Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne.

To si tak máma minulý týden vymyslela, že si uděláme výlet k babi a dědovi, ovšem nepojedeme s tátou jeho autem, ale poveze nás děda svým autem. Super, změna! Jenže dědovo auto úplně jinak houpe a taky jsem asi něco špatného snědl. Prostě se mi během jízdy udělalo trochu nevolno a krapet jsem dědovi poblinkal sedačku (svojí autosedačku a sebe taky, pochopitelně). Jenže ani později u babi a dědy se mi neudělalo líp. Po večerním kojení to bylo ještě horší a tak máma rozhodla, že žádný mlíko. Chápete??? ŽÁDNÝ MLÍKO!!! Normálně teror tohleto. Snažil jsem se ji přesvědčit, že takhle teda ne, ale byla neoblomná. Celou noc mě jen hladila a konejšila, dávala mi napít čisté vody, ale prso mi nepůjčila ani na vteřinu. Bylo to hrozný. Ještě nikdy předtím mi nic takovýho neudělala. Vůbec jsem tomu nerozuměl. Kojení bylo vždycky moc fajn pro nás oba, aspoň teda myslím, že si to užívala i ona. A najednou nic. Utrum. Prostě peklo.

V sobotu to pokračovalo, ale přes den se to dalo docela vydržet. Chvíli jsem se rozptýlil venku na pískovišti, chvíli jsem si hrál s hračkami, které tak často nemáme k dispozici, takže jsou zábavnější než hračky doma, chvíli jsem se choval u babiček nebo u dědy, koukali jsme na rybičky v akvárku a tak. Díky tolika dojmům jsem občas i zapomněl, že mám vlastně hrozný hlad. K jídlu jsem dostal jen rohlík, což je sice běžně moje oblíbená svačinka, ale za těchto okolností poněkud ztratil na atraktivitě. K pití pořád jen voda nebo hořký černý čaj nebo Kulíšek. Zkrátka žádná hitparáda. Pochopil jsem, že jestli budu ještě zvracet, naděje na mlíko se rozplyne jako pára nad hrncem. A tak jsem to držel a usilovně polykal pokaždý, když to na mě šlo.

Máma si dělala starosti, jestli jsou to rotaviry nebo jiná střevní infekce, nebo jestli mi fakt jen nesedlo jedno jídlo (podezírala cherry rajčátka ke čtvrteční večeři). Bráchovi to bylo asi celkem putna. Mně vlastně taky. Bylo mi jedno, z čeho to mám, jen jsem chtěl už mít od všeho pokoj a konečně se pořádně napít mlíka. Dočkal jsem se až v neděli odpoledne. Ta úleva! Pro mámu, ale hlavně pro mě! Už jsem se bál, že to je definitivní konec, odstavení. Ale já na to ještě nejsem připravený. Máma naštěstí taky ne. Pochopila, že tak snadno se mě nezbaví. Říká, že tak do dvou let by jí kojení nevadilo. Dál se prý uvidí… No, já v tom mám celkem jasno už teď. O kojení se jen tak připravit nenechám. A jestli na mě zas bude zkoušet nějaký odstavovací triky, tak vám to tu určitě napráskám! ;-)

Mějte se krásně a mlíku zdar!

Váš Filípek


Jak to vidí máma

Minule jsem tak úplně nedokončila myšlenku. Když jsem líčila naše občas velmi výživné cestování hromadnou dopravou, chtěla jsem se vlastně dopracovat k tomu, že by se to jistě velmi usnadnilo, kdybych měla auto. No, ono ho vlastně tak trochu už mám. U mamky v garáži. Co jsou děda a babi na zaslouženém odpočinku, stačí jim povětšinou jen jedno auto, a tak je to druhé jaksi navíc. Mamka mi ho přenechala k dispozici. Stačí si ho odvézt do Prahy, přeregistrovat na sebe a je to. Jenže to má háček. Jsem totiž neřidič. Totální. Řidičák jsem si udělala ještě na gymplu, před maturitou. Ale nikdy jsem nezačala pořádně řídit, měla jsem trochu strach a trochu nervy (hlavně s taťkou na sedačce spolujezdce, znáte to?), a čím déle od autoškoly to bylo, tím menší byla i má chuť vůbec to jít znova zkusit.

Nějakou dobu jsem žila zcela odkázaná na prostředky hromadné dopravy, jezdila jsem např. denně vlakem z Roudnice nad Labem do Prahy do školy a do práce, a celkem mi to nepřišlo až tak hrozné. Časově to vyšlo plus mínus stejně, jako kdybych jezdila autem, jen v tom vlaku jsem mohla spát nebo si číst nebo si procházet materiály připravené na lekce se studenty, dočítat studijní materiály na semináře nebo do sebe házet snídani. O autě jsem neuvažovala ani teoreticky. Když jsem se pak přestěhovala i s německým ovčákem do podnájmu v pražských Dejvicích, auto mi párkrát chybělo. Nejvíc ve chvílích, kdy jsem svému čtyřnohému „miminku“ jela s krosnou na zádech do zverimexu pro 15 kg granulí. Ale i to se dalo a brala jsem to sportovně. Vlastně jsem na sebe byla pyšná. „Koukejte, zvládnu i takhle těžký nákup, protože nejsem zchoulostivělá jako většina lidí, obejdu se bez auta.“

Aron byl navíc skvěle vycvičený pes a bravurně se mnou zvládal i přesuny po městě prostřednictvím MHD, ani eskalátory v metru mu nečinily potíže, stejně jako cestování vlakem. Pak mi odvoz granulí nabídl přítel, jindy jsem využila možnosti svézt se s taťkou, s Martinem jsme začali pravidelně jezdit autem k našim. Na mateřské s Honzíkem jsem si zvykla na to, že nákupy vozí domů Martin. Vždy se dohodneme, co budeme vařit, a podle toho manžel cestou z práce nakoupí. Jak sám vždycky říká, nenechá mě přece tahat rodinné nákupy v kočárku nebo v ruce, když sám se veze autem. Na tenhle luxus jsem si zvykla opravdu rychle! Nicméně i tak si pravidelně užívám cestování se dvěma dětmi hromadnou dopravou – do školky, na plavání, na návštěvu k prababičce, občas za nějakým nákupem (většinou oblečení pro děti), do ZOO.

Už těhotná s Filípkem jsem se rozhodla, že dvojkočár pořizovat nebudeme, Honzík to prostě zvládne jen se stupátkem (s dítětem, které od dvou let už odpoledne nespí, to jde zavést poměrně snadno). Ve chvílích, kdy by se přece jenom dvojkočár hodil (za posledních 14 dní už podruhé – zrovna dnes, s nemocným Honzíkem na cestu k pediatrovi) si tak musím vypomoci ergonomickým nosítkem. Je to pro mě ovšem docela fyzicky náročné, a asi ani Filípek tím není vždy úplně nadšen (zvláště, pokud se blíží čas jeho odpoledního spánku). Nehledě na to, že pěší a/nebo MHD přesuny jsou obvykle časově náročnější (většina našich pochůzek se neodehrává v čase ranních a odpoledních dopravních špiček). A tak mi asi vážně nezbyde nic jiného, než zamakat na tom řízení.

Před pár týdny už jsme si s Martinem dali první kondiční jízdu. Myslím, že jsme se u toho solidně zapotili oba. Mně šla hlava kolem z toho, kolik úkonů musím stíhat naráz (řadit, blikat, sledovat provoz a značky), jemu oči šejdrem, když slyšel, jak trápím motor auta necitlivým zacházením s plynovým pedálem. Dvakrát nebo třikrát mi to dokonce chcíplo! Prostě řidičské sebevědomí na nule. A to jsme jezdili jen po okreskách a v Táboře na letišti, abych si mohla bezpečně osahat auto. Do pražského provozu si zatím netroufám ani s vozem autoškoly a instruktorem vedle sebe. Ale jak jsem se zařekla, do léta to musím dát! Nouze naučila Dalibora housti, tak snad se to vztahuje i na řízení motorových vozidel a mou osobu.

Mějte se krásně a držte mi prosím palce!

Jarka

PS: Katko, jak jste na tom Vy? :-)

22. 4. 2016Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Denčo,

ty jízdy v autoškole jsou v plánu. Ale já si zatím netroufám vlézt ani do auta autoškoly, uprostřed Prahy (no, v Modřanech, což není ani zdaleka uprostřed Prahy, spíš tak hezky poklidně na okraji, aspoň tady v okolí našeho bytu), ale prostě v tuhle chvíli já jsem na tom tak, že se musím přestat bát auta, udělat si jasno v tom, kde je který pedál, a to nejlépe úplně mimo jakýkoli dopravní provoz, a teprve pak můžu uvažovat o autoškole... jsem fakt případ! :-D Myslím, že to je mnohem horší, než kdybych prostě vůbec řidičák neměla a za volantem nikdy neseděla.

Poslední dobou ale uvažuju nad tím, jestli to přece jenom nerisknout rovnou, jak se říká hodit neplavce do vody... No uvidíme, asi taky podle toho, jestli se mi povede najít takovou autoškolu, kam si můžu přinést autosedačku a přivést batole, protože nemám jak zajistit hlídání. Bude to asi ještě docela kovbojka, určitě o tom podám podrobnou zprávu v některém příštím článku :-)

Měj se krásně a opatruj pupíka ;-) 

Obrázek uživatele dencas
dencas

Držím Vám palce oběma, ať jste po létě již zkušenými řidičkami! :-)

A Tobě, Jarko, bych si možná dovolila poradit - zaplatit si radši kondiční jízdy v autoškole. Přece jen každý řidič (manžel a švagr) je jiný, má jiný styl a i Tebe bude učit něco jiného. Instruktor v autoškole je profík. Já sice řídím skoro denně, takže se mě to netýká, ale vím to podle své kamarádky, která také řešila tento problém a nakonec si opravdu radši zaplatila jízdy v autoškole.

Jak psala Katka - řízení zdar! :-)

D.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Katko, tak to držím palce, aby to šlo jako po másle. Nejen zápis, ale především potom ta autoškola :-)

Mně teď čekají dva týdny na venkově u našich, tak dá-li pánbůh a švagr k tomu, snad zmákneme nějakou tu kondiční jízdu v bezpečné vzdálenosti od Prahy a jiných velkých měst, a pak uvidím, jak se bude dařit dál. Ovšem s tím, že bych jezdila před prázdninami, už si taky nedělám iluze. Snad to dám aspoň do konce, jako Vy. Abych mohla od září vozit Honzíka do školky už autem. To je snad realistický cíl :-)

Ať Vám to j(e)de ;-)

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Jarko,

dělám si z Vás spojence - minimálně s tou potřebou řídit i se současnými řidičskými schopnostmi na tom budeme možná stejně. Přiznávám se, že jsem to trochu odložila kvůli blokádě zad, ale už jsem vyléčená a není důvod k výmluvám. Navíc mě ten další houser ujistil, jak bych si ulevila, kdybych netahala ty nákupy ve dvojgolfkách nebo kdybych je nevozila v kočárku s Káťou a nehonila při tom Tomáše na kole... takže jsem ve fázi 2 - po fázi 1 rozhodnudní mít do léta (teď to spíš překvalifikovávám na konec prázdnin) řidičák, je fáze 2 vybraná autoškola - nová. Přemýšlšla jsem nad vším a dospěla jsem k závěru, že kromě pokročilého těhotenství mi nevyhovovala instruktorka a ta autoškola vůbec, a tak jsem se rozhodla nenervovat se, překonávat antipatii a ty zbylé peníze (zaplatila jsem si celý výcvik, ale skončila jsem v polovině) mi navíc po přestěhování nestojí za to - stejně bych si patrně musela přikupovat nějaké jízdy a ještě jezdit zbytečně daleko.  Mám pocit, že začnu znovu na nule. Tak jsem se rozhodla začít jako tabula rasa bez stigmatu "nejde mi to a mám z toho stres" a jinde. Pečlivě jsem tentokrát prošla recenze na internetu a koukala jsem do aut všech autoškol, které kolem mě projely, abych se ujistila, že tam sedí sympatičtí a klidně vyhlížející instruktoři. Mám tady paklík peněz na zápisné v krabičce a příští týden v pondělí nebo úterý, dle toho, kdy budu moci mít hlídání, se tam jdu upsat. Uf! Tak řízení zdar!

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené