Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad jejich roztomilostí, ale občas je to o nervy.

Když je chytne rapl, bývá to většinou pochopitelně v noci. Nejdřív mi zalehnou hlavu. Asi nedostatečně reaguji na jejich zírání. Zírají totiž, když spíte. To zalehnutí mě většinou vzbudí. Když jsem hodně unavená, tak ne. Zkouší pak tedy variantu: Hrajeme kuželky. Hra spočívá v tom, že válí různé předměty po podlaze, které vydávají poměrně velký hluk, a dupou u toho. Ano, kočky dupou. V reklamách na kočičí paštičky a konzervičky pochopitelně vidíme kočky, co neslyšitelně a elegantně našlapují. Ty naše dupou jak sloni. Jak sloni v lyžákách.: -)

Proč o tom píšu. Taková noc totiž probíhala před poměrně důležitým dnem, spala jsem slabé tři hodiny. Čekal mě NT screening. Odběry jsem už absolvovala, takže jsem šla pro výsledky a na ultrazvuk. I když jsem se sebevíc uklidňovala, a snažila se těšit z toho, že uvidím Fazolku, přece jen strach udělal své. David šel se mnou, chtěl se poprvé zúčastnit ultrazvuku. Moje obavy vůbec nechápal, slovy "Prosím tě klid, vždyť o nic nejde" mě teda neuklidnil. Spíš naštval. Přišlo mi to v ten okamžik strašně líto a cítila jsem se sama, i když seděl vedle mě. No jo, muži.

Před mým vyšetřením šel ještě lékař se sestrou něco slupnout, nehledě na čas mého objednání, tak mé nervy poměrně slušně pracovaly. Davida jsem chtěla zavolat až na samotný ultrazvuk, při jistých polohách a vyšetřeních s nohama do praku to stačí s doktorem. Sestřička mi chtěla změřit tlak. Požádala jsem ji, ať to nedělá, že to bude rozumnější až po vyšetření. Chápavě se na mě usmála a já si trošku oddechla, že přece jen mám spojence. No jo, ženy.

Aaaaa jasně, že je vše v pořádku. :-) A mně se moc moc moc ulevilo. Ultrazvuk byl super, Fazolka si tam šermovala ručkama, vystrkovala na nás prdelku, moc se nechtěla fotit stydlivka. Tak nějakou pěknou fotku vám tady dám až v následujících týdnech. Uvažujeme i o 4D záznamu, jsme zvědaví. Co nám při ultrazvuku taky udělalo radost, byla předběžná zpráva, že se pravděpodobně jedná o děvčátko. Rozhodující však ale budou vyšetření okolo 20. týdne. A i kdyby to byl chlapec tak budeme šťastní. Jak se však říká, stoprocentní metodou na určení pohlaví děťátka je porod. :-)

Mimochodem, už jste byly na vyšetření se štítnou žlázou? Díky tomuto vyšetření mi zjistili nedostatečnou funkci a beru léky. I proto byly mé obavy z NT screeningu tak velké. Bála jsem se, jestli ta moje nezbedná, špatně fungující žláza neudělala nějakou neplechu ve vývoji Fazulky. Navíc moje tělo taky nehezky fungovalo. Srdce si klepalo jak poplašené, hubla jsem, měla jsem dušnost a slabosti. Jsem ráda, že už vše funguje jak má. Tak to nepodceňujte - pro klid duše a zdraví vaše a vašeho drobečka. :)

Občas už se ke mně dostane i nějaká ta gratulace. Asi nejlepší byla od mého bývalého kolegy, který chtěl zřejmě zapůsobit dojmem zdatného odborníka přes těhotenství, a otázal se mě, v jakém jsem semestru. : -)

Tak pa ženy! Mějte se krásně, a užijte si víkend ❤️

Mia


 

Mia je v 13. týdnu těhotenství. chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

30. 3. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené