Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně jako minulý pátek.

Byli jsme objednáni na ráno, ještě před začátkem Tobyho školky a ordinace je v podstatě hned vedle, šli jsme všichni společně. Celá rodina. S tím, že potom doprovodíme Tobyho a já s Maxem vyrazíme s kamarádkou na snídani do města. Toby se k doktorům vždy těší... ví, že tam najde čekárnu s hračkama, doktorku, která si s ním bude povídat. Nejsem si jistá, že jeho nadšení nevzalo v pátek za své.

Ještě v čekárně byli oba kluci šťastní, Toby našel v dětském koutku pár knížek, hned je začal Maxovi předčítat. Po chvíli jsme byli zavoláni do ordinace. Nebylo to poprvé, co jsme šli k této lékařce, ale stoprocentně to bylo naposledy. Naproti jejímu stolu byly dvě volné židle. Na první jsem posadila Tobyho na druhou jsme se posadila já s Maxem na klíně. Domluvili jsme se s Michelem, že chvíli postojí a mezitím vytáhne z tašky potřebné dokumenty.

Paní doktorka ale vyjela na Tobyho, proč sedí! Se slovy, že si má snad sednout táta, sjela Tobyho nepříjemným pohledem. V tom Toby vstal ze židle, aby pustil Michela a chtěl se podívat z okna. Z francouzského okna. Zavřeného. Vedoucí na ulici. Když na Tobyho zasyčela, ať tam vůbec neleze, nešlo jí o jeho bezpečí. To už mi přišlo trošku divné, ale je fakt, že Toby je všetečka (tříleté dítě!) a občas potřebuje, aby mu někdo řekl, že to se nesmí. I když tedy tímhle způsobem... No nic, paní doktorka se asi špatně vyspala, pomyslela jsem si.

Poté jsme byli s Maxem odkázáni na křeslo k vyšetření. Já si sednu, Maxe podržím na klíně. Přidržím mu hlavu, ruce a nohy. Nebyla jsem tam poprvé, věděla jsem co dělat. Když se přiblížila k Maxovo uchu, začal plakat. Toby, který seděl opodál, vyskočil ze židle a zavolal starostlivě: „Maxíííí!" V tom mi došlo, že bude asi lepší, když u toho Toby nebude, i když to Maxe nebolí. Zeptala jsme se Michela, jestli by nevzal Tobyho do čekárny. My to budeme mít za chvilku za sebou a přijdeme. Ale doktorka najednou spustila na Michela, ať okamžitě přijde a podrží Maxovi hlavu a Toby ať si sedne na židli a ani se nehne! To už se ohradil i Michel a mezi zuby sykl na doktorku, že by to snad šlo i trošku víc přátelsky! Nejsem si jistá, že jeho poznámku zaregistovala.

Michel tedy držel Maxovi hlavu, já držela jeho nohy a ruce a Toby si sednul na židli do kouta, kde potichu plakal... Celou dobu, co byl Max u mě na klíně, jsem mluvila česky na Tobyho. Že to Maxíka nebolí ( ten už neplakal), už brzy půjdeme pryč, do školky...bude si hrát s Annelore. Toby ale celou dobu vzlykal a díval se do země. Jakmile měl Maxík ouško vyčištěné, popadla jsem obě děti a bez rozloučení doslova vypadla z ordinace. Jen jsem řekla Michelovi, ať zaplatí, že počkáme venku. Nemohla jsem se na paní doktorku ani podívat. Jsem citlivka, já vím. Obzvlášť pokud se to týká mých dětí. Ale tentokrát s námi byl Michel a viděl, že paní doktorka opravdu přestřelila. Budovu jsme všichni opustili beze slova. Po chvíli jsme se zeptala Michela, zda je Max objednaný na další kontrolu. „Ne," řekl Michel: „ sem už se nevrátíme! Co to vůbec bylo??!"

Toby plakal ještě cestou do školky. Doufám, že tahle zkušenost nezmění jeho pohled na návštěvy ostatních doktorů. V Belgii jsem se s nepříjemným lékařem ještě nesetkala. Ať už v privátních ordinacích nebo v nemocnici, všichni jsou přátelští, vše je mi vysvětleno a není sebemenší problém domluvit se anglicky. Jsme jejich zákazníci. Doktoři jsou tady placení za každou návštěvu přímo pacientem. Zaplatí se celá částka a účtenka se pošle na pojišťovnu, kde se proplatí. Doktor je tedy placen přímo a je mu zaplacená celá částka ihned, na místě. To je také nejspíš důvod, proč jsou všichni milí a vstřícní.

Zbytek týdne už nebyl tak dramatický. Užili jsme si prodloužený víkend, jeden den jsme navštívili hernu, další den jsem si udělala výlet jen s Tobym. Asi to budu opakovat častěji, líbilo se mi trávit čas s Tobym samostatně a dělat věci, která nejsou pro „mimina". Šli jsme spolu do kina, zatímco Michel a Max zůstali doma. Max spinkal a Michel se mezitím díval v televizi na fotbal. Takže win-win situace. Já mezitím seděla s Tobym v kině a kochala se pohledem na něj, jak se baví u filmu (Ovečka Shaun), jak do sebe hází popcorn i jeho prozpěvování melodie v záchodové kabince.

Na neděli jsme naplánovali výlet pro nás. Pro rodiče. Tedy, vlastně ne pro rodiče... najednou jsme byli jen anonymní pár, bez dětí. Ty trávily odpoledne u babičky a dědy. A my s Michelem jeli do Antwerp na televizní show, kde se parodují Belgické hvězdy. Dlouho jsme se takhle nepobavila, kolikrát mi tekly po tvářích slzy, jak jsme se smála. K pití jsem si dala sekt. Jedno odpoledne jsme nebyli rodiče, ale Michel a Gábina. A o to víc jsme se pak těšila zpátky na kluky. Toby na nás skočil, když nás viděl a pevně nás objal. A já si říkala, jak to krátké odloučení všem prospělo. My si odpočinuli a trávili jsme jedno víkendové odpoledne jinde než v zoo nebo dětské herně. A kluci si užili odpoledne s babi a dědou, který jim postavil na zahradě indiánský stan.
Mějte se krásně a příště opět na napsanou.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené