No není super být rodičem ;-)

MIMI LIVE! MAX V jakém věku začíná dítě rozumět vtipům? Jak jsem se přesvědčila, ve dvou letech není smysl pro humor ještě tak úplně vyvinutý.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Vraceli jsme se s Tobym a Maxem z procházky a u dveří už na nás čekaly naše dvě kočky. Toby je rád viděl a popoháněl je domů. Když vběhly do otevřených dveří, radostně jsem pravila: „Dijle je doma, Muskat je doma a Toby zůstane dneska venku." No to byl tedy hloupý vtip... Toby se na mě podíval vyděšeným výrazem a během vteřiny začal opravdu brečet. Hned jsem mu řekla, že to byl jen vtip a jasně, že může domů...všichni jdeme domů... Ale tedy větu: "To byl jenom vtip!" zase dlouho nepoužiju.

Na víkend za námi přiletěla kamarádka Míša z Prahy. Samozřejmě jsme si naplánovaly nákupy, Michel doma hlídal oba kluky. Tak jsem měla zase na jedno odpoledne tak trošku bezstarostný život. Jen tak si koupit, co se mi líbí, nemuset někde parkovat s kočárkem, nepřemýšlet, jestli mají v tomhle obchodě dětský koutek nebo jestli tam náhodou nejsem už moc dlouho a dítě se nudí. Prostě pohodička.

Další den bylo venku deštivo, takže naše naplánovaná procházka vzala za své a my se vydali do dětské herny. Bohužel stejný nápad mělo i docela dost dalších rodičů a tak v herně bylo docela narváno. I přes hluk a všechny ty řvoucí děti (včetně toho mého) Max usnul jak dřevo. A Toby se vypravil na obhlídku herny. Součástí byla také obří nafukovací matrace, na které děti skákaly. Občas to nějaké dítě nevyvážilo a spadlo na měkkou podložku na zemi. Rodiče menších dětí tedy postávali okolo matrace a snažili se své dítko zachytit, pokud se rozhodlo zahrát si na kamikadze. Já také občas musela korigovat směr Tobyho skoků, po chvíli mě vystřídala Míša a já byla u Maxe. Docela jsem se bavila Míši výrazem, když Toby skočil moc vysoko nebo proběhl moc rychle. Myslím, že nejmíň desetkrát měla náběh na srdeční infarkt a možná se i rozhodla nemít v žádném případě v budoucnu děti.

POPOVÍDEJTE SI S GÁBINOU V DISKUZI

Max si spokojeně spal v kočárku, když se vedle nás usadila slečna s malým klukem. Miminkem. Klučina byl fakt drobeček, možná odpovídal tak Maxovým mírám při narození, ale očividně byl starší. Seděl a držel krásně hlavičku... Obě jsme se na sebe s Míšou podívaly a hlavou nám probíhalo to samé. Tak teď vytáhneme Maxe, to obr-miminko, a lidi (slečna od vedle) si budou myslet jak je „pozadu"... Max vypadá v jeho třech a půl měsících nejméně na půl roku (nosí velikost 74)... ale hlavu má těžkou, tak mu ji pořád přidržuji. Už si hraje sám s hračkama, jeho mise je „co nejvíc oslintat". Když to nevyjde s hračkou, ocucává si pěstičky. Koordinace ještě vázne, občas to stojí hodně sil a soustředění, než se trefí do pusy. Tak jsme tam tak seděly s tím naším obříkem-nemotorou a vedle nás slečna s malým šikovným miminkem. Není to vždy výhoda mít velké děti... Už jsme to pozorovala i s Tobym. Lidi od něj očekávají víc, protože si myslí, že je starší. A upřímně – sám Toby si občas myslí, že zvládne víc. Lidi si myslí, že bude bez problémů mluvit v dlouhých větách, nebude nosit plínku a nebude mít dudlíka na spaní. (Docela často slýchávám – „Takovej velkej kluk, no to je ostuda..."). Měli bychom založit Klub velkých dětí : -)

O tom, že je Toby na svůj věk opravdu velký jsme se přesvědčili i na jedné návštěvě. Vedle Tobyho si hrál kluk – černoušek. Byl hrozně roztomilý, veliké oči a rty. Pořád se usmíval a Toby si ho vybral za kamaráda. Maminka toho kluka pak směrem k nám pronesla něco ve smyslu, že její syn je na svůj věk velký. (Byl stejně velký jako Toby). A to je mu teprve 3 a půl roku! Musela jsme se usmát... Michel odpověděl, že je docela velký... jo a ten náš stejně vysoký kluk vedle něj slavil v březnu dva roky... Černošská maminka vytřeštila její už tak veliké oči a nevěřícně opakovala: "Dva roky!"

Míša nám v sobotu večer nabídla, že si můžeme skočit s Michelem „na rande", jen my dva. Ona pohlídá kluky (kteří už stejně spali). Tak jsme vyrazili na večeři. Bylo super, že jsem se mohla tak trochu „vyfiknout"... vzít si pěkné oblečení, nalíčit se, vyžehlit vlasy, nazout podpatky... Vybrali jsme s Michelem pěknou italskou restauraci, docela chic. Objednali jsme si lahev vína, dali si předkrm, hlavní jídlo a Michel zvládl i dezert. Seděli jsme venku asi do půlnoci, poté procházkou zpět domů (proč jsem si brala ty podpatky?!). Do postele jsme zapluli asi v jednu. Je sice hezké být na pár hodin bez dětí a udělat si pěkný večer s vínem, následující noc a ráno jste ale pořád rodičem a je potřeba se postarat o své dva miláčky. Když se Max začal probouzet ve tři ráno na krmení, přišlo mi, jako bych usnula asi před minutou. Když k nám Toby skočil v sedm ráno do postele, měla jsem pocit, že jsem celou noc proflámovala. Pro příště jsem rozhodnutá chodit na rande zásadně jen v odpoledních hodinách . : -)

Mějte se hezky a příště opět na napsanou,
Gábina, Toby a Max

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Ahoj Jarko,

neboj, rande bude :) I kdyz udat na hlidani vde deti uz je trosku obtiznejsi. Ale o to vic si to pak uzijes ;-)

Koncert Depeche Mode zni skvele... uprimne, koncerty mi trosku chybi, chodivali jsme na ne s Michelem docela casto. Nas posledni byl v tehotenstvi s Tobym na Red Hot Chilli Peppers... a tim to pro nas na dalsich par let skoncilo :)   Take jsme chodili na festivaly, ale to uz nehrozi vubec :) Az deti povyrostou, vezmeme je s sebou (tzn - uz jen tak 15 let a muzeme vyrazit na festak :) ).

 

Mej se hezky,

G.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Moc milé počtení :-) Děkuju za něj :-) A trochu závidím to rande, my si asi nějaké hned tak neuděláme. Naposledy v únoru na koncertu Depeche Mode v Praze :-) Tak nejpozději snad při jejich dalším turné :-D

Měj se krásně, Jarka

 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené