Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen stěží.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Adince jsou dnes právě tři týdny, jsme tedy v půlce šestinedělí. Je to hodné a spavé miminko, i když samozřejmě má taky „své dny", kdy je mrzutá a moc nespinká. Občas ji trápí prdíky. Včera se v postýlce pozvracela tak, že krom sebe a matrace poblinkala i zeď a podlahu. Dnes se jí na zadečku udělaly ošklivé opruzeniny. Zkrátka pořád něco. V tomhle směru se člověk s miminem opravdu nenudí. Mám pocit, že je každý den jiná, roste jako z vody. Už to vůbec není ten malý bezbranný uzlíček, který jsme si přivezli z porodnice. Každým dnem ji miluju víc a víc. Jak už jsem ale předestřela v úvodu, občas toho – lidově řečeno – mám jako buchet.

Za prvé – „čas s Adinkou" utíká ještě mnohem rychleji, než „čas před Adinkou". Přijde mi úplně neuvěřitelné, že už je tu s námi Adinka na světě tři týdny. Z toho mám občas nepříjemné pocity, z toho je mi smutno – nechci, aby ten čas tak letěl! Ale je mi jasné, že s tímhle těžko něco udělám.

Za druhé – nevyspání. To je asi problém všech maminek malých miminek. Některé dny se cítím oukej, jindy jsem ale jak „chodící zombie", který se ještě v podvečer šourá po bytě v noční košili s nevyčištěnými zuby a v duchu se modlí alespoň za hodinu nerušeného spánku!

Za třetí – nemůžu si zvyknout na to, být celé dny doma a jako hlavní a mnohdy jedinou náplň mít „péči o kojence". Chybí mi zkrátka dospělá společnost, chybí mi chození do práce, samotné doma je mi občas smutno, děsí mě, že ten malý človíček je na mě 100% závislý a já se od něj nemůžu hnout víc jak na hodinku či dvě a i tak riskuju, že se probudí a bude se shánět po mámě a jejím prsu.

POVÍDEJTE SI S KLÁROU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Za čtvrté – nedovedu si představit, jak skloubím studium práv s mateřstvím. Vím, že to jde. Zítra mě zrovna navštíví kamarádka se svou skoro roční holčičkou, která je toho živým příkladem. Ale mě to děsí. Jak si mezi plínkami, kojením a praním dupaček najdu ještě čas na učení?!? A že toho času zrovna na právech je potřeba relativně dosti! No, zítra se budu snažit pochytit nějaké moudré rady od své zkušenější přítelkyně.

Za páté – nemám zrovna nejlepší pocity ze své „poporodní" postavy. Nikdy jsem nebyla „kost a kůže", vždycky spíš „holka krev a mlíko". Byla jsem ale se sebou spokojená. Ať si kdo chce, co chce, říkal, já se sama sobě opravdu líbila. Po letech trápení se a věčného „dietění" v pubertě, jsem totiž na prahu dospělosti přišla na to, že ze mě twiggy nikdy nebude a že z toho je zapotřebí udělat přednost spíš než se tím trápit. Pak přišlo těhotenství. Přibrala jsem dvacet tři kilo. Jojo, je to dost. Ale já si ani během těhotenství nikdy nepřipadala jako šeredná velryba. Jak už jsem jednou psala – těhotenství mi vždycky přišlo sexy. A tak jsem byla takovou sexy těhotnou kuličkou. A protože mám báječného přítele, který mně celé těhotenství skládal komplimenty a se kterým jsme po celou dobu těhotenství žili intenzivním intimním životem, neměla jsem nejmenším problém s tím, jak vypadám. Cítila jsem se skvěle. O to horší je to teď. Z porodnice jsem přišla o sedm kilo lehčí, během prvního týdne doma přišla o další čtyři kila. Ale od té doby se mi váha nehnula! Mám nahoře ještě dvanáct kilo. V porodnici mi „slíbili", že když budu plně kojit a nepřejídat se, měla bych se během šestinedělí vrátit na svoji váhu před otěhotněním. No, dost jsem na to spoléhala, ale mám obavu, že budu jednou z těch, které se těhotenská kila drží „zuby nehty". A z toho mi není zrovna hej. A pohled do zrcadla „bolí" ještě z jednoho důvodu – mám vytahané břicho, které „zdobí" nemálo strií. A to jsem se navzdory svým oblým tvarům vždycky mohla chlubit plochým břichem, samozřejmě také bez strií!

Tak to je v kostce tak nějak všechno, co mě trápí. Není toho málo, ale věřím, že si na svou novou životní roli zvyknu, že studium nakonec zvládnu a těhotenských kil se zbavím. A každý Adinky úsměv mi dodává tolik energie, že i ty bezesné noci se dají nakonec zvládnout.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Moc děkuju za povzbudivý komentář! :)

Obrázek uživatele Ytagom
Ytagom

Ahoj Kláro, já chodila s dcerou spát v půl deváté večer, takže jsem pak před den mohla dobře fungovat. Co se týče postavy, tak neboj, ony ti kila půjdou ještě dolů. Já přibrala během těhotenství 11 kilo (ale jsem 150 cm prcek). Po dvou měsícich od porodu jsem byla na váze před otěhotněním a půl roku po porodu jsem měla ještě dalších 5 kilo dole aniž bych nějak cvičila (člověk si ani neuvědomí, jak kmitá kolem toho miminka). Zhubla jsem stehna na boky, takže obleču věci, které už jsem 5 let nemohla vzít na sebe :) Jediné, co mi tedy zůstalo, je vytahané bříško, které jsem neřešila. Chceme ještě druhé dítko, takže po porodu na něm zapracuju ;)

Je fakt, že ten čas tak strašně letí. Já mám procit, že jsem si nedávno přinesla miminko z porodnice a ona už je to dvouletá slečna. U druhého to poletí ještě rychleji. Tak si Adinky užívej. Ytagom

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené