Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a já začínám být nadšená a plná očekávání !

Fotografie z ateliéru Fotopromě.cz


áteční večer jsme trávili u našich svědků a zahájili jsme takovou naši grilovací sezonu. Cestou domů jsem měla dost silné poslíčky, které vystřelovaly až do kříže a do celého spodku a nemohla jsem ani pořádně chodit ani ležet. Byla to taková bolest, u které nevíte co s tělem, naštěstí jsem to rozehnala dlouhou teplou sprchou a spánkem. V sobotu k večeru se to zase opakovalo ale ve větší míře a pak jsem si všimla odcházející hlenové zátky, která postupně odcházela i celou neděli a pondělí.

Docházím na pravidelné kontroly do Podolí a naší Nikol se o víkendu asi chtělo jít vstříc nějakému jinému termínu, než by měla podle lékařů, přijít na svět. A paní doktorka mi potvrdila, že hlenová zátka je pryč a jsem otevřená na jeden centimetr a že vlastně porod může přijít klidně za pár dnů ale i týdnů, takže mi nezbývá nic jiného než čekat na prasknutí plodové vody, nebo rozjetí pravidelných kontrakcí. Nikolka má odhadem už přes +-2500g a je stále hlavičkou dolů a pěkně se tlačí na čípek, takže porod by měl probíhat v pořádku. Už by ho nezastavovali a holčička naše by to krásně zvládla sama, nebyly by potřeba ani žádné kortikoidy na podporu plic.

Jak je krásné počasí, tak mám i výbornou náladu, ráda sedávám na balkoně s kafíčkem nebo čajem a vychutnávám si teplíčka a slunce. Mám radost, jak krásně schne prádlo, jsem totiž prací maniak a ráda peru a věším prádlo, které pak krásně voní i tím sluníčkem a venkem. To mi připomíná, abych se zmínila, že jsem změnila oblečení pro Nikolku k odjezdu z porodnice. Už jsem nedávala oblečení, které odolá mrazům, ale dala jsem fleesové kalhoty s kabátkem a pod to bavlněné oblečky. Vzala jsem radši víc vrstev, kdyby náhodou, ale mám připravenou i teplejší variantu, kdyby se ještě rozhodlo mrznout.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Dnes jsem absolvovala kurz o kojení, jsem moc ráda, že jsem se tam přihlásila, protože si člověk tak zformuje myšlenky mnohem lépe, než když to načte z knih. Výhodou je i to, že se můžu zeptat na jakoukoliv otázku a rovnou mi ji laktační poradkyně zodpoví. Dostaly jsme brožurku, kde jsou vyfocené polohy vhodné ke kojení a jak správně miminko nasměrovat, co udělat, když jsou špatné bradavky a jsou ploché, nebo vpáčené. Nevěděla jsem, že existují formovače na bradavky. Jak správně ošetřovat prsa, když jsou hodně napnutá a jak odstříkávat mléko. Nevěděla jsem ani to, že se mléko může zamrazit a v mrazničce vydrží tři měsíce, v lednici mateřské mléko vydrží celý den. Prostě samé důležité informace a jsem opravdu nadšená a mám z toho skvělý pocit, že jsem o krok blíže k tomu být tou správnou maminkou. Další kurz máme s manželem v úterý a tím je i poslední a je to péče o novorozence, tak snad Niky ještě vydrží být u mě v bříšku, aby tam pak tatínek nemusel sám a dělat si poznámky.

Posledních pár dnů se setkávám se sousedy a známými a začíná kolotoč otázek - tak co, jak jste na tom? Kdy se ta holčička vyklube na svět? Bojíš se porodu? To já když rodila tak... Ježíši, ty jsi nějaká oteklá v tom obličeji... Myslím, že v 36tt už na to mám nárok být oteklá ne. : -D Takže pro informaci, ano, jsem pořád 2 v 1 a Niky se vykulí až bude chtít, porodu se opravdu nebojím naopak se na něj šíleně těším, protože na světě bude ten nejkrásnější človíček, který ve mně vzniknul a tím je to nejcenější a nejdokonalejší, co jsem v životě mohla udělat. A otoky, mám. : -)


 

Lucie právě prožila 36. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené