Nikdy - Táňa Keleová - Vasilková

Táhne vám na padesát a váš manžel se rozhodne vás opustit! Říkáte si, že tohle se vám nemůže stát? Že vás se to netýká? No rozhodně to byste dělat neměly! Nikdy neříkejte nikdy!

Nikdy je název další úspěšné knihy Táni Keleové – Vasilkové. Jednoduchý název ovšem ale nic nemění na jeho poutavosti, vážnosti a především opravdovosti – vždyť tohle se mohlo stát zrovna vám.

Nikdy je příběh Katky, ženy ve středních letech, která žije spokojený život s manželem a dospívající dcerou. Má skvělé kamarádky, má sestru, tatínka a krásný domov – hotová idyla.

Jenže nic krásného ale přece nemůže být skutečné a trvat napořád. Ani Katčino štěstí! Nebylo totiž takové, jak si ho malovala v představách. Jasně jí to ukázal manžel Petr. Věnoval jí ten nejunikátnější dárek k narozeninám, jaký jen mohl – rozvod. Už ji nemiluje a co víc, se svou mladou sekretářkou čeká dítě! Proč by tedy zůstával s milující Katkou, která pro něho udělala vše – dala mu svou kariéru, svou hrdost, svojí přirozenost!

Příběh knihy nás provází Katčiným utrpení a všemi jejími emočními stavy. Seznamujeme se s jejími kamarádkami, které jí v nouzi přispěchají na pomoc, dozvídáme se, jak jsou pro ni důležité – jako pro každé. Prožíváme všechno, co Katka a sledujeme, jak se se svým novým osudem pomalu vyrovnává, jak se mění a jak roste.

Katka si uvědomí, že všechno to zlé jí bylo i ku prospěchu, že může začít od úplného začátku – nanovo a po svém. Hrdince totiž došlo, jak moc byla zaslepená, a jak hodně se svému muži odevzdala a zničila tak svojí osobnost. Dochází jí najednou, co dělala špatně, jak moc se obětovala, a že to nebylo správně. Svých dvacet let života neprožila, ale jen proplula v Petrových nárocích a požadavcích, které bez mrknutí oka plnila. Pro štěstí druhých zapomněla na to své. Jenže nikdy není tak pozdě!

V celém příběhu nejsou nejdůležitější propracované charaktery postav, ale předně životní situace, které se denně dějí na celém světě. Autorka se nám snaží co nejlepším způsobem přiblížit všechny ty drobné i větší pocity, city a nálady, které člověka přepadnou, když se v jeho životě stane něco nečekaného, něco zlého. A taky se nám snaží do žil vlít trochu naděje. Existuje plno žen, které žijí podobně jako románová Katka.

Příběh je poutavý právě tím, jak je opravdový, reálný, lidem blízký – je utvářen lidmi a ne jen představami autorky. Celá kniha pak v sobě nese poselství pro všechny ženy, které trpí oním „komplexem“ obětování se pro rodinu. Ukazuje nám, že rodina může být šťastná i bez samaritánek.

Další příjemné, oddechové čtení, které je protkané emocemi, lidskými osudy a životními pravdami.

Všechny články blogera

Dukanova dieta

Dukanova dieta je jednou z nejrozšířenějších diet vůbec. Je populární, držela ji nejedna známá osobnost včetně Jennifer Lopez, nebo Kate Middleton, je úspěšná, pomohla zhubnout milionům lidí po celém světě a její autor, doktor Pierre Dukan, ji... Celý článek »

Deset kroků ke štíhlé postavě

Ne každá z nás je od přírody obdařená přirozenou štíhlostí. Některé z nás se prostě podívají na koláč a mají dvě kila nahoře. Není to fér – bohužel – taky to ale neznamená, že musíme být nutně baculatější, než bychom chtěly. Celý článek »

Jak se stát šťastnou maminkou?

Být matkou není nic snadného. O to je to pak horší, když chcete být šťastnou matkou. Ne každá na to má prostě vlohy. Přiznejme si to, většina z nás patří mezi ty méně šťastné a netalentované matky. A přitom po světě běhá pár takových, co mají od... Celý článek »

Miminko nebo manžel?

Otázka volby mezi dítětem a manželem je odvěké téma. Jak jste jednou rodiči, a zvlášť pak matkou, manželské povinnosti jdou jaksi do ústraní a středobodem – někdy děsně otravným – se stává váš milovaný potomek! Celý článek »

Je to ten pravý?

No, buďme k sobě upřímní, kdo z nás má doopravdy idylický vztah naplněný nehynoucí láskou a porozuměním? Možná to tak bylo na začátku, ale teď už je to jenom síla zvyku – tedy v tom lepším případě. Ale ne vždycky to tak musí být! Celý článek »

Lék na smutek

Občas jsme všichni nějak smutní. Někdy víc a někdy míň a někdy dokonce tak, že už ztrácíme veškerou vůli k životu. Jenomže to bychom neměli – život si s námi občas moc rád hraje. Celý článek »

Nikdy od Táni Keleové - Vasilkové

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style... Celý článek »

Zpověď šílené matky

Nedávno jsem začal číst zajímavou knížku s názvem Zpověď šílené matky. Napsala ji známá americká blogerka Jill Smoklerová, která se běžně k rodičovství vyjadřuje v různých médiích i na sociálních sítích. Zprvu jsem na knížku koukala trochu s... Celý článek »

Naposledy navštívené