Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj dědeček, bývalý voják z povolání. A tak doufám, že třeba i tyhle věci jsou tak nějak dědičné a já budu jako moje maminka, která všechny tři své děti porodila pár dní před doktory vypočítaným termínem.

Na stranu druhou – představa, že porod může přijít doslova každým dnem, mě taky trochu děsí: „Už? Ještě ne! Chci si ještě užít těhotenské bříško, zařídit tohle a tamto, koupit kočárek! A jsem na příchod Adinky vůbec už připravená?!?“ V hlavě mám guláš, myšlenka stíhá myšlenku a já vlastně nevím, co chci! (Ano, jsem si vědoma, že s tímhle jevem se prý my, ženy, potýkáme často.)

Chudák Adinka. Taky asi neví, co si myslet. Jednou ji máma přemlouvá: „Holčičko, prosím, nezůstávej v bříšku moc dlouho, měla bych o Tebe obavy. Co třeba prvního října? To by se Ti nelíbilo?!? To je přeci hezké datum!“ A druhý den ji zase domlouvám: „Adinko, ještě vydrž. Maminka potřebuje ještě chodit chvíli do práce, dozařídit zatím velmi provizorní bydlení, dokoupit pár věcí do výbavičky!“

No, jsem čím dál raději, že o tom, kdy to nakonec všechno vypukne, nerozhodujeme my – budoucí matky. To by to asi vypadalo… Už vidím workoholičku, které se ani na konci 42. týdne nehodí porod do stále nabitého diáře. Nebo zase nedočkavou prvorodičku, co by své dítko u sebe měla nejraději už měsíc před termínem. Však miminka vědí, kdy je pro ně ten nejlepší čas. A tak věřím Adince. Že zkrátka ví… A samozřejmě věřím taky personálu z Apolináře a jejich rozhodnutí – a to především v případě, že by se, nedej bože, něco začalo komplikovat.

Tím se dostávám k druhé lekci předporodního kurzu, které jsme se zúčastnili s Pepou včera. Znovu jsem se přesvědčila o tom, že jsem ráda za naše rozhodnutí zúčastnit se tohoto kurzu a ještě víc za to, že jsme si zvolili za porodnici, kde přivedu Adinku na svět, právě Apolináře.

A proč je kurz dle mého názoru fajn absolvovat? Nevím, jak jste na tom vy, ale já jsem ráda informovaná a vím, co mě čeká, respektive co mě všechno může potkat. A k tomu dozvědět se vše potřebné, je kurz ideální příležitostí. Dnes už vím, jak probíhá „standardní“ přirozený porod, co se dělá, když nastanou komplikace a co se bude dít se mnou a miminkem po samotném porodu.

Viděla jsem porodní sály i sál operační, můžu se porodní asistentky zeptat na všechny své všetečné dotazy a ona mi je trpělivě a fundovaně zodpoví. Dalším argumentem „proč kurz ano“ je, že mě vede k ujištění, že jsem si vybrala správně. (A na druhou stranu – kdyby někdo měl názor opačný, má ještě relativně dost času své rozhodnutí změnit).

Apolinář sice nesplní stoprocentně mé požadavky, co se týče intimity během porodu a přespání tatínka na pokoji taktéž není možné. Ale došla jsem k přesvědčení, že mi tu vyjdou vstříc, jak jen to bude možné a zároveň se mi dostane špičkové lékařské péče. To prostředí a personál ve mně zkrátka vyvolává pocit klidu a důvěry. A já si říkám – co víc si přát? Snad jen, aby tyhle mé pocity přetrvaly i v době, kdy se rozběhne samotný porod.

Další věc, co se mi na kurzu líbí? Jsou to dvě hodiny v týdnu, na které se opravdu těším. Je to něco nového, co s největší pravděpodobností prožiju jen jednou (většinou chodí na kurzy jen prvorodičky) a jsou tam moc milí lidé - budoucí rodiče i porodní asistentka, Mgr. Šťovíčková! Z toho důvodu je mi líto, že náš kurz už příští úterý končí.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené