Nočníkové trápení a sníh za odměnu

BATOLE LIVE! NIKOLKA Svátky za námi a celý nový rok před námi. Stromeček Nikolčino řádění přežil a dárky měly úspěch. Co nám trochu kazilo atmosféru, bylo nastydnutí. Já měla nakonec zánět dutin a Niky dvoutýdenní virózu nebo nemoc ruka-noha-pusa.

Výhodou bylo, že jsem po mnoha a mnoha letech (ani se mi to nechce počítat) navštívila svou dětskou doktorku. Byli jsme totiž u babičky s dědou. Nikolka jednou ráno začala mluvit jak Rákosníček, tak jsem se bála, aby jí nachlazení nespadlo na průdušky. Jak to tak bývá, tak jsem plašila zbytečně. Niky nic moc nebylo a ještě jsem si zadělala na ne zrovna příjemnou zábavu. Doktorka totiž chtěla Nikolce vyšetřit moč.

Na nočník jeden čas už Niky chodila, tak jsem si říkala, že to nebude problém. Ale byl. A jaký. Vydržela sedět na nočníku docela dlouho, ale vyčurat se? Ani náhodou. Pak jsem ji na pár minut pustila provětrat a šup, počurala si punčocháče. Tak dostala plínku, pořád jsme si ťukali s pitím, aby toho co nejvíc vypila a za chvíli šla zase na nočník. Bez úspěchu. Pak už bylo pozdě, abych s močí skočila k doktorce, tak jsem jí přestala trápit. Pytlík na noc, který se nějak lepí, jsem raději ani nezkoušela. Už vidím, jak by si to okamžitě strhla, teda ona by si to nenechala ani nalepit.

Druhý den se nočníkové mučení opakovalo. Zase mi utekla a tentokrát se vyčurala na koberec vedle nočníku. Přiznávám, že už mi docházela trpělivost. Tak jsem ji oblékla a na chvíli jsme si šly hrát. Jenže už byl pátek a já opravdu chtěla vědět, jestli je malá v pořádku. Nervy mi tekly, ale z Nikolky nic. Do toho za námi přijel tatínek. Nechala jsem je být, šla si pustit televizi a během chvíle slyším z obýváku oslavný křik. Se mnou se nevyčurala dohromady za čtyři hodiny, s tatínkem za čtyři minuty. Tak nic, no. :-) Doktorce jsem tu cennou tekutinu donesla a vše bylo v pořádku. Aspoň jsem měla jistotu, že můžeme jít v klidu bobovat.

Jedeeeeeem

Minulý rok si sněhu Nikolka moc neužila. Sice jsme byli na horách, ale ještě to vůbec nevnímala. Letos jsem se těšila až nasněží. A nasněžilo. Od Ježíška dostala krásný bob, nastydnutí už odeznívalo, sluníčko svítilo, tak jsme se na chvilku vyrazili sklouznout. Bobování si okamžitě zamilovala. A to jsme ji zrovna nešetřili. Žádná rovinka, ale celkem to svištělo. Dědeček a tatínek ji chytali a já trnula, jestli se jim to povede. Nikam nám neodjela, ale půlhodinka jí pro začátek stačila.

Čtěte také:

Na Silvestra jsme se vydali na Ještěd. Místo nosítka jsme vzali bob, že Niky nahoru vytáhneme. Tak zase špatně. Niky se na bob ani nepodívala, natož, aby si do něj sedla. Navíc nechtěla ani k tátovi, ani k dědovi a babička doma připravovala dobroty. Takže jsem ji musela nahoru vynést na rukách. Niky už není žádné tintítko, takže hra: Jak utahat mámu, byla velmi úspěšná.

Ona prospala celou cestu domů a já večer sotva vstala na novoroční přípitek. Takže to byl takový pohodový Silvestr unavených rodičů.

Jinak si Niky pobyt u „babí“ a „dadí“ hrozně užívala. Pořád ji někdo nosil, hrál si s ní, honil ji, ňufal a já stihla kouknout na pohádky a trošku si odpočinout. Naši kvůli Niky museli lehce přeorganizovat byt, a i když jsme ji hlídali čtyři, stihla vyházet hlínu z květináče, zašmodrchat žaluzie a „přerovnat“ marmelády. Nejvtipnější bylo, když jsme koukali na fotky z odpoledne, ona šla kolem počítače a ještě se vrátila mimochodem nám ten počítač rychle vypnout. No prostě je to naše záškodnice. :-)

Každopádně jsme do nového roku vstoupily odpočaté a s úsměvem. Mně odpočinek moc dlouho nevydržel, ale to nevadí. Ke každému období něco patří.

S Nikolkou vám přejeme, aby ten nový rok byl plný lásky, radosti, smíchu, zdraví, prospinkaných nocí a veselých příběhů.

Monča a Nikolka

4. 1. 2017Moniq
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

S tebou mě baví svět v praxi

BATOLE LIVE! NIKOLKA Jak už všichni víte, Nikolka je nespavec a dračice. Ale moje spánková deprivace už přesahuje únosnou mez. Naštěstí to přináší jen vtipné okamžiky a od té doby jednou za tři dny dokonce spí s jedním probuzením celou noc. To je... Celý článek »

Malý generál, co nás rovná do latě

BATOLE LIVE! NIKOLKA Televize Nikolku nikdy moc nezajímala. Teda, musela být zapnutá, ale program jí byl ukradený. Teď je u nás absolutní posedlost pohádkou Máša a medvěd. Ani už nevím, kdy to viděla poprvé, ale teď už po probuzení ječí: Máňa,... Celý článek »

Věty, které nikdy neřeknu

BATOLE LIVE! NIKOLKA Člověk si občas pamatuje věty, které slýchával od rodičů jako malý. Od klasického „co bylo k obědu“ až po univerzální „co blbneš“. Říkala jsem si, že tyhle věty jen tak neřeknu. Ha ha. „Co blbneš“ nebo „co děláš“ je u nás na... Celý článek »

Veselé Vánoce přeje uličnice

BATOLE LIVE! NIKOLKA Už je to tady zase. Blíží se Vánoce. Stromeček máme už více jak týden a zatím stojí. Sice to vypadá, jako by nám ho okradli skřítkové, ale jinak je krásný. Jeden řetěz jsme nechali přeci jen trochu níž a Niky s ním za chvíli... Celý článek »

Příští zastávka: Odstavení

BATOLE LIVE! NIKOLKA Tak jsem se rozhodla. Přestáváme kojit. Teda mňami, jak Nikolka říká, dostane jen ráno a večer. Odstavovat ji ještě úplně nechci. Ale teda desetkrát za den jako do teď kojit nebudeme. I tak to bude boj. Celý článek »

Kdy vyleze na lustr? Asi za týden

BATOLE LIVE! NIKOLKA Vždycky, když mi někdo říká, že bude hůř, tak mu nevěřím. Respektive jí. Říká mi to většinou nějaká maminka staršího dítka, které je stejně akční jako naše Nikolka. Celý článek »

Co z té naší holčičky jednou bude?

BATOLE LIVE! NIKOLKA Těšila jsem se na dobu, kdy Nikolka bude usínat u čtení pohádek. A je to tady. Knížky miluje. Jak ty, kterým ještě nerozumí, tak i obrázková leporela. Až posledních pár dní mi knížky nebere, neničí, ale hajá vedle mě,... Celý článek »

Pusinky pro všechny

BATOLE LIVE! NIKOLKA Když Nikolka začala chodit, bála jsem se, že bude ještě míň tulící, než kdy byla. Ale opak je pravdou. Nikdy se moc nechtěla ňufat, teď pusinkuje plyšáky, posílá pusinky pejskům v televizi a venku je každý pejsek „malej“.  Celý článek »

Kočárek nech doma, mámo

BATOLE LIVE! NIKOLKA S chodícím batoletem přicházejí další starosti, ale i radosti. Nikolka už metelí celkem rychle. Což občas není žádná sranda. Dneska mi málem ujel kočár, když jsem ji chytala. Nevěděla jsem, kam dřív. Prostě žádná nuda. Celý článek »

První krůčky a kopec srandy

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka chodí. Už dokonce víc ťape, než leze. Chce se mi říct jupííí, ale jak se říká: Pozor na to, co si přejete. Když začala chodit, byla to hrozná sranda. Sama si stoupla, udělala pár kroků a začala se hrozně smát. Nově... Celý článek »

Ťap, ťap, bum, řev

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka se nám začíná pouštět do dalšího dobrodružství a tím je chození. Zatím nechodí, ale opravdu jen experimentuje. Takže už máme první bouli. A to obě. Celý článek »

První věta a malý hacker

BATOLE LIVE! NIKOLKA Rozhodně se v létě nenudíme. Uhlídat naši dračici je někdy opravdu výkon. Občas jí dovolím i to, co bych normálně nedovolila, aby byl klid. A dost často se mi to vymstí. Jako třeba, když jsem ji nechala hrát si s počítačem,... Celý článek »

365 dní plných lásky

MIMI LIVE! NIKOLKA Už je to rok, co se nám narodila naše zdravá, krásná a úžasná dcera. Rok plný radosti, smíchu, překvapení, ale i nevyspání, a co si budeme povídat, párkrát i pocitů zoufalství. Rozhodně jsme se ale nenudili. S naší dračicí ani... Celý článek »

Kojení jako na tenise a jízda na nočníku

MIMI LIVE! NIKOLKA Až se Nikolka rozběhne, tak nevím, co budu dělat. I když jen leze a obchází nábytek, zdrhá docela slušně. Vždycky zapne turbo a peláší pryč. Začíná se i pouštět, to znamená pády a neustálý dohled. Celý článek »

Průjem jako prázdninový dárek

MIMI LIVE! NIKOLKA Tak nám ty prázdniny pěkně začaly. Nejprve horečka před cestou do Itálie a teď zase nějaká žaludeční viróza. Nejprve jsem měla střevní a žaludeční potíže. Manžel na služební cestě a já sama s Niky. Bylo to hrozné, s vypětím... Celý článek »

Pozor, kouše!

MIMI LIVE! NIKOLKA Někdy si říkám, jestli máme doma štěňátko nebo miminko. Naše Niky má sice zatím jen dva zoubky, ale pokousat dokáže slušně. Samozřejmě jako každé mláďátko kouše hlavně maminku. Dokáže hryznout tak, že mám otisk jejích zoubků i... Celý článek »

Maminka hubne, Niky konečně spinká

MIMI LIVE! NIKOLKA Najít si čas pro sebe s malým miminkem je opravdu těžké. Vy, co máte víc dětí, si určitě řeknete, že bude hůř. Ale i tak se snažím Nikolce věnovat, co to jde. Jenže taky musím udělat občas něco pro sebe. Jenže kdy?  Celý článek »

Tak už prosím spinkej

MIMI LIVE! NIKOLKA Tuhle větu jsem za posledních devět měsíců řekla už asi tisíckrát. Se spánkem bojujeme už hodně dlouho. Postěžovat si je jedna věc, ale vyřešit, je věc druhá. Jednu dobu už spala i čtyři hodiny v kuse, ale jásala jsem předčasně. Celý článek »

Proč kupujeme hračky?

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka dlouho měla jen pár hraček, jenže pak jsem podlehla marketingovým vějičkám a koš na hračky se začal plnit. Musím říct, že naprosto zbytečně. Celý článek »

Žádné miminko, ale tornádo Nikolka

MIMI LIVE! NIKOLKA Každý mi vždycky říkal, ať si miminko užívám, že to strašně rychle utíká. Užívám si ji pořád, co to jde, ale tedy utíká to až neskutečně. Už to není žádné malé miminko, ale malá dračice. Občas jí také říkám růžový Hulk. :-) Celý článek »

Zoubky – úmorný běh na dlouhou trať

Už když Nikolce byly tři měsíce, říkal nám kamarád - lékař, že jí brzo vyroste první zub. No a už jí bude za chvíli osm měsíců a zoubek pořád nikde. Zoubky sice Niky ještě nemá, ale jak je nevrlá, uplakaná, nebo chce hodně nosit, tak to pořád... Celý článek »

A nebudu spát a nebudu

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka je hodné miminko. Ale absolutně nespací. Čumákuje do naprostého vyčerpání a pak šíleně unavená brečí, že chce spát. Byla jsem nadšená, když se začala celkem brzo přetáčet. Teď ji ale uložím, přikryju, zazpívám, najednou... Celý článek »

Náušničky: skrytá hrozba

MIMI LIVE! NIKOLKA V pěti měsících jsme naší malé princezně nechali nastřelit náušničky. No řeknu vám, řev to byl neskutečný. Ale ne proto, že by ji to tolik bolelo, ale protože jí sestra chytla ruce a jen tak nepustila. Nedivím se, že neřekli mně... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené