdu vstříc a těším se.

Přeji všem nastávajícím maminkám hodně zdraví a šťastné těhotenství.
Bloggerka Zdeňka

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj Zdeňko, mně na nachlazení pomohlo ležení v posteli, černý čaj s lipovým medem a citronem a zábal na krk (mokrá plína, igelit a šátek). A nejdůležitější pro uzdravení je mít v teple hlavně paže. Nejsem doktor, takže přesně nevím, proč je to tak důležité, nicméně to funguje. :-)

Přeji brzké uzdravení.

Denisa

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Zdeňko, o mě se v posledních dvou týdnech taky pokoušela rýma, a podařilo se mi ji vždy během dvou dní zahnat slabým černým čajem (1 sáček na celou konvici a jen asi na tři minutky) s medem, spoustou citrónu a nastrouhaným čerstvým zázvorem. Snažila jsem se hodně pít, takže jsem takového čaje vypila třeba i dva litry během dne, plus vodu, a když jsem měla pocit "knedlíku" v krku, tak jsem ještě cucala Propolki. Na rozdíl třeba od Müllerových pastilek, které mám jinak docela v oblibě, smějí propolki cucat i těhotné. Držím palce, abys už byla fit!

Jarka

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučím se

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky! Píši dnes svůj poslední blog. Možná se sem ještě jednou vrátím, ale to není jisté, snad pokud se mi poštěstí ještě jedno miminko. Proto se s Vámi tímto příspěvkem loučím. Celý článek »

Co dál v šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky. Píši svůj předposlední příspěvek a stejně jako jiným přispěvatelkám mi přijde líto, že už se s vámi nebudu nadále moci dělit o společné dojmy a zážitky. Je pravda, že ne vždy bylo lehké nějaký ten... Celý článek »

Návrat domů - radost nebo slzy?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! Již jsem popsala svůj porod a pobyt na šestinedělí v porodnici. Teď bych měla popsat své první dojmy po návratu z porodnice domů. A že je o čem psát! Celý článek »

Šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. V minulém příspěvku jsem popsala svůj porod a slíbila vám tentokrát napsat o šestinedělí. Naše šestinedělí bylo tak trochu kovbojka a pár okamžiků bylo bohužel skoro hororových. Celý článek »

Porod? Tak brzy??

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, píši vám dnes již z pozice maminky! Stalo se "to" předminulý pátek! A stalo se to tak, jak jsem se obávala - brzy ráno mi odtekla plodová voda. Nechtěla jsem tento start porodu, protože jsem se bála, že budu... Celý článek »

Hezký ale náročný týden

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Kotě se u nás začíná pomalu zabydlovat a zvykat si na psa. Pes je sice hrrrr, ale nežárlí, takže doufám, že stejné to bude i s miminkem.  Celý článek »

Nový člen rodiny

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, usedám k počítači a říkám si, co psát? Poslední týden se u mne nic převratného nestalo. I nadále pokračuji v praní, zatím bez žehlení. Byla jsem na další hodině jógy, ale bohužel doma v tom nepokračuji. Celý článek »

Poslední přípravy na životní změnu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Ahoj těhulky. Tak už jsem snad konečně zase zdravá. Doufám, že to vydrží déle než minule. Ale přiznám se, že mezi lidi se mi už moc chodit nechce. Snad mi tato hloupá úzkost nezůstane, každopádně 6 týdnů před porodem s... Celý článek »

Když vás zasáhne smrt

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! V minulém příspěvku jsem psala o pupečníkové krvi a děkuji všem, které jste mi napsaly svůj názor. Momentálně jsem téměř rozhodnuta, že tuto proceduru podstoupím, ale pro změnu to zase neguje můj přítel. Je... Celý článek »

Pupečníková krev, máte zkušenost?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden byl dost fádní a úmorný zároveň, jelikož se mě chytil nějaký bacil a ne a ne mě pustit. Léky samozřejmě žádné nemůžete, max. při vyšší teplotě, kterou jsem naštěstí neměla. Takže pěkně ležet a... Celý článek »

Všudypřítomné zastrašování

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, dnes jsem si v pravidelném týdeníku ze strany Babywebu přečetla, že budu stále více zapomínat a budu roztržitá. Já bych k tomu ještě dodala, že mi také pomalu ale jistě ubývá invence,co psát. Jednak je skoro... Celý článek »

Pozvolná příprava na porod

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začíná se mi pozvolna krátit doba do porodu, který tak začíná být víc a víc hmatatelný. Popravdě je ta myšlenka zároveň vzrušující i trochu naplněná obavou. Na miminko se strašně těším, jsem přesvědčená, že je... Celý článek »

Neustále v kalupu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, již se mi stalo zvykem, že nepíši svůj blog v neděli, kdy má normální člověk nejvíce času a klidu na cokoli, psaní nevyjímaje, nýbrž v pondělí ráno, kdy už takzvaně "honím kočku za ocas". Celý článek »

Spokojená těhule

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, v minulém blogu jsem psala o domácích porodech a dostala jsem až neočekávaný počet ohlasů. Děkuji za ně. Celý článek »

Domácí porod?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, ještě před pár týdny jsem patřila k těm ženám, které považovaly porod v domácím prostředí nikoli za šílený, ale prostě jen za velmi odvážný počin. Musím však říci, že čím více si o porodech čtu, tím více se... Celý článek »

Úklid

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, už zase je týden za námi! Strašně ten čas letí. Nedokážu si představit, že to může být ještě horší, ale každá maminka mi to říká. Je pravda, že s rostoucími dětmi si to uvědomujeme asi nejvíce. Celý článek »

Kopanec, ale elektrický

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, zažila jsem první větší strach o dítě a poté strávila krásných pár dnů na Moravě u svých blízkých a bylo mi nádherně. Celý článek »

Vnímání krásy kolem nás

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, nevím, jestli se mi to jen zdá, nebo prostě ten čas čím dál tím více letí. Už asi 5 let mám pocit, že týden uběhne stejně rychle, jako kdysi 2 dny. Dospělo to tak daleko, že mi nevadilo sedět dlouho v práci... Celý článek »

Jak na kolotoči

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden jsem se vrátila z krásné dovolené v Chorvatsku. Bylo tam nádherně a chci si na ten ostrov ještě jednou zajet, protože byl dost vyjímečný - hodně zeleně a málo turistů, pláže čisté, moře tyrkysové... Celý článek »

Strach

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Poprvé zde píši ve strachu. Jsem na dovolené a měla bych si užívat krásných chvil, místo toho stále řeším nějaké obavy a problémy. Asi se skutečně začíná projevovat moje těhotenská psychická labilita, jinak... Celý článek »

Dovolená!

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Tento týden, respektive o víkendu, pro mne začal "nový život". V pátek jsem definitivně odešla z práce na mateřskou dovolenou. Bylo to "za 5 min 12", protože už mě ten stres a hlavně každodenní operování na sále totálně... Celý článek »

Je vše v pořádku?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začala jsem svůj čtvrtý měsíc těhotenství, a místo abych si ho užívala, jak mě každá již zkušená těhule ujišťovala, je pro mě začátek druhého trimestru dosti stresující. Celý článek »

Ne/plodit děti?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Zatím jsem stále psala o sobě a svých pocitech, dnes bych ráda napsala o tom malém človíčku, kolem kterého se všechno, co tu píši, a celý můj další život točí a točit bude. Celý článek »

Vliv těhotenství na inteligenci ženy

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, uplynul týden a já jsem tu opět se zprávami ze svého těhotenského života. Minule jsem psala o strastech fyzických, které přináší těhotenství, dnes budu psát o strastech psychických. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené