No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!"

Jenže ono pořád nic. Zarytě si ve mně hoví. Stojí si tam na hlavě, dloube do mě, co nejníž to jde, až se někdy divím, že to jde až tak nízko. A absolutně se neobtěžuje posunout svůj vývoj kupředu. Ani neustálí poslíčci ho nemůžou rozházet. Ne ne, když spím, tak spím a dejte mi všichni pokoj. Kam bych taky lezl že, když je mi tu dobře a hlavně teplo. Stačí, že ten blázinec, co mě doma čeká, slyším skrz mámin pupík.

Asi by se slušelo říct, že na Vánoce toho moc přichystaného není. O cukroví se naštestí jako vždy postará babi a prababi. Děti jsou mi slušnou výmluvou, proč nemohu péct. : -) Horší to bude až vyrostou. Ne snad, že bych byla střevo, ale prostě mě to nebaví. Budu snad dělat raději jakoukoli jinou práci než vařit nebo péct. Takže to u nás chodí tak, že mamka vaří, když táta není doma. A nevidím na tom nic špatného. Vždyť já obstarávám všechnu zbylou práci v domácnosti plus starost o děti. A to je už i tak práce víc než dost.

Je čtvrtek a ten znamená kontrolu v porodnici. Máme dva dny do termínu i tátových narozenin. Ráno zaspím. Při příchodu do porodnice je najednou vše jinak. Dle ultrazvuku nám termín posouvají na pondělí šestnáctého. Nadšená z toho nejsem. Následuje věta, že porod indukují klasicky až od 41+3. Což je tedy dvacátého šestého prosince. Ptám se, jestli to jako fakt mezi svátky myslí vážně? Chápu, že je porodnice samozřejmě v provozu i během svátků, ale přijde mi zvláštní zvát si plánovaně další pacienty navíc, když personálu se tam v tu chvíli jasně pohybuje méně než obvykle. Já jsem si prostě myslela, že alespoň na ty svátky už budu mít klid a budu v pohodlí domova. A teď to vypadá, že budu ráda, když budu doma alespoň na Silvestra. Když pomyslím ještě skoro na dalších čtrnáct dní v tomhle stavu, tak i mě opouští mé pozitivní myšlení. Je to skoro k pláči. Jsem rozhodnutá v pondělí na další kontrole bojovat přinejmenším o to, že do Vánoc chci mít mimi doma. Jelikož nemůžu jen ležet na gauči a nic nedělat, přestává to už být únosné a výsledek bude jedině ten, že rodit půjdu úplně vysosaná, což se projeví první týdny po porodu, až se vrátím domů

Naštěstí jedna pozitivní věc tu je. Všichni už se díkybohu hrabeme z nemoci. A tak kašlání, prskání a frkání už u nás není hlavní náplní dne. Tak snad Dexík přijde do zdravé domácnosti.

V pátek se náš taťka vytasil s vánočním dárkem už dopředu. Asi mu mě bylo už líto, když viděl, jak už bych moc chtěla jet do porodnice. Maminka dostala nový telefonek. Juchů tak mám alespoň po večerech hračku. A jak praví jeden dobře známý český film: „Díky táto!"

Pondělí

Dnešek přináší dobré zprávy a vnáší alespoň naději na svátky strávené doma už v pěti. Po takřka hodinovém pokusu vzbudit Dexíka na monitor mě čekala jako vždy prohlídka. Tentokrát tam byla moc příjemná paní doktorka, a když viděla, že už jsem ze sebe nešťastná, a že nález je opravdu k porodu, tak konstatovala, že je škoda, že nemám zrovna nějaké kontrakce, i kdyby jen poslíčky, aby si uhájila, že mě nechá přijmout hned. Tak prý kdyby do čtvrtka brouček nevylezl, mám se dohodnout na příjmu na pátek, a že by mi porod vyvolali. Tak jsem ji moc poděkovala, že to by bylo prima. Taky paní doktorka zkonstatovala, že to určitě bude podle nálezu fofr. Tak že by rekord? :)

Tak tedy pokud se nestane nic zásadního, toto by skutečně měl být můj poslední těhotenský příspěvek. Příště už bych se vám snad měla ozvat bez toho melounku, co jsem zřejmě zvládla spolknout nějakým zázrakem v kuse.

Tak na mě v pátek myslete.... Pavlína

16. 12. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené